Συμβουλες για την εγκατασταση Σομπας Πελλετ

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149364 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
το μάνιουαλ που βρήκα λέει τα απλά βασικά δεν ξέρω εάν έχει κάποιος το μάνιουαλ εδω στο φόρουμ να το γράψει για να βγάλεις άκρη .δοκιμασε αυτά που είπα και ψάξε και εσύ για το μάνιουαλ .πιθανον να μην δουλεύει καλά ο πρεσσοστατης η ο χρόνος που σου είπα .κανε τα παραπάνω με ασφάλεια αν μπορείς για να δούμε τι φταίει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149367 από Δημήτριος
MANT διάβασα απ την αρχή όλα τα σχολιά σου για τη δυσλειτουργία και ειδα ν αναφέρεις "η καμινάδα ειναι καινούργια". Αν αυτο σημαίνει οτι δεν εχεις κοιτάξει ήδη την καμινάδα για οτιδήποτε περιορίζει τη ροή πρεπει να το δεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149377 από MANT
Δημητρη την καμιναδα την εχω τσεκαρει και ειναι πεντακαθαρη. Εχω κανει ακριβως ιδια εγκατασταση σαν την δικια σου.
Κωστα και τα δικα μου μανιουαλ δεν γραφουν κατι παραπανω απο τα βασικα.
Θα δοκιμασω οταν γυρισω σπιτι και χωρις το σωληνακι επανω να δω αν δουλευει.(Σε περιπτωση που δουλευει σημαινει οτι εχει προβλημα ο αισθητηρας??)
Εχω μιλησει και με τον ανθρωπο που την πηρα και θα μιλησω το απογευμα μαζι του να μου πει καποια πραγματα να δω και βλεπουμε.
Παντως ωραια αρχη εκανα, προσπαθω να μην απογοητευομαι αλλα εχω φρικαρει λιγο....

Οπως και να εχει ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για το ενδιαφερων και τις πληροφοριες που μου λετε!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149378 από MANT
Να υποθεσω οτι δοκιμαζοντας την σομπα χωρις σωληνακι δεν υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει καποιο προβλημα?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149386 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΜΑΝΤ τσεκαρε εαν τα φισακια στον πρεσσοστατη ειναι στην 1-2 (κλειστη νορμαλ)επαφη(ΠΡΟΣΟΧΗ ΡΕΥΜΑ) οταν βγαλεις το σωληνακι και δουλευει οκ χωρις αλαρμ δεν εχει θεμα ο αισθτητηρας.κοιτα με βγαλμενο το σωληνακι φυσαει προς τα εσενα αερα? μετα ψαχνεσαι απο το μοτερ η την καμιναδα η το χρονο delay alarm απο το μενου αν ειναι ενταξει.κανε αυτα και γραψε
Last edit: 8 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149399 από MANT
Βγαζει το ιδιο μηνυμα και χωρις το σωληνακι.
Μηπως πρεπει να γινει καποιο Reset στην σομπα γιατι το βγαζει κατευθειαν με το που περνει μπροστα και κανει feeding pellet σε λιγα δευτερολεπτα το βγαζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ