Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88943 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...

viopsec έγραψε: EIMASTE PIO MPROSTA APO TOUS TOURKOUS MIN AKOUO XAZOMARES
KOITAXTE EDO TON KRHTIKO

levites.gr/%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%AD%CE%BB%CE%B1.html





Για θαυμα τις τεχνολογιας μιλαμε :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88947 από stratis 1
Απαντήθηκε από stratis 1 στο θέμα Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...
Asteris στη Κρητη προφανως, καποιος που αρχισε να πουλα πυρηνολεβητες δεν ηξερε να τους διαστασιολογει και τους συνέκρινε με τους πετρελαιολεβητες.
Δηλαδη αφου εχουμε την ιδια θερμαινόμενη επιφανεια με τον πετρελαιολεβητα που ξερουμε ποσες θερμιδες ειναι(γιατι το γραφει το ταμπελακι)αρα εχει ιδιες θερμιδες με αυτον.
Το λαθος αυτο συνεχιστηκε και με τους υπόλοιπους λεβητοκατασκευαστες λογο ανταγωνισμου.
Δεν μπορει να λεει οτι ειναι 30 χιλιαδες θερμιδες και ο ανταγωνιστης για το αναλογο μηχανημα να λεει 100 χιλιαδες.
Αρα πρεπει να λεει και αυτος το ιδιο υπερβολικο νουμερο διοτι ο πελατης δεν γνωριζει.
Βεβαια ο πελατης σιγα σιγα και εξ αιτιας αυτου του φορουμ αρχισε να καταλαβαινει και να ξερει τι ψαχνει.
Αυτο πρεπει να το καταλαβουν οι ντοπιοι κατασκευαστες και να σοβαρευτουν για να μην εκτίθενται.
Κατα τα αλλα οι συγκεκριμένοι λεβητες ειναι συγκριτικά απο τους πολυ καλους ποιοτικα, στην Ελληνικη επικρατεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88964 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...

stratis 1 έγραψε: Asteris στη Κρητη προφανως, καποιος που αρχισε να πουλα πυρηνολεβητες δεν ηξερε να τους διαστασιολογει και τους συνέκρινε με τους πετρελαιολεβητες.
Δηλαδη αφου εχουμε την ιδια θερμαινόμενη επιφανεια με τον πετρελαιολεβητα που ξερουμε ποσες θερμιδες ειναι(γιατι το γραφει το ταμπελακι)αρα εχει ιδιες θερμιδες με αυτον.
Το λαθος αυτο συνεχιστηκε και με τους υπόλοιπους λεβητοκατασκευαστες λογο ανταγωνισμου.
Δεν μπορει να λεει οτι ειναι 30 χιλιαδες θερμιδες και ο ανταγωνιστης για το αναλογο μηχανημα να λεει 100 χιλιαδες.
Αρα πρεπει να λεει και αυτος το ιδιο υπερβολικο νουμερο διοτι ο πελατης δεν γνωριζει.
Βεβαια ο πελατης σιγα σιγα και εξ αιτιας αυτου του φορουμ αρχισε να καταλαβαινει και να ξερει τι ψαχνει.
Αυτο πρεπει να το καταλαβουν οι ντοπιοι κατασκευαστες και να σοβαρευτουν για να μην εκτίθενται.
Κατα τα αλλα οι συγκεκριμένοι λεβητες ειναι συγκριτικά απο τους πολυ καλους ποιοτικα, στην Ελληνικη επικρατεια.


Συμφωνώ με τον προλαλησαντα ....

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88974 από karamb22
Απαντήθηκε από karamb22 στο θέμα Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...
υπαρχει τετοιος λεβητας ρε παιδια?20 κιλα πυρηνα τη μερα??μηπως το αναβει ο φιλος μας για να ζεστενει τα νερα του μποιλερ??γιατι δεν μας λεει ποσες ωρες λειτουργειας,με τι εξωτερικες θερμοκρασιες,αν υπαρχει μονοση και δεν ξερω τι αλλο..παντως καποιος γητονας εδω που εχει βαλει τουρκικο εχει πολλα προβληματα και πρωτο και βασικο πολλα ντουμανια και παραπονα απο τους γητονες.εγω εχω βαλει μιλε π 50 του σαμαρα και απο της 5 ιανουαριου εχω καψει 3 τονους πυρηνοξυλο.ζεστενω δυο σπιτια απο 100 τμ το ενα,δυο μποιλερ τα σπιτια εινα δεκαετιας 80 χωρις μονοση με ξυλινα κουφοματα και συν της αλλης εχω και παλια καμιναδα αμιαντου φ200 ακομη ενω ο κατασκευαστης λεει φ250.το ενα σπιτι εχει 22-23 βαθμους συνεχεια γιατι εχω μικρο μωρο.και γω για τουρκικο σκεφτομουν αλλα αμα ειδα 2-3 περιπτοσης απο αυτους ειπα χαλαλι τα διπλασια χρηματα που θα δωσω για του σαμαρα.οτι χρειαστικα ενα τηλ εκανα και κατ΄ευθειαν βρηκα λυση.στον τουρκικο ποιος θα μου βρει ακρη?
ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΜΑΡΑ!!!!<ειμαστε και κοντοχωριανοι με τον ανθρωπο>

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88983 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Οι τούρκοι μας βάζουν τα γυαλιά...
Όλοι οι τούρκικοι λέβητες δεν είναι ίδιοι όπως και όλοι οι ελληνικοί δεν είναι ίδιοι...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88995 από tofantaraki

karamb22 έγραψε: υπαρχει τετοιος λεβητας ρε παιδια?20 κιλα πυρηνα τη μερα??μηπως το αναβει ο φιλος μας για να ζεστενει τα νερα του μποιλερ??γιατι δεν μας λεει ποσες ωρες λειτουργειας,με τι εξωτερικες θερμοκρασιες,αν υπαρχει μονοση και δεν ξερω τι αλλο..παντως καποιος γητονας εδω που εχει βαλει τουρκικο εχει πολλα προβληματα και πρωτο και βασικο πολλα ντουμανια και παραπονα απο τους γητονες.εγω εχω βαλει μιλε π 50 του σαμαρα και απο της 5 ιανουαριου εχω καψει 3 τονους πυρηνοξυλο.ζεστενω δυο σπιτια απο 100 τμ το ενα,δυο μποιλερ τα σπιτια εινα δεκαετιας 80 χωρις μονοση με ξυλινα κουφοματα και συν της αλλης εχω και παλια καμιναδα αμιαντου φ200 ακομη ενω ο κατασκευαστης λεει φ250.το ενα σπιτι εχει 22-23 βαθμους συνεχεια γιατι εχω μικρο μωρο.και γω για τουρκικο σκεφτομουν αλλα αμα ειδα 2-3 περιπτοσης απο αυτους ειπα χαλαλι τα διπλασια χρηματα που θα δωσω για του σαμαρα.οτι χρειαστικα ενα τηλ εκανα και κατ΄ευθειαν βρηκα λυση.στον τουρκικο ποιος θα μου βρει ακρη?
ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΜΑΡΑ!!!!<ειμαστε και κοντοχωριανοι με τον ανθρωπο>


γνωμι σου φιλε μου,προσοπικα εχο βαλει ξυλολεβιτα στον αδερφο μου τουρκικο 50αρι πριν απο 5 χρονια 1200ευ τοτες,ο λεβιτας σφιραει κιριολεκτικα ανα 12 ωρες γεμισμα χωρισ δοχειο αδρανιασ οσοι τον ειδαν σε λειτουργια τρελα8ικαν με 24 τονους ξυλα εβγαλε 3 χειμονες με τον περσινο το σπιτι ειναι 150 τμ. και 25 με 27 βα8μους σινεχομενα βορεια ελλαδα.
εγο προσοπικα αγορασα 30αρι μενσα 1730 ευ με μεταφορικα υδραβλικος και ηλεκτρολογος γνωστι μου και ι δυο αστεργια στο τομεα τους,60 κιλα πιρινα στισ 19 ωρες λειτουργιας,ειχα καποιο 8εμα με τοω πινακα τον αλαξα 2 φορες μερχι που αποφασισαμε να βαλουμε ενδιαμεσα χρονικο 40 ευρο και λειθικε δια μαγειασ το προβλιμα.

1. οταν ρωτισα για ελλινικο με κατο απο 3000 δεν εβρισκα τιποτα και με εκτοσι στο συνολο εννοιτε
και το εψαξα πολι το θεμα αυτο.
κατα αρχας αμα τα ειχα τα λεφτα 8α τα εδινα,αλλα εμενα δεν μου περισεβουν πλεων,οπος τους περισοτερους στιν πατριδα μας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": N1k0s

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ