Σομπα πελλετ 10 kw

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172525 από Ιωάννης Γαλανακης
Καλημέρα σας.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση γιατί είμαι εντελώς άσχετος με πελλετ σόμπες. Πριν 20 ημέρες αγόρασα μια σόμπα πελλετ 10 kw για σπίτι 40 m2 ,πριν από την σόμπα είχα ως θέρμανση air condition. Ο τεχνικός που μου την πέρασε δεν έκανε εισαγωγή αέρα από έξω με αποτέλεσμα πέραν της βαριάς ατμόσφαιρας μέσα στο σπίτι να έχει πολύ χαμηλή υγρασία (31%). Το θέμα είναι ότι κάνει πολύ φασαρία στην λειτουργία της και το πρωί ξυπνάω με βαρύ κεφάλι. Έχετε να μου δώσετε κάποια εξήγηση στα παραπάνω;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172527 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σομπα πελλετ 10 kw
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΕΛΛΕΤ ΕΧΟΥΝ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ Φ Υ Σ Ι Κ Α ΚΑΝΟΥΝ ΘΌΡΥΒΟ!!!!!ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!!ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΊΤΕ!!!!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΊ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172528 από Ιωάννης Γαλανακης
Απαντήθηκε από Ιωάννης Γαλανακης στο θέμα Σομπα πελλετ 10 kw
Την φασαρία του μοτέρ την χαμηλωνω και δεν ακούγεται τόσο το βράδυ, το πρόβλημα είναι μήπως ότι δεν έχει κάνει τρύπα για εισαγωγή φρέσκου αέρα; Επίσης ήθελα να τονίσω ότι ο τεχνικός που ήρθε δεν θα έπρεπε να μου δείξει κάποιες λειτουργίες; Κάθομαι και διαβάζω το μανιουαλ και δεν καταλαβαίνω τίποτα. Επίσης η καμινάδα εξωτερικά είναι 2 μέτρα ύψος, θα μπορούσα να την επεκτείνω; Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172530 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Σομπα πελλετ 10 kw
Καλοπροαίρετα θα ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ ΤΟ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ ΝΑ ΛΥΘΟΥΝ ΟΛΑ!!!!!!!???????? ΣΤΑ ΜΑΝΙΟΥΛ ΛΕΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ !!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172534 από Ιωάννης Γαλανακης
Απαντήθηκε από Ιωάννης Γαλανακης στο θέμα Σομπα πελλετ 10 kw
Είπα εξ αρχής ότι είμαι άσχετος με σομπες και ειδικά πελλετ. Πως να του πω κάτι όταν δεν γνωρίζω. Απο εδώ έμαθα κάποια πράγματα και άρχισα να ψάχνομαι. Του είπα να έρθει για να βάλει σωλήνα εισαγωγής αέρα. Όσο ζεις μαθαίνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172538 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σομπα πελλετ 10 kw
η εισαγωγη εξωτερικου αερα δεν ειναι υποχρεωτικη και αφορα μονο τον αερα καυσης κι οχι αυτον που κυκλοφοραει στο σπιτι ...
κι ισως με εξωτερικο αερα γινει λιγο χειροτερο το θεμα της υγρασιας ...δοκιμαστε πανω στην σομπα να βαζετε ενα λεκανακι με νερο ...η και σε διαφορα σημεια του χωρου 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ