Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116233 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Καλημέρα,

Ο αέρας τώρα είναι στο 2 και ας φαίνονται τα 4 λαμπάκια, διότι έχει επιλογή για να το δουλεύεις και στο 2,5 ή 1,5 από τις παραμέτρους. Το πυρηνόξυλο το δούλευα στο 2,5 αέρα, δηλαδή 5 λαμπάκια στο mode που το δουλεύω τώρα, αν βάλω 6 λαμπάκια θα είναι στο 3. Αν το γυρίσω στο κανονικό mode θα δουλεύει στο 2 ο αέρας με τα 2 πρώτα λαμπάκια τα οποία είναι κίτρινα, αλλά δεν έχει επιλογή μισού. Από το 2 πας στο 3.

Στο πυρηνόξυλο Τάισμα είχα 1'' και αναμονή 25'' με το κλαπέ καμινάδας στο μισό και πάλι δεν είχε την απόδοση που έχει το πελλετ τώρα. Και με το 1'' 45'' το πελλετ μου δουλεύει καλά, αλλά το κατέβασα στο 40'' για να ανεβάζει θερμοκρασία γρήγορα.

Επίσης τώρα κατεβάζοντας τον αέρα στο 2 σταμάτησαν να εκτοξεύονται στάχτες και τα τούμπα 3 ημέρες που τον έχω ανάψει τώρα μένουν καθαρά..

Sorry να σε ρωτήσω και κάτι άλλο?
Κλαπε στην θέση κλειστό ποιο κλαπε?
του ανεμιστήρα η της καμινάδας?
Σ' ευχαριστω


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116234 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Κλαπέ καμινάδας. Έχει 3 θέσεις ανοικτό, μισό και κλειστό (δεν είναι τελείως κλειστό)..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116237 από kalli
Απαντήθηκε από kalli στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
καλημερα κλαπε εννοειτε τις καμιναδας?εχουμε λιγο καπνο ακομα αλλα οχι το περσινο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116238 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Re:Απ: Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

hunters1977 έγραψε: Βαγγελη περυσι ειχα παρει εναν απλο και ειχε τετοια ρυθμιση. Χοντροκοπια αλλα εμεινα ευχαριστημενος. Βεβαια τον τσιμπησαν λιγο στην τιμη φετος

www.telethermansi.gr/el-gr/Products.aspx...8c32a83#.UokdTK9usuo

Στάλθηκε από το C2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Βαγγέλη σε αυτόν τον λέβητα που τον έχω δει να δουλεύει
έχει τέτοια ρύθμιση
energ.gr/var/KenMENSA.pdf
Και ο ΜΑΒΙΛ έβαλε χρονικό για συντήρηση θράκας και μάλλον
και για να μην γυρνάει ο καπνός μέσα στο σιλο


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116239 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
ωραιο το πελλετ, εβαλε και ενας φιλος και παει τουρμπο. καμμια πισσα και καπνος ελαχιστος.

μια ερωτηση βρε παιδια, εμενα δεν δουλευει καλα .η συντηρηση δηλαδη δουλευει συνεχεια. με σβηστο το θερμοστατη συνεχιζει και ειναι ζεστα τα σωματα. μπορει καποιος να μου εξηγησει ακριβως τη λειτουργια της συντηρησης φλογας ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116240 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

makiskat έγραψε: ωραιο το πελλετ, εβαλε και ενας φιλος και παει τουρμπο. καμμια πισσα και καπνος ελαχιστος.

μια ερωτηση βρε παιδια, εμενα δεν δουλευει καλα .η συντηρηση δηλαδη δουλευει συνεχεια. με σβηστο το θερμοστατη συνεχιζει και ειναι ζεστα τα σωματα. μπορει καποιος να μου εξηγησει ακριβως τη λειτουργια της συντηρησης φλογας ?


Το κάνει και εμένα το ίδιο. Η συντήρηση τα έχει παίξει, ότι ναναι κάνει, μάλλον επειδή έμεινε σβηστός ο πίνακας 6 μηνες κάτι έχει ξερυθμιστεί.

τεσπα θα ψαχτώ να προσαρμόσω κάποιον άλλον πίνακα.

¨Εχω καταλήξει σε αυτούς τους 2:
www.mayroidis.gr/pinakas-organwn-pellet 120€

www.thermostahlsolar.com/product_detail....=ECOMAX250R&extLang= 230€

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.159 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ