Pellet η πετρέλαιο με τις τρεχουσες τιμές.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142974 από ddt
μηπως να κανουμε ενα θεμα ΄η τρεχουσα τιμη πετρελαιου θερμανσης΄ ????
Παντως με τιμη πετρελαιου στα 0.55 προσωπικα θεωρω ΠΟΛΥ μεγαλο λαθος που αλλαξα λεβητα. Το μονο που κερδιζω ειναι χαμαλικι, βρωμια και ψιλα για κανενα κουλουρι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142977 από petrosp13
Δεν αλλάξαμε λέβητα πετρελαίου με πέλλετ για έναν χειμώνα
Εκτός αν νομίζετε ότι η τιμή του πετρελαίου, οι επιδοτήσεις και η τιμή του πέλλετ θα είναι πάντα όπως φέτος
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by petrosp13.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142978 από Fokion
Προσωπικά δεν με ενοχλει καθολου. Γιατι αν και εγω "καταφερα" να επενδυσω καποιοι αλλοι δεν μπορεσαν και κρυωναν 2 χειμωνες ( που εχω αποψη απο εναλλακτικη θερμανση ) τωρα...

και μακαρι οποιος "εχει 5 δεκαρες" να "στοκαρει" πετρελαιο τωρα που ειναι φτυνο, γιατι αυριο κανεις δε ξερει....

Απο κει και περα??? με 400 ευρω πετρελαιο δε θα την εβγαζα ετσι κι αλλιως οποτε...

Κι απο οτι εχω καταλαβει ειχα λαθος και τελικά η φτυνη τιμη του πετρελαιου εμμεσα κρατησε τις τιμες του πελλετ σε λογικά πλαισια....

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142981 από jnet

ddt έγραψε: μηπως να κανουμε ενα θεμα ΄η τρεχουσα τιμη πετρελαιου θερμανσης΄ ????
Παντως με τιμη πετρελαιου στα 0.55 προσωπικα θεωρω ΠΟΛΥ μεγαλο λαθος που αλλαξα λεβητα. Το μονο που κερδιζω ειναι χαμαλικι, βρωμια και ψιλα για κανενα κουλουρι.


Μπηκα στην ιδια απορία και συμπληρωσα την αιτηση. Απο τα 3500lt που χρειάζομαι μου δινουν τα 1125 αρα λιγοτερο από το 1/3



Πλακα πλακα τις επομενες μερες θα κανω τεστ τον καυστηρα πετρελαιου πανω στο λεβητα πελλετ και λεω να παρω μερικά λιτρα για να τα καιω σε τυχον αβαρίες του καυστηρα πελλετ.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142982 από jnet
Παντως προεκλογικά μια χαρα την καταφεραν την τιμή του θερμανσης.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142983 από Fokion
Απο την αλλη τη παρασκευη μιλαγα με ενα τεχνικό της πετροτζεν που ειχε ερθει για την ετησια συντηρηση κι οταν τον ρωτησα τι να κανω με το πετρελαιο ( καου 600 λιτρα ) που η γεννητρια εχει μεσα εδω και περιπου 3 χρονια, μου ειπε "τυχαιρος εισαι αστο οπως ειναι"

τα καινουργια ντιζελ οσο "καθονται" προκαλουν προβληματα εξ ου και οι εταιρειες εβγαλαν τα "φιλτραρισμενα"....

μη σου κανει εντυπωση μου λεει αν το πολυκαιριασμενο πετρελαιο σου μυριζει σα.... νεφτι..

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ