Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59071 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Και το δεύτερο special tool είναι έτοιμο. Σας το παραθέτω και περιμένω τις παρατηρήσεις σας..





Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59745 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Βλέπω ότι έχουν εξαφανιστεί όλα τα σχόλια από τους χρήστες του termodinamik..

Ενθαρρυντικό αυτό. Σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ιδιαίτερα προβλήματα μιας και από την την μέχρι τώρα εμπειρία μου (20 ημέρες) ο συγκεκριμένος λέβητας είναι απλός στην χρήση του, αποδοτικός και η κατανάλωση του είναι σε λογικά πλαίσια.. Επίσης η ενασχόληση με την λειτουργία του απαιτεί 2- 2,5 ώρες την εβδομάδα (καθαρισμούς κλπ)..

Εύγε!!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61292 από kimon
Απαντήθηκε από kimon στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
vag 1234 γεια σου
Σε παρακαλώ αν μπορείς πες μου τα τουμπα καθε ποτε τα καθαρίζεις?
Είναι μεγάλο βάσανο?
Σηκώνεται πολύ σκόνη μέσα στο λεβητοστάσιο?
Εχω βρει ενα τουρκικο λεβητα 60000 θερμιδες φαίνεται παρόμοιος με τον δικό σου.
Εχει διπλο κοχλια τροφοδοσιας,και γενικά φαίνεται καλούτσικο μηχάνημα.
Το εχει ενας αντιπρόσωπος στην Αλίαρτο ο οποίος πουλά και πυρήνα και πελλετ πυρινα ,μαλλον ειναι
είναι δικής του παραγωγής.
Το λεβητα τον δινει 2700 και τον πυρινα εχει δυο ποιοτητες. με 135 και 169 τον τονο.
Ειναι συσκευασμένος σε πλαστικες σακουλες των 25 kg.
Ακριβός μου φαίνεται.
Αλλα το θεμα ειναι βασικά αν ειναι καθε δυο μερες να κατεβαίνω να φοραω γαντια παλιορουχα μασκα να γίνομε μαυρος,το λεβητοστασιο καρβουνιαρικο, πρεπει να το σταθμησω μη κανω καμια ΜΛΚ.

Σ ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61296 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
δεν εχω ιδεα τι βγαζεις απο ατ τουμπα σου αλλα θα σου προτεινα αυτο το εγραλειο-ρεκτιφιε να το χρησιμοποιεις με μετρο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61302 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
dimlyk βλέπω έχεις άποψη για όλα..

Μην αγχώνεσαι δουλεύει μία χαρά το σύστημα, δεν αφαιρεί επιφάνεια μετάλλου - ούτε ρεκτιφιέ κάνει.. Αντιθέτως αν δεν το είχα δοκιμάσει δεν θα το πρότεινα σε κανέναν. Το μυστικό είναι η βούρτσα να έχει ίση διαμετρο με την διάμετρο των τούμπων..

Φίλε που ρωτάς για τον λέβητα.. Ο termodinamik δεν έχει διπλό κοχλία τροφοδοσίας και γενικά το πυρηνόξυλο κάνει πολλή στάχτη, οπότε είναι λογικό να πηγαίνει παντού ειδικά αν έχεις μεγάλη τροφοδοσία αέρα. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει και ο ελκυσμός της καμινάδας..

Και έμενα μου ανεβάζει πούδρα στα τούμπα με την καύση του πυρηνόξυλου-αν έχει σκόνη πολύ το πυρηνόξυλο όπως αυτό που καίω τώρα θα έχεις πολύ στάχτη παντού. Το πυρηνόξυλο πρέπει να είναι κοσκινισμένο..
Τον καθαρίζω μία φορά την εβδομάδα άλλα και όταν τον καθαρίζω δεν βλέπω καμιά σημαντική βελτίωση σε απόδοση, ίσως ελάχιστη.

Σίγουρα θα έχεις σκόνη στο καθάρισμα όταν καις παρόμοια υλικά. Γενικά δεν προτείνετε η καύση πυρηνόξυλου σε άτομα που δεν έχουν ασχοληθεί ποτέ με τεχνικές δουλείες και χρειάζεται υποχρεωτικά σκούπα στάχτης..

Αν θες πες μου ακριβώς το μοντέλο του λέβητα και το εργοστάσιο κατασκευής που σου πρότειναν.. Μήπως είναι ο lacerta της mensa???

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vag1234.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kimon

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61496 από kimon
Απαντήθηκε από kimon στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Φιλε vag 123 γεια σου.

Σ ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Τα χέρια μου πιάνουν, και από τεχνικά τα καταφέρνω.
Απλώς σε ρώτησα για το καθάρισμα του λέβητα γιατί εδώ που μένω (Καλαμο Αττικης) δεν εχει κανείς
λέβητα βιομάζας.
Και καταλαβαίνεις τωρα στα 52 να μπλεκεις και οικονομικά να γίνεσαι και μουντζούρης δεν λέει.
Για αυτο ψάχνομε, αν αξίζει τον κόπο.
θα προσπαθήσω να βρω ενα φιλο στην περιοχη και να παρευρεθώ στο καθάρισμα.
Ο λέβητας είναι /www.termoakim.com/και πιθανότατα ειναι φασον της yagmur teknik.com.

Καλο βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.160 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ