Θερμομόνωση

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147759 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Re:Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε: Απλή και μικρής πυκνότητας για το ταβάνι αν δεν υπάρχει λόγος για κάτι πιο ειδικό . γραφιτουχα ή και απλή για τον τοίχο αν και καλά θαταν να μας ελεγες και πως θα τους μονώσεις

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος για το ταβάνι της αποθήκης για να χρησιμοποιήσω αποκλειστικά γραφιτούχα. Απλά θεώρησα ότι θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα. Όσον αφορά το πως θα τους μονώσω, θα χρησιμοποιήσω κόλλα, υαλόπλεγμα, βύσματα και θερμοσοβά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147763 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Θερμομόνωση
εννουσα αν υπαρχει υγρασια πχ στην αποθηκη η κινδυνευει να χτυπηθει η μονωση απο μεταφορες :)
οποτε υπαρχουν αλλες λυσεις πχ heraclith που βαφεται κιολας ...οσο για τους τοιχους αν ειναι εξωτερικη εισαι οκ αλλα εκει θες οσο πιο πυκνη κι αν ερχεται σε επαφη με το εδαφος θελει εξηλασμενη χαμηλα .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147764 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Re:Θερμομόνωση

dimlyk έγραψε: εννουσα αν υπαρχει υγρασια πχ στην αποθηκη η κινδυνευει να χτυπηθει η μονωση απο μεταφορες :)
οποτε υπαρχουν αλλες λυσεις πχ heraclith που βαφεται κιολας ...οσο για τους τοιχους αν ειναι εξωτερικη εισαι οκ αλλα εκει θες οσο πιο πυκνη κι αν ερχεται σε επαφη με το εδαφος θελει εξηλασμενη χαμηλα .


υγρασία δεν υπάρχει ιδιαίτερη , ούτε υπάρχει κύνδυνος να χτυπηθεί. Οι τοίχοι που θα μονώσω δεν είναι ισόγειο, οπότε δεν χρειάζεται η εξηλασμένη νομίζω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147767 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Θερμομόνωση
Σωστα νομιζεις :-) φροντισε κατα προτιμηση τα υλικα επικαλυψης να ειναι της ιδιας εταιριας για καλυτερη συμβατοτητα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147824 από pannarab
Απαντήθηκε από pannarab στο θέμα Θερμομόνωση
Παιδιά μια γρήγορη ερώτηση....

είμαι μεταξύ nepor γραφιτούχου 7cm & fibran γραφιτούχου 7cm . Σε ένα μαγαζί βρήκα μόνο το neopor και σε ένα άλλο και τα δύο. Αυτός που πουλάει και τα δύο μου προτείνει το neopοr σαν καλύτερο και πιστοποιημένο (ενω για το fibran μου είπε ότι δεν είναι πιστοποιημένες οι ιδιότητές του). Τι να προτιμήσω; έχουν διαφορές;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 7 Μήνες πριν #147825 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Θερμομόνωση
Μαλακιες σου λεει!Ακου εκει δεν ειναι πιστοποιημενο το Fibran!
Aν δεν υπαρχει προβλημα(μεγαλο)υγρασιας να παρεις το Neopor που λογικα θα ειναι λιγο πιο φθηνο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.196 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ