Αποκαΐδια απο το μπουρί

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140200 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Αποκαΐδια απο το μπουρί

theoilia έγραψε: Κώστα 2 χρόνια ήμουν χρήστης του συγκεκριμένου φίλτρου.Κάνει δουλειά,δεν μπορώ να πω αλλά και πάλι το σημείο πάνω από την απόληξη της καμινάδας το ήθελε το βάψιμο του,όχι πολύ κανά 1 τμ αλλά και το μπαλκόνι πάλι λερωνότανε.Πολύ λιγότερο αλλά και πάλι ήθελε πλύσιμο το μπαλκόνι κάθε μήνα.

Γραφεις <<ήμουν>>? _ Δεν είσαι πιά- και γιατί? Φίλοι που το έχουν, βρήκαν λύση (το πουλάς?)

Ξερεις, στο θέμα λερώματος, παίζουν μεγάλο ρόλο και οι ρυθμισεις καυσης, - τι πελλετ καις - κλπ.
Βλέπω πχ σε πολλούς χρήστες συχνό ορατο καπνό κατα την διάρκεια καυσής.
Εγω καπνό δεν έχω ουτε κατά την έναυση.. :)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140204 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Αποκαΐδια απο το μπουρί
κ.Κώστα ήμουν γιατί τώρα μένω σε μία μονοκατοικία 120 τμ που από την μία η σόμπα που έχω δεν με καλύπτει και από την άλλη λόγω καλής μόνωσης η κατανάλωση πετρελαίου είναι σχετικά μικρή(περίπου 900λτ έκαψε πέρσι) και έκρινα πως δεν με συμφέρει αυτή την στιγμή να κάνω κάποια αλλαγή στον λέβητα μου.Άσε που δεν υπάρχουν και λεφτά για κάτι τέτοιο...Αν το πουλάω;Ναι,στείλε μου πμ αν ενδειαφέρεσαι

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140206 από πανουτσος
Απαντήθηκε από πανουτσος στο θέμα Αποκαΐδια απο το μπουρί
Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, και τις απαντήσεις το να βγει η καμινάδα ταράτσα αδύνατο γιατι πρεπει να έχεις και συγκάτοικους που είναι καλοπροαίρετοι, σε αυτή την περίπτωση είναι το αντίθετο.Αυτο που πιστεύω ότι θα βοηθήσει ειναι το φίλτρο νερού
Last edit: 9 Χρόνια 5 Μήνες πριν by electron. Αιτία: ορθογραφία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140209 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Αποκαΐδια απο το μπουρί

πανουτσος έγραψε: Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρων και τις απαντήσεις το να βγει η καμινάδα ταράτσα αδύνατο γιατι πρεπει να έχεις και συγκάτοικους που ειναι καλοπροαίρετη σε αυτή την περίπτωση ειναι το αντίθετο .Αυτο που πιστεύω ότι θα βοηθειση ειναι το φίλτρο νερού

Βρείτε τα- και πάρε το μεταχειρισμενο του συμφορουμίτη Theoilia αν θελεις-

Εχω δωσει ηδη παραγγελία για καινουριο απο Μοσχάλη- και δεν είναι σωστο να την ακυρωσω.
(θα ανεβασω βίντεο το άλλο Σαββατο)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140217 από πανουτσος
Απαντήθηκε από πανουτσος στο θέμα Αποκαΐδια απο το μπουρί

Nasikas έγραψε:

πανουτσος έγραψε: Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρων και τις απαντήσεις το να βγει η καμινάδα ταράτσα αδύνατο γιατι πρεπει να έχεις και συγκάτοικους που ειναι καλοπροαίρετη σε αυτή την περίπτωση ειναι το αντίθετο .Αυτο που πιστεύω ότι θα βοηθειση ειναι το φίλτρο νερού

Βρείτε τα- και πάρε το μεταχειρισμενο του συμφορουμίτη Theoilia αν θελεις-

Εχω δωσει ηδη παραγγελία για καινουριο απο Μοσχάλη- και δεν είναι σωστο να την ακυρωσω.
(θα ανεβασω βίντεο το άλλο Σαββατο)

Αγαπητε δύστυχος δεν εχω τόσο χώρο ώστε να μου επιτρέψει μια κατασκευή τέτοια να τοποθετηθει στο μπαλκόνι.Αν θες μπες στη σελιδα www.pelletech.gr/pellet-levites-sompes/a...kapnodoxon-pelletech και πείτε μου τη γνώμης σας.Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #140219 από γιαννης-δραμα
Το βιντεακι που έβαλε ο Κώστας(Νασικας)είναι δικο μου!
Το φίλτρο το χρησιμοποιώ 3η χρόνια(είναι απο τα πρωτα που ευγενικά μας προσέφερε η εταιρία Μοσχαλης για τεσταρισμα).
Σε μένα δεν βγάζει το παραμικρό και τα ντουβαρια είναι πεντακάθαρα(τον Απριλιο του 13 έγινε μόνωση και περαστηκε χρωμοσοβας),η κατασταση του τοίχου είναι σαν να έγινε χθες!
Πριν λιγες μέρες σταμάτησε να δουλεύει το μοτέρ απο δικο μου λαθος,
το άφησα χωρίς νερό το καλοκαίρι και μάλλον στεγνώσε και ενώ δούλευε δεν γυρνούσε η φτερωτή,δεν έδωσα σημασία και ζοριστηκε και κάτι πρεπει να κάηκε στο μικρο κουτάκι που έχει απέξω.
Τώρα την έδωσα σε ενα φιλο μπας και τη φτιαξει(την αντλια).
Το φίλτρο το δουλεύω κανονικά με φυσική ροή απλός χαμήλωσα λίγο τη στάθμη του νερού για να περνάν τα καυσαέρια απο εκει.
Οποιος θέλει μπορεί να ρθει να το δει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ