Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24129 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

kakos έγραψε: Το σύστημα πυρόσβεσης στο σιλό με νερό είναι ότι χειρότερο για έναν λέβητα.


Το συστημα πυροσβεσης αφορα σε ενα σωληνακι νερου με αισθητηριο που βρισκετε στο κατω μερος του σιλο εκει που ειναι ο κοχλιας και οταν διαβασει 100 βαθμους ρινει νερο
Ενοειτε πως συνοδευετε με διακοπη λειτουργιας του λεβηρα ολοκληρου και οχι μονο της τροφοδοσιας
Δε γνωριζω αν ειναι αρκετο αλλα σε συνδιασμο με ενα πυροσβεστηρα οροφης αφρου που ετσι και αλλιως εχω στο λεβητοστασιο δεν θα υπαρχει προβλημα ασφαλειας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24131 από eliasger
Απαντήθηκε από eliasger στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Η γνώμη μου είναι να προσέξετε και την στεγανοποίηση του σιλό , γιατί πιστέυω ότι και φωτιά στην τελική να πάρει εάν δεν έχει οξυγόνο θα σβήσει από μόνη της .

tzavars @ yahoo.gr
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24134 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
το σιλο εχει καπακι που ασφαλιζει απο πανω
κατα ποσο βοηθαει αυτο δεν ξερω
επισης να προσθεσω οτι κινσυνος αναφλεξης υπαρχει στη χρηση πελλετ και οχι ελαιοπυρινα που θα καιω εγω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24135 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

sakic έγραψε: το σιλο εχει καπακι που ασφαλιζει απο πανω
κατα ποσο βοηθαει αυτο δεν ξερω
επισης να προσθεσω οτι κινσυνος αναφλεξης υπαρχει στη χρηση πελλετ και οχι ελαιοπυρινα που θα καιω εγω.


Εκαιγα ελαιοπυρήνα όλο τον χειμώνα. Δεν θα συμφωνήσω μαζί σου. Πρόκειται για υλικό το οποίο έχει τρομερά υψηλή απόδοση και ανάφλεξη. Εκεί που κάπνιζε και είχα θράκα με λίγη προσθήκη αέρα γινόταν μικρο έκρηξη μέσα στον θάλαμο καύσης.

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24136 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
ειναι γεγονος οτι με ελαιοπυρηνα δεν υπαρχει κινδυνος επιστροφης φλογας. δεν ειναι τυχαιο οτι οι λεβητες πυρηνα εχουν μονο εναν οριζοντιο κοχλια για την μεταφορα καυσιμου απο το σιλο στον χωρο καυσης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #24158 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
με τον πυρηνα η με το πυρηνοξυλο η φωτια δεν προχωραει στο σιλο γιατι οι κοκκοι ειναι λεπτοι και αναμεσα τους ο αερας ειναι σχεδον ανυπαρκτος.
μονη περιπτωση ειναι να να εχουν κλεισει οι διοδοι του καπνου λογο του οτι δεν εχει καθαριστει ο λεβητας και ο αερας απο το φυσερο να οδηγηθει προς το σιλο μεσω της σωληνας του κοχλια.
Εμενα μου συνεβη αυτο οταν η σταθμη του πυρηνοξυλου στο σιλο, ηταν πολυ χαμηλα .
Γεμισε η αποθηκη καπνο. εκρηξη δεν εγινε ,ουτε αναφλεξη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.169 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ