Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165920 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
:huh: :huh: :huh: :huh:
Αυτός που έρχεται σε αφόρητα δύσκολη θέση , είμαι εγω,
Τρέφων απεριόριστη εκτίμηση και στους δύο.

Πρόκειται για ατέρμονα συζήτηση αδελφοί μου.
Ας κλείσει εδώ.
(ε ρε ...και σκάσει μύτη τωρα κι ο Γιώργος ...Ευτυχως δεν το είδε ο έτερος φίλος μου) :silly: :silly:

ΚΑΛΟ ΠΣΚ


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165927 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

john88s έγραψε: Όχι δεν έψαχνα ώρα για την λέξη χρεοκοπία γιατί δεν είμαι δημοσιογράφος της οικονομικής επιστήμης όπως εσείς.

Παρακαλώ ενημερώστε τα μέλη του φόρουμ που υπάρχει αυστριακό πέλλετ με ΦΠΑ στην τιμή των 245€/τόνος.
δεν με διαβάζετε ,είπα : ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΟΧΙ ΤΩΡΑ

Θέλω να αγοράσω 2 νταλίκες σήμερα.

Ευχαριστώ

Υ.Γ Σε ποια χρεοκοπημένη αλυσίδα σούπερ μάρκετ παριστάνατε τον οικονομικό διευθυντή;
Πότε το έγραψα αυτό;
μα με τον Γεωργιάδη έχω ανοίξει συζήτηση;


Υ.Γ Έχω δει άπειρους μπακαληδες να χρεοκοπούν επειδή ακριβώς δεν ήξεραν πού πάν τα τέσσερα και είχαν τύπους σαν και εσάς σε θέσεις ευθύνης. Ο μεγάλυτερος μπακάλης της Ελλάδας συγκεκριμένα. Ο Μαρινόπουλος. Δουλεύατε με 10%? Με 7% επιτόκιο δανεισμόου ε; Κατάλαβα, δεν χρειάζεται να πείτε αλλά. Είστε guru...

Πριν κάποια χρόνια υπήρξα υπεύθυνος χοντρικής σε μεγάλη αλυσίδα SM. Όταν έβγαζα λοιπόν τιμές ( θεωρητικά κάτω του κόστους για τους άλλους ,υπόλοιπους έμπορους ,ή έστω έτσι νόμιζαν ) ποτέ δεν έπεφτα κάτω από ένα ποσοστό 10% κερδοφορίας.
το παραπάνω έγραψα εγώ. Αν θέλετε να αναλύσουμε τον λόγο που δεν υπάρχει πλέον Μαρινόπουλος να το συζητήσουμε σε άλλο νήμα. Αν ο κόσμος δίνει επιτοκιο 5% για σπίτι και ο Μαρινόπουλος 7% οκ έτσι είναι αν έτσι πιστεύετε. Αν ακόμα πιστεύετε ότι στην αλυσίδα που ήμουν βγάζαμε όλα μας τα προιόντα (6000-7000 κωδικούς) σε προσφορά κάθε ημέρα με κέρδος 10% οκ έτσι είναι αν έτσι νομίζετε.
Κάποια στιγμή μπορoύμε να συζητήσουμε αν θέλετε και με πόση έκπτωση αγοράζουν οι αλυσίδες επώνυμα προιόντα.


Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165928 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Nasikas έγραψε: :huh: :huh: :huh: :huh:
Αυτός που έρχεται σε αφόρητα δύσκολη θέση , είμαι εγω,
Τρέφων απεριόριστη εκτίμηση και στους δύο.

Πρόκειται για ατέρμονα συζήτηση αδελφοί μου.
Ας κλείσει εδώ.
(ε ρε ...και σκάσει μύτη τωρα κι ο Γιώργος ...Ευτυχως δεν το είδε ο έτερος φίλος μου) :silly: :silly:

ΚΑΛΟ ΠΣΚ


Κύριε Νασίκα
ο μόνος λόγος που μπήκα σε αυτή τη συζήτηση είναι ο παρακάτω
Μετά λέμε γιατί χρεοκόπησε η Ελλάδα με τον κάθε μπακάλη....

Ο άλλος είναι στο εμπόριο τόσα χρόνια και κάνει υπολογισμούς τιμή αγοράς στο εργοστάσιο (άνευ μεταφορικων) και δεν υπολογίζει κόστος αποθήκευσης και διάθεσης/διαφημισης εργαζόμενους κλπ

Άντε πάρε το Αυστριακό 250€(χώρις ΦΠΑ ξεκάθαρα) και μην έρχεσαι να κραξεις

έχω συνηθίσει σε άλλο επίπεδο συζήτησης ,τι να κάνω;
παρόλα αυτά σεβόμενος εσάς ,εγώ σταματάω εδω.
εξάλλου δεν βγαίνει άκρη όταν γνωρίζεις φήμες και όχι γεγονότα.
ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165932 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μπορείς να μου πεις που αγόρασες αυστριακό με 245€? Να πάω να πάρω και εγώ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165941 από VOSDOGIAN
Απαντήθηκε από VOSDOGIAN στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Με απόλυτο σεβασμό σε όλους αλλα πρώτα στο χώρο που με φιλοξενει και προσωπικά με εχει βοηθήσει απίστευτα να εχω ζεστό το σπίτι μου με ενα καύσιμο(πελλετ) που ουτε είχα ξανα ακουση στη ζωη μου,θα ηθελα μια απάντηση και απο τους 2 σε μια ερώτηση που θα κάνω φυσικά όχι για να προσβάλω κανέναν απο τους 2 αλλα για να σας χαλαρώσω και να σας κανω θυμηθείτε λιγο τα παιδικα μας χρόνια ....Τελικά ποιος την έχει ποιο μεγάλη ? :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Την γνώση εννοω φυσικά B) B) B) B) B)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": PAPADAKIS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #165944 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

tssotiris έγραψε: Πήρα σήμερα 10 τσουβάλια από LEROY Λάρισας holz pellet a2. Έχω ακούσει τα καλύτερα από φίλους και μάλιστα η πωλήτρια μου είπε ότι κάποιοι που το πήραν της ειπαν ότι είναι καλύτερο από τον α1 της Holz με λιγότερη στάχτη και καθόλου κλίγκερ. B) θα το κάψω και θα επανέλθω. Η κα'υση θα γίνει σε λεβητα
τιμή 3,49


Σήμερα λοιπόν καθάρισα λέβητα μετά τα 10 τσουβάλια ,συμπεριφορά περίπου ίδια με alfawood a2, kcal δεν μπορώ να ξέρω αν βγάζει περισσότερες, ελάττωσα λίγο την πλήρη καύση και τον αέρα , αλλά μικρές διαφορές. Στάχτη ναι εχει λιγότερη αλλά και εκεί όχι τρελές διαφορές. Τώρα σε σχέση με τις μειωμένες τιμές της alfa εδώ στη Θεσσαλία ,θα προτιμήσω alfawood a2 , αλλά όταν ανέβουν πάλι οι τιμές τότε ναι θα ξαναπάρω από αυτό.
Φέτος επειδή έχω κάψει και α2 και gruneholz της alfa ούτε σε αυτά είδα διαφορές. Βεβαια τα καίω σε λέβητα, σε σόμπα δεν ξέρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.479 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ