Γολγοθάς!!! Η επιλογή λέβητα pellet στην Ελλάδα

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #265 από panio13
φιλε fillmore να σου κάνω μία ερώτηση..Αξίζει να αγοράσει κανείς ένα λέβητα πέλετ-ξύλου ή ένα λέβητα πέλετ. Γιατί έχω ακούσει ότι οι λέβητες πέλετ-ξύλου έχουν πολύ μικρότερη απόδοση, άρα χρειάζονται και περισσότερη καύσιμη ύλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #269 από kakos
Όχι όλοι. Ολη η ιστορία είναι το λογισμικό διαχείρισης καυσίμου πιστεύω. Και φυσικά και ο λέβητας.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #282 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Νομίζω πως το κριτήριο πρέπει να είναι η απόσβεση των εξόδων μας σε 2 χρόνια περίπου και η αξιοπιστία του μηχανήματος μέσα σε λογικά όρια τιμής αγοράς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #315 από panio13
Αν και ασχολουμαι μονο 2 μηνες με τα pellet μου κανει το εξης μεγαλη εντυπωση....τουλαχιστον εδω στην αθηνα.
1)Πας να αγορασεις ενα μηχανημα απο τις φωτογραφιες και απο τα προσπεκτους γιατι οπως λεγαμε και στο προηγουμενο φορουμ δεν θελουν να διαθεσουν χρηματα για ναβαλουν καποιο λεβητα καυστηρα στο μαγαζι τους
2)Τους ρωτας μετα: εχετε συνεργειο εγκαταστασης? οχι σου λενε η εγκατασταση ειναι πολυ απλη θατην κανει ο υδραυλικος σας.
μα καλα κανενας δεν καταλαβαινει οτι ζηταμε εγγυηση για την εγκαταστση? τι ειναι ο λεβητας? μια απλη ηλεκτρονικη συσκευη που τη βαζεις στη μπριζα? Δεν καταλαβαινον οτι ειμαι μια νεα τεχνολογια και πιθανοτατα θα υπαρξουν αρκετα προβληματα? που θα απευθυνθω εγω μετα, στον εγκαταστατη, στον εμπορο η στην εταιρεια κατασκευης?
γιαυτο λοιπον δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο να αγορασει καποιος λεβητα pellet. τωρα. Τουλαχιστον εγω απομακρυνομαι καθε μερα ολο και περισσοτερο απ αυτην την αγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #329 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Έχεις απόλυτο δίκιο! Η εγκατάσταση πρέπει να γίνεται απ' τους ίδιους για να μη "νίπτουν τας χείρας τους" μετά! Γι αυτό και ΄γω κατέληξα στην Starfire (και για πολλούς άλλους λόγους φυσικά) που κάνει και την εγκατάσταση(τους παζαρεύεις κιόλας για τιμή κομπλέ).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #336 από Τάκης

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Νομίζω πως το κριτήριο πρέπει να είναι η απόσβεση των εξόδων μας σε 2 χρόνια περίπου και η αξιοπιστία του μηχανήματος μέσα σε λογικά όρια τιμής αγοράς.

Καμιά επένδυση χαμηλού ρίσκου δεν κάνει απόσβεση σε 2 χρόνια. Το λογικό όριο θα ήταν περίπου η 5ετία και βάλε. Διαφορετικά κινδυνεύεις να την πατήσεις και όχι απόσβεση να μην κάνεις αλλά να είσαι χρεωμένος.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ