Πρόβλημα με εξισορρόπηση θερμαντικών σωματων

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115654 από str1979







καλησπέρα

Σημερα τελικα εγινε η αλλαγη τουμποραματων και τα αλλαξα απο ΟΛΑ τα σωματα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο
Μου βγηκε η παναγια κ εφαγα σχεδον ολη την μερα αλλα τα τελειωσα
Αλλάχτηκαν και ολα τα βανακια στους συλλέκτες γιατι μερικα δακρυζαν

120μ τουμποραμα 16,20 και 16 βανακια με τα ρακορ τους περιπου 170ευρω

τσακισμενες τελικα ηταν περισσοτερες απο μια σωληνες

στις φωτο φενεται το προβλημα

τωρα ολα τα σωματα ζεσταίνονται ομοιόμορφα κ μένει να ασχοληθώ με τις ρυθμίσεις του λέβητα για να βρω τις βέλτιστες αλλα απο οτι βλεπω ακομη καλοκαιρι εχουμε... B)

Invicta Compact 700
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by str1979.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PRIMUS 45

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115660 από dimlyk
πρεπει ναχες πολυ μαγκα υδραυλικο για να το καταφερει αυτο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115662 από akis kyriakidis
Αφού μπήκες σ'αυτή τη διαδικασία θα μπορούσες να κάνεις όλα σου τα σώματα ΔΙΑΓΩΝΙΑ με απλούς Γωνιακούς Διακόπτες και να ησύχαζες μια και καλή με τους διακόπτες του εξ.βρόγχου που έχεις μπλέξει .

Δεν είναι και τόσο όμορφο το αισθητικό αποτέλεσμα ( αφού είναι σε διαφορετική θέση η Εισαγωγή και η Επιστροφή απο σώμα σε σώμα) αλλά από την άλλη είναι η καλύτερη λύση για να θερμάνεις τα σώματα σου όσο το δυνατόν πιο γρήγορα .

Αν μάλιστα έχεις σώματα πάνελ με μήκος 1.00 μ και άνω με τους διακόπτες εξωτερικού βρόγχου που ήδη έχεις αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά θερμοκρασίας από τη μία πλευρά του σώματος μέχρι την άλλη .

Με την διαγώνια σύνδεση σε τέτοιου μήκους σώματα έχεις πολύ πιο γρήγορα το maximum της απόδοσης του .
9/10 Υδραυλικούς ή Μηχανολόγους θα σου πουν ότι η Διαγώνια σύνδεση των Σωμάτων είναι πιο λειτουργική
σε σχέση με αυτή που κληρονόμησες .

Σκέψου το !

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #115664 από str1979
Ακη τα σωματα μια χαρα ζεσταίνονται. Ισως οχι τοσο γρηγορα οσο η συνδεσμολογια "διαγωνια " που προτείνεις αλλα αποδίδουν.
Δεν σου φταιει το σωμα η ο διακόπτης αν "εγω" βαλω ανάποδα το εξαρτημα που κανονιζει την φορα ζεστων-κρυων νερων και το σωμα δεν μπορει να ζεσταθει.

Επιπλεον και απο αποψη αισθητικη με τους εξτρα σωληνες ποιος την ακουει την γυναικα.... ΠΑΛΙ ΧΑΛΑΣΑΝΕ...ΠΑΛΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΡΑ ΠΑΝΤΟΥ....ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ...? ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΣΤΟ ΕΝΟΙΚΙΟ :angry:

Το πρώτο σπιτι το πουλάς, το δεύτερο το νοικιάζεις και το τριτο το κρατας για εσενα.
Ειναι πολυ σοφο το παραπάνω αλλα εγω δυστυχώς θα μείνω με το πρώτο σπιτι. :P

Invicta Compact 700
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by str1979.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akis kyriakidis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154718 από powerflushuk
Στειλτε το ενδιαφέρον σας για διαφήμιση στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 7 Χρόνια 4 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ