Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143454 από iguana
Απαντήθηκε από iguana στο θέμα Re:Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα
Από την αρχική εγκατάσταση το βάλανε έτσι δεν υπήρχε κάποιο θέμα. Το τζάμι μαυρίζει και έτσι σχετικά γρήγορα πάντως (κανένα οκτάωρο και έχει αρχίσει να γίνεται καφε).τώρα που το λες δεν ξέρω αν όντως έρχεται από το εργοστάσιο χωρίς την πάνω τσιμουχα αφού όλες οι άλλες είναι βιδωμενες και η επάνω απλά λείπει και αυτοί έβαλαν μια απλά να κλείνει το κενο(το μισό όπως ειπα). Οπότε με συμβουλετετε να την κλείσω κανονικά έτσι; και το άλλο το παραθυράκι τι ρόλο παίζει; υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να ανοίγει κάποιες φορές; δεν το βάλανε τυχαία..
Υγ. Καπνά δεν μπορώ να πω ότι μυρίζει ίσως λίγο μυρωδιά ξύλου αλλά αυτό που μυρίζει σίγουρα είναι μυρωδιά μετάλλου (ίσως οι μπογιές ) όταν η σομπα καίει στο φουλ και μου κάνει εντύπωση γιατί είναι τρίτος χειμώνας που καεί και πίστευα ότι θα είχαν φύγει τέτοιες μυρωδιές.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by iguana.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143463 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα
Μετα απο 3 χειμωνες αρχισες ναχεις προβλημα ; ....
Δεν βαζεις καμμια φωτο απ τιε. Τσιμουχες γιατι μας μπερδεψες με την προσθετη τσιμουχα ..και πες και ποια ειναι η σομπα ... Μπας και την εχει κανεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143512 από iguana

Ανέβασα μερικές όπου φαίνεται ότι στο πάνω μέρος λείπει και φαίνεται και το τσιμουχακι που είχαν βάλει το οποίο βγαίνει. Έχω και μια φωτο με το παραθυράκι που λέω ανοιχτό. Η Σομπα είναι Eva calor 15 hydro. Δεν με είχε ενοχλήσει μέχρι τώρα αλλά πρόσφατα άλλαξα την εισαγωγή αέρα και την έκανα από έξω και ίσως ρουφάει περισσότερο τώρα και το πρόσεξα το σφύριγμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143518 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα
Επειδη ειμαι και στραβαδι δεν βλεπω παραθυρακι ....:-)
Στο τζαμι παντως φροντισε να βαλεις αλλο υαλοκορδονο με προσοχη .... Ο χωρος καυσης πρεπει να ειναι περιπου στεγανος να μην μπαζει αερα ανεξελγκτα .... Και τσεκαρισε και αν η πορτα σφραγιζει σωστα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143521 από nikolas
Απαντήθηκε από nikolas στο θέμα Re:Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα
Με όλες αυτές της αρχιμίες και αλχημείες έχεις αλλοιώσει εντελώς τα χαρακτηρηστηκα της σόμπας. Αυτός που άνοιξε της τρύπες στην πόρτα και έβαλε υαλόσχοινο πήγε να δημιουργήσει αεροκουρτήνα, αλλά μόνον αυτό δεν κατάφερε.Και βεβαίως θα σφυρίζει και θα τρίζει, θα μαυρίζει.Κανε μια δοκιμή. Πάρε αέρα από μέσα και πες μας εάν σφυρίζει. Εαν την αγόρασες έτσι δεν φταις εσύ, όμως καμία σόμπα δεν λειτουργεί με αυτόν τον τρόπο.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by nikolas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #143544 από tendcol
Απαντήθηκε από tendcol στο θέμα Re:Aέρας από τα τζαμί και Σφύριγμα
Τι μαυριλα ειναι αυτη και τι θολουρα στο τζαμι!!!!φιλε μου μετα απο ποσες ωρες καυσης ειναι αυτο? και καθε ποτε καθαριζεις ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ