Συμβουλες για την εγκατασταση Σομπας Πελλετ

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149414 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
σε αυτο που μου διχνεις το 1 με το 2 ειναι κλειστη επαφη και το 3 κενο ανοιχτη.αν βγαλεις τα φισακια θα δεις οτι εσενα ειναι 1 με το 3 και η κορυφη οπως λες ειναι το νουμερο 3 και οχι το 1!για δες τις φωτο μου τι εννοω




Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149427 από MANT
Τελικα η χαρα μου κρατησε λιγο... :(
Μετα απο κανα 2ωρο λειτουργιας παλι το ιδιο αλαρμ...

Μιλησα και με τον Κωστα που τελικα ειχε δικιο τα φισακια μου ειναι στο 1 και στο 3 . Απλα μου κανει εντυπωση εφοσον ηρθε απο το εργοστασιο ετσι.
Αυριο θα παω για νεες δοκιμες γιατι δεν εχω χρονο τωρα.

Obelix που εχεις την ιδια σομπα αν μπορεις να δεις απο πισω την συνδεσμολογια να μας πεις πως ειναι θα σου εχω υποχρεωση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149448 από obelix
θα δω το απογευμα και θα σου πω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149464 από obelix
Φίλε μου ,στείλε μου το μέιλ σου γιατί με το φόρουμ εδώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη καμιά. Ούτε φώτο να ανέβουν και είναι πιο αργό και από την καθυστέρηση :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149466 από MANT
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149471 από stergiosbik
Ακου λοιπον τι επαθα κι εγω και βασανιζομουν 3 μερες να βγαλω ακρη.
Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με σενα.Ειχε προβλημα ο διακοπτης υποπιεσης.Εντελως ξαφνικα σταματησε να δουλευει.Ενω ξεκινουσε κανονικα,εριχνε πελλετ ο κοχλιας αλλα μολις εμπαινε η σομπα σε κανονικη λειτουργια σταματουσε να γυρναει ο κοχλιας.
"Τα παιξε ο διακοπτης" σκεφτηκα.Βραχυκυκλωσα τα καλωδια κι εγω και δουλεψε η σομπα κανονικα.Αμ δε!
Την επομενη μερα τιποτα.Νέκρα.
Ξανακανω το βραχυκυκλωμα (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΕΚΤΟΣ ΜΠΡΙΖΑΣ) ξαναδουλευει η σομπα.
Την αλλη μερα τιποτα παλι.Φορτωνω κρανιο και πεφτουν τα σχετικα μπινελικια φυσικα! :lol:
Ξανακοιταω την συνδεση (ΜΕ ΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΣΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΙΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙΣ) και με με καποιο σκουντημα που εκανε το χερι μου κατα λαθος στην πλακετα βλεπω οτι αναβει η σχετικη ενδειξη στην πλακετα!
"Ωπα" λεω."Κατι παιζει με την πλακετα".
Ανοιγω το καπακι της και κουναω το καλωδιο που ερχεται απο τον διακοπτη και καταληγει στην πλακετα και η ενδειξη σβηνει παλι!!!
"Εδω ειμαστε.Θα σε φτιαξω καλα τωρα καριόλη" σκεφτηκα!!! :evil:
Ακου λοιπον τι ειχε γινει.
Αυτα τα 2 καλωδιακια του διακοπτη καταληγουν σε μια μικρη φισα που κουμπωνει στην πλακετα.Δεν πατουσαν καλα λοιπον και με το παραμικρο κουνημα εβγαζαν εκτός ή εντός τον σχετικο διακοπτη.
Τα εβαλα λοιπον ξανα στη θεση τους στην φισα, τα εβαλα μετα κανονικα στον διακοπτη,χωρις το βραχυκυκλωμα φυσικα, και τωρα ειμαι οκ.
Στα γραφω αυτα για να καταλαβεις οτι μπορει να ειναι κατι πολυ απλο.Κανε αυτα που σου λεει ο Κωστας Πηχας.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.165 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ