Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24049 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ρε παιδια πατε καλα? Τι ειναι αυτα που πατε και ψαχνετε για να ζεσταθειτε?

Δηλαδη θα δωσει κανεις 2000+ Ε για να παρει ενα λεβητα απο Τουρκια που δεν θα εχεις καμια εξασφαλιση οτι θα δουλεψει? Που δεν προκειται να δει απο κοντα πριν τον αγορασει? Που δεν θα σου πει κανεις αποψη για την συμπεριφορα του? Που δεν ξερει αν θα υπαρχει το εργοστασιο τον αλλο μηνα- αν ειναι εργοστασιο...


Και αντε πες δουλευει σωστα και οικονομικα, ποιος θα σε καλυψει στο μελλον με εγγυηση ή με ανταλλακτικα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24076 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Πολύ πιθανόν να μην αγοράσουμε κάποιον από αυτούς τους λέβητες αλλά:

1. Όλες οι εταιρείες ζητάνε cash τα χρήματα για υπερτιμημένους κοστολογικά λέβητες. Χρήματα που δεν τα έχουν οι περισσότεροι να τα δώσουν.
2. Ακόμα και οι σόμπες νερού στοιχίζουν 2500 €, πληρωμή μετρητοίς και εδώ.
3. Στο τέλος θα λύσουμε το θέμα με ξυλόσομπες οι περισσότεροι ή κλιματιστικά (τουλάχιστον μέχρι την επόμενη αύξηση του τιμολογίου της ΔΕΗ η οποία δεν θα αργήσει).

Το πετρέλαιο τον χειμώνα θα χτυπήσει το 1,55 στην επαρχία.

Ο thermodinamik έχει σετ προστασίας από υπερθέρμανση το οποίο όμως το πληρώνεις ξεχωριστά..

Και ποιος μας λέει ότι δεν θα κλείσουν πρώτα τα τσέχικα εργοστάσια??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24080 από cbafas
Απαντήθηκε από cbafas στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ο τούρκικος λέβητας είναι apriori υποδεέστερος του τσέχικου ή του ελληνικού. Το επιχείρημα ότι είναι τούρκικος δε μου αρκεί. Σε πολλές χώρες δυστυχώς θεωρείται πιο αξιόπιστο ένα τούρκικο προϊόν από ένα ελληνικό.

Επειδή όμως δεν έχω ουσιαστικές γνώσεις, αν σε επίπεδο έστω προδιαγραφών κάποιος συμφορουμίτης διαπιστώνει κάποια σημεία που τον προβληματίζουν σε αυτούς τους λέβητες θα εκτιμούσα τη γνώμη του ιδιαιτέρως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24093 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Μια απαντηση ειναι οτι λογω ελιας-πυρηνοξυλου στην Ελλαδα υπαρχει πειρα παρα πολλων δεκαετιων στη καυση βιομαζας με λεβητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24097 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

kosmidis80 έγραψε: Ρε παιδια πατε καλα? Τι ειναι αυτα που πατε και ψαχνετε για να ζεσταθειτε?

Δηλαδη θα δωσει κανεις 2000+ Ε για να παρει ενα λεβητα απο Τουρκια που δεν θα εχεις καμια εξασφαλιση οτι θα δουλεψει? Που δεν προκειται να δει απο κοντα πριν τον αγορασει? Που δεν θα σου πει κανεις αποψη για την συμπεριφορα του? Που δεν ξερει αν θα υπαρχει το εργοστασιο τον αλλο μηνα- αν ειναι εργοστασιο...


Και αντε πες δουλευει σωστα και οικονομικα, ποιος θα σε καλυψει στο μελλον με εγγυηση ή με ανταλλακτικα?


Προσωπικα εγω δεν αγοραζω απο Τουρκια
Οι λεβητες αυτοι ερχονται στην Ελλαδα απο διαφορες εταιρειες με 2 ή 3 χρονια εγγυηση και ανταλλακτικα.
Φυσικα και ο πωλητης που ειναι και μηχανολογος μου εχει εξηγησει τη λειτουργια του.
Αλλα επειδη φαιρνει και τους 2 και ειμαι μεταξυ των 2 πριν την τελικη επιλογη και αν τελικα καταληξω σε μια απο τις 2 λυσεις θα επιθυμουσα και την αποψη καποιου που τον εχει χρησιμοποιησει γιατι η προσωπικη εμπειρία σε τετοιες περιπτωσεις μετραει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24098 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
και εδω οι λεβητες σε λειτουργια
ο termodinamik ή optimus για την ελληνικη αγορα


και ο maktek ή Kenergy mensa που καιει και ξυλα



αν καποιος εμπειρος μπορει να καταλαβει κατι απο την καυση του ας μας το πει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.150 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ