THALIA PLUS 35 KW

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163595 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα THALIA PLUS 35 KW
ουπς
Λάθος αρχείο Μικρονοβα έβαλα



Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163596 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα THALIA PLUS 35 KW
Και όμως Κώστα υπάρχει σε άλλα κοντρόλ (όχι micronova) πάνω και κάτω όριο on-off.νομιζω tiemme fumis.στο micronova έχει μόνο σε ποια θερμοκρασία θα ανοίγει.
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163598 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα THALIA PLUS 35 KW

kostas kap έγραψε: Καλημερα γιωργο,μιλουσα με ενα υδραβλικο και μου το ειπε.
Εσενα το ιδα απο τις ρυθμισεις σου ανοιγη 48 και κλινη 0.
Thermokrasia Anigmatos Kikloforiti 30 έως 65 C° 45 C° 48
Thermokrasia off Kikloforiti 0 C

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MENU IDRO I ΥΠΟΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΡΥΘ. Γ.Κ.

Thermokrasia Anigmatos Kikloforiti 30 έως 65 C° 45 C° 48
Thermokrasia off Kikloforiti 0 C


Κώστα καλησπέρα,
η ρύθμιση: Thermokrasia off Kikloforiti σε μένα παίρνει μόνο την τιμή 0 μόνο που σημαίνει ότι η παράμετρος αυτή είναι ανενεργή. Όπως είπα, χωρίς να είμαι σίγουρος, σε κάποιες άλλες μονάδες με αυτό το μενού (ιταλικό), να ρυθμίζεται για το σκοπό που ανέφερα πριν. Πάντως σε καμιά περίπτωση ο κυκλοφορητής σε μένα δεν κλείνει στους 0 βαθμούς.
Κατά τη γνώμη μου αν έχεις μπόιλερ ρύθμισε το και συ στους στους 48 αλλιώς στους 40-45.
Last edit: 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν by giokaspart.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163599 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα THALIA PLUS 35 KW

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Και όμως Κώστα υπάρχει σε άλλα κοντρόλ (όχι micronova) πάνω και κάτω όριο on-off.νομιζω tiemme fumis.στο micronova έχει μόνο σε ποια θερμοκρασία θα ανοίγει.


kostas kap έγραψε:
Thermokrasia Anigmatos Kikloforiti 30 έως 65 C° 45 C° 48
Thermokrasia off Kikloforiti 0 C
Όσο ζούμε μαθαίνουμε .(ειλικρινά)
Υπάρχει λογισμικό (μενού) σε λέβητα που να έχει ρύθμιση <<off Κυκλοφορητή >> ??
Ποιό είναι αυτό ? Ποιός σας το είπε ?
Στο Micronova βρίσκω μόνον ένδειξη ΟΝ και εύρος απο 20 έως 70 (δυνατότητα ρύθμισης)
Μόλις βρεθώ μπροστά σε λέβητα θα το ξαναψάξω.


Κώστα Π. εσύ έχεις το μενού το δικό μου και έχεις ασχοληθεί και με πολλά άλλα εδώ μέσα. Δεν ξέρω αν μπορείς να επιβεβαιώσεις τη δική μου ερμηνεία. Πάντως εμένα θα με βόλευε αν ο κυκλοφορητής άνοιγε στους 40-45 και κατά το σβήσιμο έκλεινε στους 50-55, όπως και η θερμοκρασία καυσαερίων off.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163600 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Re:THALIA PLUS 35 KW

giokaspart έγραψε:

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Και όμως Κώστα υπάρχει σε άλλα κοντρόλ (όχι micronova) πάνω και κάτω όριο on-off.νομιζω tiemme fumis.στο micronova έχει μόνο σε ποια θερμοκρασία θα ανοίγει.


kostas kap έγραψε:
Thermokrasia Anigmatos Kikloforiti 30 έως 65 C° 45 C° 48
Thermokrasia off Kikloforiti 0 C
Όσο ζούμε μαθαίνουμε .(ειλικρινά)
Υπάρχει λογισμικό (μενού) σε λέβητα που να έχει ρύθμιση <<off Κυκλοφορητή >> ??
Ποιό είναι αυτό ? Ποιός σας το είπε ?
Στο Micronova βρίσκω μόνον ένδειξη ΟΝ και εύρος απο 20 έως 70 (δυνατότητα ρύθμισης)
Μόλις βρεθώ μπροστά σε λέβητα θα το ξαναψάξω.


Κώστα Π. εσύ έχεις το μενού το δικό μου και έχεις ασχοληθεί και με πολλά άλλα εδώ μέσα. Δεν ξέρω αν μπορείς να επιβεβαιώσεις τη δική μου ερμηνεία. Πάντως εμένα θα με βόλευε αν ο κυκλοφορητής άνοιγε στους 40-45 και κατά το σβήσιμο έκλεινε στους 50-55, όπως και η θερμοκρασία καυσαερίων off.




Και εμένα θα βόλευε αυτό!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 1 Μήνας πριν #163602 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα THALIA PLUS 35 KW
Καλησπέρα σε όλους .επειδη απο οτι εχω δει οτι οταν θελουμε να ζεστάνουμε μπόιλερ ΝΕΡΟΥ χρήσης και τον λέβητα τον δουλεύουμε on/off απο το θερμοστατη χωρου(συνηθως ψυχρή επαφή) και τον κυκλοφοριτη να ανοίγει 45-55 βαθμούς δεν φτάνει το νερό να ζεσταθεί .απο οτι εχω διαβάσει και μιλήσει με διάφορους τεχνικούς λύση ανάγκης ειναι να δουλευει ο λέβητας stand-by για να κρατά τα ζεστά νερα λέβητα και μπόιλερ πράγμα που καις περισσότερο πελλετ.οσο για τα κοντρολερ micronova δεν μπορεις να εχεις επιλογή για περισσότερες ΕΝΕΡΓΙΕΣ στο κυκλοφοριτη παρά μονο τη θερμοκρασία που μπορεις να ρυθμισεις να ανοίγει και οταν πέσει 1-2 βαθμούς απο αυτή να σταματήσει.να πω πως ειχα δοκιμάσει μπόιλερ και ειχα το ίδιο θέμα και το αφαίρεσα και το λέβητα μου τον εχω on-off απο το θερμοστατη χώρου και τον κυκλοφοριτη στους 48 βαθμούς.για να κλείνει ο κυκλοφοριτης οπως λέτε π.χ. Στους 55 και να πέρνει στους 40 δεν ξέρω αν αυτο ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΩΣΤΑ και αν μπορεις να βάλεις έναν δεύτερο θερμοστατη σε σειρά με τον ήδη υπάρχον του λέβητα με τον κυκλοφοριτη ο ένας να ακυρώνει τον άλλο.Ποιο όμως ειναι το πρόβλημα σας και ψάχνεται τέτοια λειτουργία????????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ