Τι παθαίνει κάποιος όταν δεν διαβάζει τις οδηγίες...

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2641 από egglezos
Με λίγα λόγια σχεδόν τίποτα...

με πήρε ένας πελάτης σήμερα τηλέφωνο και θα ήθελα να μοιραστώ την στιχομυθεία αυτή μαζί σας...

πελάτης: βρε παιδί μ', αυτός ο λέβητας σου κάτι έπαθε...
εγώ: τί πάθατε?
πελάτης: να βρέ, βγάζει καπνούς από παντού...τόσο καιρό μια χαρά δούλευε, τώρα κάτι έπαθε...
εγώ: να ρωτήσω κάτι, έχετε καθαρίσει τον λέβητα?
πελάτης: βέβαια, κάθε εβδομάδα βγάζω την στάχτη με το συρτάρι...
εγώ: τις διαδρομές του λέβητα τις καθαρίσατε?
πελάτης: ποιές διαδρομές?
εγώ: πίσω από τον θάλαμο κάυσης και πρίν την καμινάδα έχει δύο ακόμα διαδρομές ο λέβητας...
πελάτης: και πού τα βρίσκω αυτά?
εγώ: σηκώνετε το πάνω καπάκι των καλυμμάτων και από κάτω βλέπετε την θυρίδα καθαρισμού...την ξεβιδώνετε με ένα 17άρι κλειδί και από κάτω βρίσκονται οι δύο από τις τρείς διαδρομές...
πελάτης: άντε βρε παιδί μ'...και έχει τέτοιο πράμα αυτό εκεί πίσω...δεν το'ξερα...
εγώ: να σας ρωτήσω κύριε, πόσο καιρό έχετε τον λέβητα?
πελάτης: τι να σου πώ...από το 94', το 95', θα σε γελάσω...δεν θυμάμαι...
εγώ: και τόσο καιρό δούλευε κανονικά?
πελάτης: ναι βρε παιδί'μ σου λέω, μια χαρά...σήμερα άρχισε να κάνει κάπνες...
εγώ: ..... - (κάγκελο)

και μετά μου λέτε για οριζόντιες διαδρομές και κουραφέξαλα...

Σημείωση: ο πελάτης είναι από την περιοχή της Πάτρας, το τηλέφωνο του και το όνομα του στην διάθεση σας.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2646 από stergiosbik
Η αλλιως RTFM(Read the fucking manual)! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2651 από XAALAARAA

egglezos έγραψε: Με λίγα λόγια σχεδόν τίποτα...

με πήρε ένας πελάτης σήμερα τηλέφωνο και θα ήθελα να μοιραστώ την στιχομυθεία αυτή μαζί σας...

πελάτης: βρε παιδί μ', αυτός ο λέβητας σου κάτι έπαθε...
εγώ: τί πάθατε?
πελάτης: να βρέ, βγάζει καπνούς από παντού...τόσο καιρό μια χαρά δούλευε, τώρα κάτι έπαθε...
εγώ: να ρωτήσω κάτι, έχετε καθαρίσει τον λέβητα?
πελάτης: βέβαια, κάθε εβδομάδα βγάζω την στάχτη με το συρτάρι...
εγώ: τις διαδρομές του λέβητα τις καθαρίσατε?
πελάτης: ποιές διαδρομές?
εγώ: πίσω από τον θάλαμο κάυσης και πρίν την καμινάδα έχει δύο ακόμα διαδρομές ο λέβητας...
πελάτης: και πού τα βρίσκω αυτά?
εγώ: σηκώνετε το πάνω καπάκι των καλυμμάτων και από κάτω βλέπετε την θυρίδα καθαρισμού...την ξεβιδώνετε με ένα 17άρι κλειδί και από κάτω βρίσκονται οι δύο από τις τρείς διαδρομές...
πελάτης: άντε βρε παιδί μ'...και έχει τέτοιο πράμα αυτό εκεί πίσω...δεν το'ξερα...
εγώ: να σας ρωτήσω κύριε, πόσο καιρό έχετε τον λέβητα?
πελάτης: τι να σου πώ...από το 94', το 95', θα σε γελάσω...δεν θυμάμαι...
εγώ: και τόσο καιρό δούλευε κανονικά?
πελάτης: ναι βρε παιδί'μ σου λέω, μια χαρά...σήμερα άρχισε να κάνει κάπνες...
εγώ: ..... - (κάγκελο)

και μετά μου λέτε για οριζόντιες διαδρομές και κουραφέξαλα...

Σημείωση: ο πελάτης είναι από την περιοχή της Πάτρας, το τηλέφωνο του και το όνομα του στην διάθεση σας.


σκεψου να ελεγε
καιει και ξυλα αυτος ο λεβητας παιδακι μου

:P :P :P

καλες γιορτες σε ολους

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5739 από PARANOIA
Αγαπητέ "egglezos" ευτυχώς που δεν σε πήρα κι εγώ τηλ.
Μετά από 5 ολόκληρα χρόνια κατάλαβα πως που και που πρέπει να καθαρίζουμε τις τρύπες από το μαντεμένιο χωνί του καυστήρα !!!!!!!!!! η κάνω λάθος ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5746 από egglezos

PARANOIA έγραψε: Αγαπητέ "egglezos" ευτυχώς που δεν σε πήρα κι εγώ τηλ.
Μετά από 5 ολόκληρα χρόνια κατάλαβα πως που και που πρέπει να καθαρίζουμε τις τρύπες από το μαντεμένιο χωνί του καυστήρα !!!!!!!!!! η κάνω λάθος ;


δεν κάνεις λάθος...αλλά καλύτερα να περιμένεις το τέλος της σεζόν, να σβήσεις, να βγάλεις έξω τον κοχλία και τον φυσητήρα και να πλύνεις όλο τον καυστήρα με νερό με πίεση για να καθαρίσει τελείως από τα κατάλοιπα του πυρήνα.

και μην ξεχνάς τίς πίσω δύο διαδρομές και την καμινάδα. (από τα πάνω καπάκια).

στο τέλος, αφού έχεις πλύνει τον λέβητα, τότε με ένα στουπί, περνάς μέσα όλες τις επιφάνειες με λάδι (παλιά λάδια αυτοκινήτου π.χ.) για να μαλακώσει η λαμαρίνα...σκέψου ότι βάζεις nivea σε ξηρά χέρια... :lol:

τώρα για το "ευτυχώς που δεν σε πήρα κι εγώ τηλέφωνο"...τί να πώ...εσύ έχασες την ευκαιρία να ακούσεις τα κρύα αστεία μου... :P

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ