Πρόβλημα με σομπα πελλετ grace np01 11KW

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167931 από Savras1980
Καλησπέρα στην ομάδα

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την σομπα την έχω 4 χρόνια και το τελευταίο 2μηνο μου βγάζει σφάλμα E5 κάθισα διάβασα που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα μου στο προσπέκτους έλεγε πιθανή διαρροή σόμπας η ανοιχτή πόρτα σόμπας η να αύξηςω τον ανεμιστήρα καύσης της σόμπας .οποτε ξεκίνησα άλλαξα το υαλοσχοινο ήταν παλιό λεω ,άλλαξα το λαστιχάκι -σωληνάκι σιλικόνης με καινούργιο επειδή ήταν βρώμικο καθάρισα την σομπα από την κάτω της μεριά ,ενώ ξεκινάει να δουλεύει μετά από 10 λεπτά βγάζει το μνμ που ανέφερα η μόνη λύση (προσωρινή) και δουλεύει ειναι όταν βγαζω το ταυ καθαρισμού που ειναι έξω από το σπίτι τότε δουλευει αλλά μου ανεβάζει την θερμοκρασία καυσαερίων στους 110 βαθμούς και ανησυχώ ενώ νορμαλ δούλευε στους 80-90 βαθμούς αν κάποιος ξέρει κάτι που δεν έχω κάνει και μου διαφεύγει θα μου ήταν χρήσιμη η πληροφορία του

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167932 από giokaspart
Τσέκαρε αν και η καμινάδα σου μετά το ταφ καθαρισμού είναι καθαρή σε όλη τη διαδρομή της.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Savras1980

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167934 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Άνοιξε βεντιλατερ καυσαερίων και καθάρισε την φτερωτή και το καυκαλο διότι στα 4 χρόνια θα έχει πιάσει μάκα!!!!!η θερμοκρασία καυσαερίων είναι αρκετά καλή !!!!!!αν δεν διορθωθεί έτσι κάνε μια γέφυρα τα καλώδια στον πρεσσοστη μεταξύ τους για να δεις αν φταίει ο αισθητήρας και δεν δουλεύει .πες μας αφού τα κανεις
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Savras1980

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167935 από Savras1980
Το Καύκαλο!! και την φτερωτή κάθε χρόνο την καθαρίζω μόλις καθάρισα τα μπουριά και όταν έφτασα στο καπέλο μου ήταν σχεδόν φραγμενο από μακα καυσαερίου !!! Όλα καλα εδώ και ένα μισάωρο απλά η θερμοκρασίες καυσαερίων αλλάξανε με ανοδικές πορείες στα 110 θερμοκρασία δουλεύει τώρα .ειναι καλα δλδ αυτές οι τιμές ;; 110 S 51 P???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167936 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καθαριότητα=απόδοση και καλή καυση όσο για θερμοκρασία καυσαερίων ιδανική είναι και έως 170-190 βαθμούς ανάλογα την κατασκευή και τις μετρήσεις του κάθε κατασκευαστή υπό προϋποθέσεις και στάνταρ που υπάρχουν.αδτη να δουλέψει αφού δεν έχεις αλλά θεματα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Savras1980

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 11 Μήνες πριν #167937 από Savras1980
Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες και έγκυρες απαντήσεις σας να είστε καλα ;-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.061 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ