Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169671 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πάντως μετά από τρεις καθαρισμούς του λέβητα, είναι σίγουρο πια πως η φετινή παρτίδα του Alfawood A2 (πράσινο), έχει χωρίς υπερβολή 50% παραπάνω στάχτη, καμία σχέση με τους προηγούμενους 5 χειμώνες...
Η θερμογόνος πολύ καλή, χωρίς κλιγκερ αλλά η στάχτη πολύ...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": VOSDOGIAN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169672 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

lefterismega έγραψε:

dimlyk έγραψε: λευτερη τα ιδια και χειροτερα σ εμενα ... ανεβασε αερα και μειωσε πελλετ κι αυτα που ειπε ο κωστας στο μισο το διαστημα καθαρισμου και 10 δευτερα πιο πανω ο χρονος ...εγω το ανακατευω μισο μισο με αλλο κι ισως θελει κι αλλο αερα ακομα ...εχω γλυτωσει ετσι τις πετρες αλλα τοση σταχτη να κολλαει παντου δεν εχω ξαναδει ...του scander εχει καποιο αυτοματισμο κι ισως γι αυτο καταφερνει και το καιει


έτσι ακριβώς ... κολλάει παντού ...
έχω ήδη μειώσει την πτώση πελλετ κατά 25% ,,, αυτό που δεν έχω κάνει είναι να αυξήσω τον αέρα , αλλά δεν νομίζω ότι θα βελτιωθεί η κατάσταση ... Κανονικά θα έπρεπε να κάνουμε έστω κάποια διαμαρτυρία... Δεν είναι δυνατόν να εισάγονται τέτοια σαβουροπροϊόντα ...
Πολύ τσιμέντο ρε φίλε .., θέλει σφυράκι για να σπάσει ! :lol:



Εγώ έχω ρυθμίσει να ρίχνει λιγότερο όχι όμως με μεγάλη διαφορά σε σχέση με το energie holtz που έκαιγα πέρυσι και αρκετό αέρα. Επίσης αν και δεν ήταν απαραίτητο, ενεργοποίησα μια δυνατότητα της σόμπας καθαρισμού του μαγκαλιου κάθε 30 λεπτά για 10 δευτερόλεπτα (δυνατός αέρας) αν και όπως προείπα δούλευε καλά και χωρίς αυτό.

Αν μετά το τέλος της σεζόν δεν μου παρουσιάσει κάποιο θέμα προσωπικά θα το ξανααγορασω.

Μήπως υπάρχουν θέματα υγρασίας σε ορισμένες παρτίδες ή προβληματικής αποθήκευσης;

Στάλθηκε από το Neffos X1 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169673 από lefterismega
Απαντήθηκε από lefterismega στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

sdancer75 έγραψε:

lefterismega έγραψε:

dimlyk έγραψε: Επίσης αν και δεν ήταν απαραίτητο, ενεργοποίησα μια δυνατότητα της σόμπας καθαρισμού του μαγκαλιου κάθε 30 λεπτά για 10 δευτερόλεπτα (δυνατός αέρας) αν και όπως προείπα δούλευε καλά και χωρίς αυτό.


Αυτό πραγματικά δεν ξέρω πως ρυθμίζεται στη δικιά μου σόμπα ... (αν και το ακούω κάθε 1 ώρα περίπου)
Έστειλα mail στην κατασκευάστρια εταιρία στην Ιταλία να μου στείλει το user manual για να κάνω τις ρυθμίσεις αυτές... παρεκτός και κάποιος γνωρίζει και βοηθήσει την κατάσταση :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169674 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

lefterismega έγραψε:

sdancer75 έγραψε:

lefterismega έγραψε:

dimlyk έγραψε: Επίσης αν και δεν ήταν απαραίτητο, ενεργοποίησα μια δυνατότητα της σόμπας καθαρισμού του μαγκαλιου κάθε 30 λεπτά για 10 δευτερόλεπτα (δυνατός αέρας) αν και όπως προείπα δούλευε καλά και χωρίς αυτό.


Αυτό πραγματικά δεν ξέρω πως ρυθμίζεται στη δικιά μου σόμπα ... (αν και το ακούω κάθε 1 ώρα περίπου)
Έστειλα mail στην κατασκευάστρια εταιρία στην Ιταλία να μου στείλει το user manual για να κάνω τις ρυθμίσεις αυτές... παρεκτός και κάποιος γνωρίζει και βοηθήσει την κατάσταση :P

Στην ravelli hrv120 που έχω γίνεται μόνον μέσα από το κλειδωμένο μενου.

Στάλθηκε από το Neffos X1 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169675 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

Jole έγραψε: Πάντως μετά από τρεις καθαρισμούς του λέβητα, είναι σίγουρο πια πως η φετινή παρτίδα του Alfawood A2 (πράσινο), έχει χωρίς υπερβολή 50% παραπάνω στάχτη, καμία σχέση με τους προηγούμενους 5 χειμώνες...
Η θερμογόνος πολύ καλή, χωρίς κλιγκερ αλλά η στάχτη πολύ...


μαλλον θα διαφωνουσα.... αλλα προσωπικά δεν προκειτε να ξανακαψω αλλο πελλετ

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Μήνες πριν #169678 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet
η λυση για το κλινκερ ειναι ο αερας αν και δεν μου ελυσε το προβλημα οσο το δοκιμασα αντι για κοτρωνες γεμιζε με σταχτη ...αυτο που με ανησυχει ειναι οτι ολος ο θαλαμος γεμιζει μ αυτη τη μαυρη σταχτη


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.512 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ