Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #26975 από ddt
Απαντήθηκε από ddt στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
τα πραγματα φιλε kakos ειναι πιο απλα απο οτι τα παρουσιαζεις νομιζω.
Ενα αυτοκινητο οταν κινειται με 30 χλμ/ωρα θα κανει 15 ωρες για να παει απο θεσ/νικη στην αθηνα(πχ ο λεβητας σου στο παραδειγμα που ειπες οτι καιει λιγο στη συντηρηση αλλα δουλευει περισσοτερες ωρες)
Αν το αμαξι παει με 150χλμ/ωρα θα κανει 3 ωρες.Θα καψει πολυ περισσοτερο το διαστημα του ταξιδιου αλλα θα μειωσει το χρονο λειτουργιας.
Το αρχικο παραδειγμα σου ηταν ατυχες.
Ολα τα υπολοιπα που αναφερεις σιγουρα παιζουν ρολο καθως επιδιωκετε ο καλλιτερος κατα το δυνατον συνδυασμος χρονου λειτουργειας και καταναλωσης.
Δηλαδη μπορει τα 44 χρονια αποσβεσης της διαφορας της τιμης που αναφερε ο sakic να ειναι λιγοτερα πχ 35 ή 30 αλλα σιγουρα ειναι πολλα οσο θλιβερο και να ειναι αυτο.
Η πραγματικη αξια σε μια ακριβη αγορα λεβητα ειναι οι τυχόν ανεσεις οσον αφορα την χρηση-καθαρισμο του λεβητα.
Εχει μηχανηματα με 7-8-9000 ευρω.Ειναι αφελες κατα τη γνωμη μου να αγοραζει καποιος κατι τετοιο με γνωμονα την αποσβεση παρα μονο την ανεση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31495 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
καλησπερα
Σημερα ηρθε ο optimus bio 60 kw
Θηριο!!! και ασήκωτος

Μετα την τοποθετηση εντος της εβδομαδας θα αναφερω τις πρωτες εντυπωσεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31564 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Καλοριζικος κ καλες καυσεις!!!
Περιμενω το συντομοτερο νεα σου για λεπτομερειες γιατι ειναι η πρωτη απο τις 3 επιλογες που θα κανω το επομενο 10-15ημερο
( οι υπολοιπες ειναι: primus mavil, thermostahl minibio κ πιο μακρινη επιλογη pelletech 25, για καυση κυριως πυρηνοξυλου)
Με την ελπιδα να κανω την πιο σωστη επιλογη λεβητα αλλα κ συνεργειου τοποθετησης...!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sakic

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31615 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Για να δούμε τι θα δούμε από τα μηχανάκια εξ' τουρκίας! Κάτι μου λέει ότι θα κρύβουν κάποιες ευχάριστες εκπλήξεις τιμής/απόδοσης σε σχέση τουλάχιστον με τα Ελληνικά...

Sakic δώσε κανένα mail να σε ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες ή στείλε μου..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31686 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Για να δούμε τι θα δούμε από τα μηχανάκια εξ' τουρκίας! Κάτι μου λέει ότι θα κρύβουν κάποιες ευχάριστες εκπλήξεις τιμής/απόδοσης σε σχέση τουλάχιστον με τα Ελληνικά...


το ξέρω ότι δεν μα πιστέψετε και θα με πείτε κακό και τα συναφή αλλά εγώ θα το πώ:

κυκλοφορεί ένα ανέκδοτο στην Μυτιλήνη ότι οι Τούρκοι δίνουν οδηγίες για την ρύθμιση τους από απέναντι...


τόσο καθαρά είναι τα καυσαέρια τους...

φυσικά υπάρχουν και κάποια λίγα Τούρκικα που είναι πολύ καλά μηχανήματα...βέβαια το ίδιο θα μου πείτε συμβαίνει και με τα Ελληνικά...σωστά, αλλά άν πρόκειται να πάρω έναν λέβητα αμφιβόλου ποιότητος από την Τουρκία , την Βουλγαρία, την Μποτζουάνα, ξέρω γω, ή την Ελλάδα, θα προτιμούσα να πάρω το φθηνό ελληνικό και όχι το φθηνό οποιαδήποτε άλλης χώρας.

βέβαια αυτός είμαι απλά εγώ...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31692 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
φιλε egglezos εδω δεν μιλαμε για καποιον λεβητα
μιλαμε για συγκεκριμενο μηχανημα
αν λοιπον γνωριζεις κατι για το συγκεκριμενο και θες να μας το πεις σε ακουμε
Διαφορετικα δε βλεπω λογω για το παραπανω ποσταρισμα με υπονοουμενα για καποιο λεβητα απο τουρκια και καποιον αλλο ελληνικο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ