Κλήρωση μιας παλέτας pellet Creta, 11 Φεβρουαρίου

Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136404 από stratis 1
Υποστηρίξαμε μια Ελληνική εταιρία με Ελληνική πρώτη ύλη που το χρήμα του πελάτη έκανε τον κύκλο του, δηλαδή έδινε δουλειά σε εργαζόμενους εντός Ελλάδας.
Το οτι βάρεσε κανόνι δεν είναι υπεύθυνος κανείς από εμάς αλλά αντίθετα όλοι εσείς που με τον "καλό" σας λόγο ροκανίζατε το μέλλον της.
Οι υπόλοιπες 20 εταιρίες είχαν και έχουν κάθε δικαίωμα να διαφημιστούν στο φόρουμ (και να είσαι σίγουρος ότι θα τις υποστηριξουμε).
Οι πελάτες θα έχουν δικαίωμα να κρίνουν το προϊόν τους.
Με ποια κριτήρια όμως?
Με τον ακριβοπληρωμένο αλλά ανίκανο πελλετολέβητα να κάψει Β πελλετ ?
Με το κριτήριο της τιμής? Όταν ξέρουμε ότι τα έξοδα της επιχείρησης στην Ελλάδα είναι πολλαπλάσια των γειτονικών κρατών.
Με το αν ο επιχειρηματιας ρίχνει κανένα μπινελίκι(κακώς)που και που?
Για μένα όσοι ασχολούνται με την παραγωγή πελλετ στην Ελλάδα είναι σαν να παίζουν Ρώσικη ρουλέτα.
Με τη διαφορά ότι από το περίστροφο λειπει μόνο μια σφαίρα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mastoras, electron
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136405 από john88s
@kosmidis80 και εσύ σταμάτα να το παίζεις μάγκας του πληκτρολογίου...Γιατί με τις μπαρούφες σου σε πολλά θέματα εδώ μέσα έχεις πάρει κόσμο στο λαιμό σου...Είσαι ο κλασσικός αεριτζής/ξερόλας Έλληνας...(Του φίλου σου την βιοτεχνία εσύ την έστησες; Με κινέζικα; ). Ως ο δεν έχω δουλειά να κάνω και κάνω 150 ποστ στο ίδιο θέμα για να χαθούν των άλλων και να υπερισχύσει η δική μου άποψη/συμφέροντα. Και μην ασχολείσαι με τα λεγόμενα μου. Σε σένα μίλησα; Έλεος πια....

Πάντως κανένας δεν έκανε αυτοκριτική. Άρα όλα λειτουργούσαν τέλεια. Λογικό.

Εγώ έθιξα το γεγονός ότι δεν είχαμε σαφές ενδείξεις για την ποιότητα του προϊόντος. Και μου κάνατε επίθεση. Ανάλυση δεν είδαμε. Όλοι οι άλλοι είχαν κάνει αναλύσεις. Εκεί εστίασα εγώ. Γιατί έβγαινε ένας και έλεγε δεν καίγεται βγαίνανε 10 έχεις ακριβο λέβητα , δεν ξέρεις να κάνεις ρυθμίσεις δεν δεν δεν δεν . Ένας δεν είπε "μήπως η παρτίδα που πήρες, ήταν διαφορετική από την δική μου; " Όχι! Όλοι απόλυτοι. Λες και σας έλεγε ψέματα ο άλλος που δεν μπορούσε να το κάψει...Ε μετά μπήκαν 6 αγγελίες και τελείωσε το θέμα...

ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΦΟΥ ΕΜΠΑΙΝΕ ΕΔΩ ΘΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΝΕ. ΟΠΩΣ ΒΓΗΚΕ Ο ΝΑΣΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΙΓΜΑ ΦΕΤΟΣ ΠΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ.

stratis1++.

Πρέπει να στηρίξουμε όλοι τους Έλληνες που ασχολούνται με το πέλλετ...Και όλες τις ελληνικές επιχειρήσεις...Μόνο έτσι θα πάμε μπροστά και θα μειωθεί η ανεργία. Δεν μειώνεται με 5μηνα του ΟΑΕΔ να βγάζεις φωτοτυπίες στο ΚΕΠ.
Last edit: 9 Χρόνια 8 Μήνες πριν by john88s.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136406 από XAALAARAA

john88s έγραψε: @kosmidis80 και εσύ σταμάτα να το παίζεις μάγκας του πληκτρολογίου...Γιατί με τις μπαρούφες σου σε πολλά θέματα εδώ μέσα έχεις πάρει κόσμο στο λαιμό σου...Είσαι ο κλασσικός αεριτζής/ξερόλας Έλληνας...(Του φίλου σου την βιοτεχνία εσύ την έστησες; Με κινέζικα; ). Ως ο δεν έχω δουλειά να κάνω και κάνω 150 ποστ στο ίδιο θέμα για να χαθούν των άλλων και να υπερισχύσει η δική μου άποψη/συμφέροντα. Και μην ασχολείσαι με τα λεγόμενα μου. Σε σένα μίλησα; Έλεος πια....

Πάντως κανένας δεν έκανε αυτοκριτική. Άρα όλα λειτουργούσαν τέλεια. Λογικό.

Εγώ έθιξα το γεγονός ότι δεν είχαμε σαφές ενδείξεις για την ποιότητα του προϊόντος. Και μου κάνατε επίθεση. Ανάλυση δεν είδαμε. Όλοι οι άλλοι είχαν κάνει αναλύσεις. Εκεί εστίασα εγώ. Γιατί έβγαινε ένας και έλεγε δεν καίγεται βγαίνανε 10 έχεις ακριβο λέβητα , δεν ξέρεις να κάνεις ρυθμίσεις δεν δεν δεν δεν . Ένας δεν είπε "μήπως η παρτίδα που πήρες, ήταν διαφορετική από την δική μου; " Όχι! Όλοι απόλυτοι. Λες και σας έλεγε ψέματα ο άλλος που δεν μπορούσε να το κάψει...Ε μετά μπήκαν 6 αγγελίες και τελείωσε το θέμα...

ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΝΑΜΕ ΣΩΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΦΟΥ ΕΜΠΑΙΝΕ ΕΔΩ ΘΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΝΕ. ΟΠΩΣ ΒΓΗΚΕ Ο ΝΑΣΙΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΛΑΘΟΣ ΜΕΙΓΜΑ ΦΕΤΟΣ ΠΑΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ.

stratis1++.

Πρέπει να στηρίξουμε όλοι τους Έλληνες που ασχολούνται με το πέλλετ...Και όλες τις ελληνικές επιχειρήσεις...Μόνο έτσι θα πάμε μπροστά και θα μειωθεί η ανεργία. Δεν μειώνεται με 5μηνα του ΟΑΕΔ να βγάζεις φωτοτυπίες στο ΚΕΠ.



Καλά μπάνια παιδιά :P:P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136407 από stratis 1

john88s έγραψε:
Εγώ έθιξα το γεγονός ότι δεν είχαμε σαφές ενδείξεις για την ποιότητα του προϊόντος. Και μου κάνατε επίθεση. Ανάλυση δεν είδαμε. Όλοι οι άλλοι είχαν κάνει αναλύσεις. Εκεί εστίασα εγώ. Γιατί έβγαινε ένας και έλεγε δεν καίγεται βγαίνανε 10 έχεις ακριβο λέβητα , δεν ξέρεις να κάνεις ρυθμίσεις δεν δεν δεν δεν . Ένας δεν είπε "μήπως η παρτίδα που πήρες, ήταν διαφορετική από την δική μου; " Όχι! Όλοι απόλυτοι. Λες και σας έλεγε ψέματα ο άλλος που δεν μπορούσε να το κάψει...Ε μετά μπήκαν 6 αγγελίες και τελείωσε το θέμα...


Η πρώτη ύλη του ήταν το πυρηνοξυλο.
Τι αξία έχει το αποτέλεσμα μιας ανάλυσης κάποιας χρονικής στιγμής από άγνωστης περιοχής προέλευσης του συγκεκριμενου δείγματος ?
Τα πυρηνελαιουργεια αγοράζουν πυρήνα από όλο τον νομό.
Η κάθε περιοχή μπορεί να έχει μικροδιαφορές στη ποιότητα του πυρηνοξυλου λόγο υψόμετρου η ποικιλίας των ελαιοδένδρων η σύστασης του εδάφους.
Η ανάλυση από πλευράς της βιοτεχνίας δεν θα βοήθαγε σε τίποτε.
Θα μπορούσε να ήταν "στημένη".
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136408 από stratis 1
Με αγωνία περιμένουμε τον επόμενο Ελληνα καμικάζι που θα προσπαθήσει να φτιάξει και να πουλήσει πελλετ στη εγχώρια αγορά.
Σε μια αγορά που τα μηχανήματα καύσης είναι κανονισμένο εκ των προτέρων να μην μπορούν να κάψουν τα περισσότερα από τα είδη βιομάζας που βρίσκονται γύρω της.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
9 Χρόνια 8 Μήνες πριν #136409 από kosmidis80

john88s έγραψε: @kosmidis80 και εσύ σταμάτα να το παίζεις μάγκας του πληκτρολογίου...Γιατί με τις μπαρούφες σου σε πολλά θέματα εδώ μέσα έχεις πάρει κόσμο στο λαιμό σου...Είσαι ο κλασσικός αεριτζής/ξερόλας Έλληνας...(Του φίλου σου την βιοτεχνία εσύ την έστησες; Με κινέζικα; ). Ως ο δεν έχω δουλειά να κάνω και κάνω 150 ποστ στο ίδιο θέμα για να χαθούν των άλλων και να υπερισχύσει η δική μου άποψη/συμφέροντα. Και μην ασχολείσαι με τα λεγόμενα μου. Σε σένα μίλησα; Έλεος πια....


Τι και που εχω παρει κοσμο στον λαιμο μου? Ανελυσε το γιατι με ενδιαφερον θα προτεινα να σβηστουν ολα μου τα ποστ, για να μην παρω στον λαιμο μου κι αλλους! JNET, να ξεκινησουμε να σβηνουμε για να μην καει κοσμος?
Του φιλου την βιοτεχνεια οχι δεν την εστησα εγω, καθως δεν ασχολουμαι επαγγελματικα με το αντικειμενο! Παρ ολα αυτα να σου στειλω ενα σακι να δοκιμασεις αν ειναι καλο το πελλετ η οχι!
Που βρε εχω κανει ποστ για να σβησω τις αποψεις των αλλων? Μαλλον σε βαρεσε η ζεστη και δεν αντιλαμβανεσαι σε ποιον αναφερεσαι! Ολο το καλοκαιρι ενα ποστ εκανα, το παραπανω...

Οσο για το που και σε ποιον θα αναφερομαι, ΔΕΝ θα μου υποδειξεις εσυ μεσα στο φορουμ! Ποσο μαλιστα οσο ειμαι εντος των οριων λειτουργιας αυτου!
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ