Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31695 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Κυριακή κοντή γιορτή.. Σε 2-3 μήνες θα ξέρουμε..

Ως τότε ας είμαστε λίγο επιφυλακτικοί με πολλά μηχανήματα όχι μόνο τα τούρκικα...

Έχω δει από κοντά λέβητες Σαμαρά, mavil, fuzzy logik, termodinamik, mensa αλλά δεν έχω δει ακόμα κάποιον από αυτούς να δουλεύει. Σήμερα συγκεκριμμένα είδα ένα της mavil φρεσκοεγκατεστημένο..
Το θέμα είναι ποια μηχανήματα είναι τελικά value for money...

Για μένα value for money είναι αξιοπρεπής κατασκευή & απόδοση με σχετικά χαμηλό κόστος αγοράς....

Ο mensa πάντως με ερώτηση που έκανα εχθές αν τον παραγγείλεις σήμερα έχει παράδοση αρχές Δεκέμβρη λόγω φόρτου εργασιών....

Οπότε αν την πατήσουν, θα την πατήσουν πολλοί...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31696 από sakic
Απαντήθηκε από sakic στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Για να δούμε τι θα δούμε από τα μηχανάκια εξ' τουρκίας! Κάτι μου λέει ότι θα κρύβουν κάποιες ευχάριστες εκπλήξεις τιμής/απόδοσης σε σχέση τουλάχιστον με τα Ελληνικά...

Sakic δώσε κανένα mail να σε ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες ή στείλε μου..


σου εστειλα mail
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31735 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Κυριακή κοντή γιορτή.. Σε 2-3 μήνες θα ξέρουμε..

Ως τότε ας είμαστε λίγο επιφυλακτικοί με πολλά μηχανήματα όχι μόνο τα τούρκικα...

Έχω δει από κοντά λέβητες Σαμαρά, mavil, fuzzy logik, termodinamik, mensa αλλά δεν έχω δει ακόμα κάποιον από αυτούς να δουλεύει. Σήμερα συγκεκριμμένα είδα ένα της mavil φρεσκοεγκατεστημένο..
Το θέμα είναι ποια μηχανήματα είναι τελικά value for money...

Για μένα value for money είναι αξιοπρεπής κατασκευή & απόδοση με σχετικά χαμηλό κόστος αγοράς....

Ο mensa πάντως με ερώτηση που έκανα εχθές αν τον παραγγείλεις σήμερα έχει παράδοση αρχές Δεκέμβρη λόγω φόρτου εργασιών....

Οπότε αν την πατήσουν, θα την πατήσουν πολλοί...





Aπο περσι ειδη την πατησαν με παρομοια μηχανηματα αλλα δεν πειραζει,
εχω πει εγω περσι στο αλλο φορουμ οτι τετοια μηχανηματα θα πουλιουνται
3 χρονια μετα θα σταματησουν και θα κοιταν καλυτερα μηχνηματα.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31755 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Φιλε Leonas γνωριζεις συγκεκριμενα για τον termodinamik προβληματα που παρουσιαστηκαν;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31758 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Jole έγραψε: Φιλε Leonas γνωριζεις συγκεκριμενα για τον termodinamik προβληματα που παρουσιαστηκαν;;





Προβληματα θα παρουσιαστουν φετος αφου περσι τον ειχε καποιος τοποθετημενο ??

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #31766 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Τελικά θα μας αναφέρει κάποιος τι προβλήματα έχουν εντοπιστεί στους τουρκικούς λεβητες η απλά πετάμε κάτι χωρίς επιχειρήματα μόνο και μόνο για δημιουργούμε εντυπώσεις ;

Το ανέφερα και τις προάλλες, ο κόσμος δεν έχει χρήματα και είναι φυσικό να προσανατολίζονται σε πιο φθηνές λύσεις. Τώρα αν βγουν και καλά μηχανήματα ακόμα καλύτερα.

Πρέπει οι έλληνες κατασκευαστές και έμποροι να καταλάβουν ότι δεν είναι οι εποχές του μεγάλου κέρδους αλλά οι εποχές που πρέπει να έχουν κέρδος από τον τζίρο ! Στην κρίση για να κερδίσεις τα χρήματα που κερδίζεις πριν 5 χρόνια πρέπει να δουλεύεις 50 % περισσότερο με μειωμένες τιμές. Αν οι έλληνες κατασκευαστές ρίξουν λίγο τις τιμές νομίζει κανένας ότι δεν θα τους προτιμήσουν οι καταναλωτές;

Πόσους λεβητες θα πουλαγανε η π.χ thermos tall η η mavil κάθε εβδομάδα αν πουλαγαν 2100 € . Τουλάχιστον 100 κομμάτια ο καθένας δεν θα προλάβαιναν την ζήτηση.

Μια ερώτηση σε έναν έλληνα κατασκευαστή, στον κο Σαμαρα . Πόσο πουλάνε λιανική τον mile ?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.163 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ