Που μπορω να βρω κουζινετα για κοχλια σομπας πελλε

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159175 από geodag
Καλημέρα παιδιά έχω την elledi cristal 8kw και μου φαγώθηκαν τα κουζινετα του κοχλια και έχω πολύ θόρυβο τα εβγαλα αλλά είναι πολύ λεπτά και σε όσους και αν ρώτησα εδώ στην Ορεστιάδα δεν μπόρεσα να βρω πουθενά οι διαστάσεις τους είναι μεσα 16mm έξω 18mm και η πατουρα 24mm γράφουν πανω ένα κωδικό 161812MUJ10 μήπως ξέρει κανείς να βοηθήσει που μπορώ να βρω είτε με τον κωδικό είτε με τις διαστάσεις? Γιατί στην εταιρεία που ρώτησα μου είπαν ότι πηγαίνει όλο μαζί με κοχλια και δοχείο και βάσει κλπ και βγαίνει πάνω από 150€... Βάζω και φωτο
Συνημμένα:
Last edit: 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν by geodag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159176 από geodag
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159179 από dimlyk
κανε μια αναζητηση στο google για κουζινετα η κουζινετα σομπας πελλετ ...
καπου υπαρχουν το θεμα ειναι αν ταιριαζουν ...εναλλακτικα ισως το εργοστασιο αν ερθεις σε επαφη ...και σαν τελικη λυση ενα μηχανουργειο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159190 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Αν δεν φτιαξεις σε μηχανουργειο κανε πατεντα κολλα ροδελες χοντρες με διαμετρο 16mm εσωτερικη που ειναι ο κοχλιας κεντραρισμενος και ειναι αθανατο.να βαζεις τακτικα γρασσο για την τριβη .αλλα σε μηχανουργειο τα φτιαχνουν.μπες στο google ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ www.knishop.gr/shop/productsκαι μιλα μαζι του ειναι γνωστης σε αυτα
Last edit: 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159193 από geodag

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Αν δεν φτιαξεις σε μηχανουργειο κανε πατεντα κολλα ροδελες χοντρες με διαμετρο 16mm εσωτερικη που ειναι ο κοχλιας κεντραρισμενος και ειναι αθανατο.να βαζεις τακτικα γρασσο για την τριβη .αλλα σε μηχανουργειο τα φτιαχνουν.μπες στο google ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΣ www.knishop.gr/shop/productsκαι μιλα μαζι του ειναι γνωστης σε αυτα

Κώστα σε Ευχαριστώ για την ιδέα αλλά ευτυχώς βρήκα σε έναν στην θέα.νίκη που έχει τα πάντα για ρουλεμαν κουζινετα κλπ και παρά πολλές διαστάσεις.... Θα βρω την σελίδα του και θα την βάλω να εξυπηρετηθούν και άλλοι που πιθανόν να έχουν το ίδιο πρόβλημα.... Πάντως με την εταιρία που μίλησα μου είπαν ότι είναι επειδή δεν την καθάριζε ο προηγούμενος από τον οποίο την αγόρασα.... Τεσπα Αύριο τα περιμένω πιστεύω να είναι ίδια και να ταιριάζουν γιατί πήρα και παραπάνω μην τυχόν χρειαστούν και μου ειπε ότι δεν χρειάζονται λιπαντικό η γρασσο γιατί είναι γραφιτουχα αυτολιπαντα...
Last edit: 6 Χρόνια 9 Μήνες πριν by geodag.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 9 Μήνες πριν #159201 από geodag
Τελικά μου ήρθαν τα κουζινετα παιδιά ακριβώς όπως τα παλιά τα πήρα από εδώ www.orfanosp.gr/KOYZINETA.html πολύ εξυπηρετικοί και τα παρέλαβα με αντικαταβολή... Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς... Το μοτέρ του κοχλια κάνει έναν ηλεκτρικό θόρυβο είναι φυσιολογικό η στράβωσε τπτ και ακουμπάνε τα πηνία πάνω στο σταθερό μέρος και βγάζει θόρυβο? Πάντως δουλεύει κανονικά... Τα δικας κάνουν θόρυβο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ