Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168126 από Jwalker
Απαντήθηκε από Jwalker στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οι πληροφορίες ήταν απο φίλο απο Γιάννενα. Θα ξεκινήσω να ψάχνω και εγω γιατι ενδιαφέρομαι για 2-3 τόνους . Δεν ξέρω τι παίζει με τα α2 βουλγάρικα όμως, χαμηλή τιμή αλλα αξίζει ή θα πληρώνουμε σε ζημιές μετά ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168129 από Μaκης
Απαντήθηκε από Μaκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Τί ζημιές να σου κάνει φιλε τζονυ γουόκερ?
Μόνο άν έχει μέσα βίδες μπορεί να σου φάει το κοχλία, άν είναι μακρύκοκκο ή πολύ σκληρό μπορεί να φρακάρει. Τίποτε άλλο. Για το αλβανικό πέλετ επίσης έχουν ακουστεί καλά λόγια.
Πέρσι έκαψα 2 και κάτι τόνους Α2 αλφαγουντ χωρίς κανένα πρόβλημα, εκτός απο την περισσότερη στάχτη.
Φέτος η άλφαγουντ τηρεί σιγή ιχθύος, ( όπως θα έλεγε και ο Κωσταπήχας που τα πάει καλά με τα θαλασσινά )
Κάνω και εγώ την ερευνά μου, και τα ξαναλέμε.
Πίνδος πέλετ έχεις δοκιμάσει καθόλου απο την βιομηχανική ζώνη εκεί?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168131 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Μaκης έγραψε: Τί ζημιές να σου κάνει φιλε τζονυ γουόκερ?


Πολλάαααα μπορεί να σου κάνει. Δύο μόνο αναφέρω:

1. Ξυλεία κομμένη από την απαγορευμένη περιοχή του Τσέρνομπιλ που πουλήθηκε μισή τιμή και μέρος από αυτή την παρτίδα μπήκε και Ευρώπη (δεν ξέρω για Ελλάδα). Αν θες να το κάψεις αυτό το πράγμα και μετά να καθαρίσεις την στάχτη του...

2. Πέλλετ με πολλά σκουπίδια (κανονικά σπουπίδια από σκουπιδότοπο αλεσμένα μαζί με ξύλο) που είχε κυκλοφορήσει και στην Ελλάδα. Κάποιοι είχαν αναφέρει ότι την έκαψαν (πιο πολύ τους έκαψε αυτή) αν θυμάμαι καλά κι εδώ.

Εδώ καις καμιά φορά καμιά παρτίδα με παραπάνω πίσα (που είναι απόλυτα φυσιολογικό να συμβεί) και βλαστημάς στο καθάρισμα.

There is nothing more uncommon than common sense.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μaκης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168132 από Μaκης
Απαντήθηκε από Μaκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Οοπς αυτό το πυρηνικό ενδεχόμενο δέν θα το φανταζόμουν ποτέ.
Όμως πρέπει να έκαιγε καλά αυτή η παρτίδα ε? :evil: :evil: :evil: :woohoo: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168133 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Μaκης έγραψε: Οοπς αυτό το πυρηνικό ενδεχόμενο δέν θα το φανταζόμουν ποτέ.
Όμως πρέπει να έκαιγε καλά αυτή η παρτίδα ε? :evil: :evil: :evil: :woohoo: :evil:

Η Ελλάδα - σε αντίθεση με Ιταλία - έχει νομοθετήσει υψηλά όρια σε ΚΑΙΣΙΟ 137 .(10.000 μπεκερελς - έναντι 1.000 !!)
Η Εθνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας σε ελέγχους πρόπερσι βρήκε υψηλά ποσοστά και μας ζητούσε πληροφορίες.
Δεν θεώρησα σωστό να δημοσιοποίησω - γιατί αν το έπαιρναν οι άσχετες και οι άσχετοι στα πρωινάδικα και μεσημεριανάδικα της ΤιΒι, εκείνο που θα έμενε στο τέλος στο πίσω κομμάτι του εγκεφάλου του μέσου Έλληνα , θα ήταν ΠΕΛΛΕΤ = ΡΑΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ. (κατι είχε γραφεί πάλι σε φόρουμς)

Είχα δεχτεί ΣΩΣΤΑ κριτική για λάθος που έκανα πριν 6-7 χρόνια, αλλά ευτυχώς πέρασε στο ντούκου... Δεν απαντούσα στα τηλέφωνα απο δημοσιογράφους για ένα μήνα....
(ξεκλειδώνω και κάνω για λίγες μερες Δημόσιο ένα βίντεο σχετικά )


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Μaκης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 10 Μήνες πριν #168134 από Μaκης
Απαντήθηκε από Μaκης στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Πολύ σωστά κ. Νασίκα.
Αν διάβασα καλά, ανιχνεύθηκε 10 φορές περισσότερο καίσιο 137 απο το επιτρεπόμενο στα ουκρανικά πέλετ.
θεωρώ ότι όλοι εμείς που γράφουμε και ενημερωνόμαστε εδώ για το καύσιμο αυτό, έχουμε συγκεκριμένους λόγους που το προτιμάμε. Οικολογικούς, οικονομικούς κυρίως, και οι περισσότεροι απο εμάς βρίσκονται στην επαρχία.

Διάβασα ( μελέτη ) για το αλβανικό πέλετ και μου έκανε μεγάλη εντύπωση το πόσο καλό ποιοτικά ήταν.
Σαφώς και προτιμάμε Ελληνικά και έμπρακτα έγραψα σε προηγούμενό πόστ οτι έκαψα 2 και κάτι τόνους α2 αλφα.
Πέρυσι όμως τέτοια εποχή νομιζω οτι έτρεχε ηδη προσφορα στα πολυκαταστηματα, ενώ φέτος δεν υπάρχει ενημέρωση.

Μα γιαυτό το λόγο γίνεται και η κουβέντα αυτή.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.618 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ