Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
4 Χρόνια 7 Μήνες πριν #168360 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Χαιρετώ και πάλι την παρέα. Μετά από 4 χρόνια χρήσης ήρθε η ώρα να αποχωριστώ τον λέβητα termodynamik 40w που έχω. Περιοχή Πεντέλη Αττικής. Μαζί δίνεται και τρίοδη θερμοστατική και καμμιά 30αριά σακκιά πέλλετ alfawood και golden nugget. Τιμή πολύ χαμηλή. Αποσυναρμολόγηση και μεταφορά βαρύνουν τον αγοραστή. Επικοινωνία μόνο 11.00 - 15.00 στο 6944370378

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 6 Μήνες πριν #168619 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε: Χαιρετώ και πάλι την παρέα. Μετά από 4 χρόνια χρήσης ήρθε η ώρα να αποχωριστώ τον λέβητα termodynamik 40w που έχω. Περιοχή Πεντέλη Αττικής. Μαζί δίνεται και τρίοδη θερμοστατική και καμμιά 30αριά σακκιά πέλλετ alfawood και golden nugget. Τιμή πολύ χαμηλή. Αποσυναρμολόγηση και μεταφορά βαρύνουν τον αγοραστή. Επικοινωνία μόνο 11.00 - 15.00 στο 6944370378


Πουλήθηκε στα 1300€,ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168649 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

manosvitacar έγραψε: Καλησπέρα πωλείται εν λόγω λέβητας πυρήνας είναι σε άριστη κατάσταση ,βρίσκομαι Κρήτη στο Άγιο Νικόλαος αν κάποιος είναι από εδώ κοντά και τον ενδιαφέρει ας μου πει.


Sent from my iPad using Tapatalk

Δόθηκε .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 4 Μήνες πριν #169005 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα, αν μπορείτε να πείτε μια γνώμη ρε παιδιά. Μου χάλασε το κουμπί αφής της χειροκίνητης λειτουργίας του κοχλία . Μπορώ να το παρακαμψω για να δουλεύει ο λέβητας ? Αλλιώς πάμε για αλλαγή πίνακα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171423 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλησπέρα σε όλους!
Φέτος είναι ο 8ος χρόνος που θερμαίνω το σπίτι μου με τον συγκεκριμένο λέβητα, χωρίς προβλήματα.
Θέλω όμως να μοιραστώ με όλη την ομάδα μια πολύ δυσάρεστη εμπειρία που είχα...
Προχτές λοιπόν για πρώτη φορά προέκυψε ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που με έχει ανησυχήσει και προβληματίσει πάρα πολύ...
Φεύγω από το σπίτι προχτές το απόγευμα κατά τις 6 παρά, αφού προηγουμένως γέμισα το σιλό με 4 15κιλα τσουβαλάκια πέλετ. Όλα οκ!
Επιστρέφει η γυναίκα μου κατά τις 7:15, δεν παρατηρεί κάτι έξω από το λεβητοστάσιο που πέρασε, μπαίνει στο σπίτι και ανάβει την θέρμανση.
Με παίρνει τηλ έντρομη μετά από μία ώρα και μου λέει πως έχει γεμίσει καπνό όλη η γειτονιά! Τις λέω να μπει στο λεβητοστάσιο, είχε κ εκεί πολύ καπνό κ αμέσως τις λέω να κλείσει την λειτουργία του λέβητα.
Επιστρέφω μετά από ένα τέταρτο, έχει μειωθεί πολύ ο καπνός (όπως μου λέει), μπαίνω στο λεβητοστάσιο, χτυπάω απ' έξω το σίλο, είχε τον ήχο του άδειου...!!! Αφού το γέμισα πριν από 3 ώρες...
Ανοίγω την πόρτα της εστίας και τί να δω...
ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΠΕΛΕΤ ΄ΟΛΟ Ο ΧΩΡΟΣ ΤΟΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΟΡΟΦΗ!!!!!!!!!!
Κ να πέφτει άκαυστο πέλετ μπροστά μου με το που άνοιξα την πόρτα!!!
Μετά από μερικά δευτερολεπτα λόγω του αέρα που μπήκε στον χώρο του καυστήρα, αρχίζει να "αρπάζει έντονα φωτια, για αυτό με πολύ ζόρι ξανακλείνω την πόρτα και αμέσως κλείνω και το τάμπερ του ανεμιστήρα για να περιορίσω όσο το δυνατόν την είσοδο του αέρα.
Φοβήθηκα πολύ εκείνο το βράδυ να μπω στην διαδικασία να καθαρίσω τον χώρο , για αυτό το έκανα την επόμενη μέρα, όπου είχε πολύ άκαυστο υλικό, αλλά κ πολύ πίσσα στα τοιχώματα... Έκανα καλό καθαρισμό κ είμαι πάνω κυριολεκτικά από τον λέβητα από σήμερα το απόγευμα που τον ενεργοποίησα και τον παρακολουθώ να για να διαπιστώσω ΓΙΑΤΙ ΓΕΜΙΣΕ ΜΕ ΚΑΥΣΙΜΟ ΗΟ ΧΩΡΟς ΤΟΥ ΚΑΥΣΤΗΡΑ!!!
Γεγονός πάρα πολύ επικίνδυνο, πάλι καλά που δεν πήρα φωτιά...!!!
Δύο πράγματα έχω στο μυαλό μου:
1) Να κόλλησε η πλακέτα και να έριχνε συνέχεια πέλετ στον καυστήρα μέχρι που γέμισε
2) Να μην είχε κρατηθεί καλή "θράκα" από την αυτόματη συντήρηση που κάνει ο καυστήρας, και να ρίχνει καύσιμο μέσα που να μην καίγεται. Πώς όμως άδειασε το σιλό σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα και ήταν όλο στον χώρο καύσης;;;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν #171425 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
ΑΝ ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΡΙΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗΣ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗΣ ΕΝΑΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΟΔΙΑΓΝΩΣΗ ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΟΒΕΙ!!!!!!!!ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΚΑΥΣΤΗΡΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ?ΠΟΙΟ ΤΥΠΟ ΚΟΝΤΡΟΛ ΦΟΡΑΕΙ ?ΒΑΛΕ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ
Last edit: 3 Χρόνια 4 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.178 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ