Προβλημα ηλεκτρικης πλακετας ferroli P12

Περισσότερα
4 Χρόνια 2 Ημέρες πριν #170410 από tomasP12
Χαιρετιζω τα μελη του φορουμ που παρακολουθω πολυ καιρο αν και δεν ειχα κανει εγγραφη και με εχει βοηθησει με τις γνωσεις των μελων του να κατανοησω και εν τελει να ρυθμισω σωστα τον καυστηρα μου.
Πριν περιπου ενα μηνα μου παρουσιαστηκε ενα προβλημα με κωδικο σφαλματος Α02 το οποιο ομως παρ ολο που δεν υπηρχε παρασιτικη φλογα η προβλημα με το φωτοκυτταρο(αντικατασταθηκε) παρεμενε οποτε και μου συσταθηκε να αντικαταστησω την ηλεκτρικη πλακετα.
Με την αντικατασταση της πλακετας (η οποια ειναι πλεον universal δηλαδη κανει και για τους παλιους και για τους νεους καυστηρες) ο καυστηρας δουλεψε απροβληματιστα.
Μετα ομως απο διαστημα ενος μηνα και ενω το βραδυ τελειωσε τον κυκλο λειτουργιας του κανονικα, το επομενο πρωι παρα την εντολη του θερμοστατη χωρου ο καυστηρας παρεμενε ανενεργος.
Οταν του διεκοπτες την παροχη του ρευματος και την ξανανοιγες εκανε την φαση του προαερισμου και μετα δεν ανταποκρινοταν σε τιποτα.
Πηγα την πλακετα στην αντιπροσωπεια οπου και μου την αντικατεστησαν προς τιμην τους αλλα δυο μερες μετα την τοποθετηση της καινουργιας παρουσιαστηκε ξανα το ιδιο προβλημα.
Επειδη δεν μπορω να βρω τεχνικο με τιποτα παρακαλω οποιος μπορει να βοηθησει με τις γνωσεις του η να μου συστησει καποιον τεχνικο για περιοχη νεας μακρης αττικης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #170411 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΥΠΟΠΟΙΕΣΗΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΠΡΕΣΣΟΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΠΗ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ.ΣΗΜΑΔΕΨΕ ΠΡΙΝ ΤΗ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΤΑ ΛΑΘΟΣ ΘΕΣΗ(ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΕΔΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΣΩ ΦΩΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΩ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #170415 από tomasP12
Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον και την απαντηση αλλα....
Εαν ηταν το προβλημα απο τον αισθητηρα και το σωληνακι δεν θα λειτουργουσε κανονικα μολις αλλαζα την πλακετα.
Το τσεκαρα παντως καλου κακου.
Ειμαι 99.9% σιγουρος οτι κατι καταστρεφει τις πλακετες αλλα δεν γνωριζω τι......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν - 4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #170419 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Πιστεύω ούτε αυτοί ξέρουν γιατί καίγονται!!!!!!όπως και οι αντιστάσεις τους.πριν από 2 μήνες περίπου άλλαξα σε έναν φερολλι σαν το δικό σου όλο το κοντρολερ με το MASTER(ΕΛΛΗΝΙΚΟ)ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΣΕ ΚΕΡΑΜΙΚΗ.(ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΑ 6-7 ΧΡΟΝΙΑ 4 ΠΛΑΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 20 ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΜΑΜΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΕΑ).ΔΕΝ ΤΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕ......Ο ΤΟ ΦΩΤΟΚΥΤΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ MASTER ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ.ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΕΛΕΝΧΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΙΑΣΕΙ 50 ΒΑΘΜΟΥΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΕΣ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΠΟΙΗΣΙΜΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΕΡΑΣ ΚΑΙ ΚΟΧΛΙΑΣ ΜΕ ΠΟΣΟΣΤΟ %.ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!!!ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΕΔΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΦΕΡΡΟΛΙ ΤΟΥΣ!!!!!!ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ
Last edit: 4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #170422 από tomasP12
Θα ηθελα αν μπορουσες να μιλησουμε με καποιον τροπο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Ημέρα πριν #170423 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Γράψε ένα εμαιλ σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ