Bοήθεια για αγορά λέβητα / καυστήρα pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16072 από mourgos
φιλε mixalisss γεια σου και απο μενα. και γω ψαχνω κανα χρονο αλλα περισσοτερο μπερδευομαι. πρωτα σκεψου την τσεπη σου. γνωμη μου. αφου εισε σε διαμερισμα σκεψου και σομπα λεβητα 'η και καποιον compact καυστηρα αν εχεισ μικρο χωρο. η περιοδος παντωες ειναι καλη για αγορες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16073 από χρηστος8

mixalisss έγραψε: φιλε χρηστο τι διαφορα εχουν ? απο αποψη οικονομιας-αποδοσης ; ειναι ευκολη στη χρηση ; εσυ πως το καθαριζεις ; πανω κατω η εγκατασταση ποσο εχει ;
ευχαριστω




Μιχαλη καμια σχεση το ενα με το αλλο το μηχανημα...ο λεβητας του Σαμουκατζιδη πιστευω θα μπει σε πολλα σπιτια μεχρι το χειμωνα. Και μονο το γεγονος οτι βρισκεται σε επισημη διαδικασια πιστοποιησεων απο ευρωπαικους οργανισμους κατι λεει...αν εχει σχεση απλα αναφερω οτι ειναι ο μοναδικος κατασκευαστης Ελληνικων ενεργειακων τζακιων με πιστοποιηση ΕΝ 13229.
Απο αποψης αποδοσης ο PELLETECH 25 εχει 92% αποδοση και πολυ μεγαλυτερες θερμαινομενες επιφανειες εναλλαγης θερμοτητας απο τον FEROLLI.
Ο PELLETECH εχει καθετα τουμπα που τα καθαριζεις με μοχλο οποτε θελεις και εχει θερμοκρασια καυσαεριων 160 βαθμων περιπου...στον FEROLLI θα πρεπει να προσπαθησεις πολυ για να κατεβεις στους 220 βαθμους γιατι δεν υπαρχουν ουσιαστικα διαδρομες και πρεπει να μειωσεις τον ελκυσμο (αν ειναι μεγαλος) με κλαπε...η ποιοτητα κατασκευης δεν εχει καμια σχεση. Ειναι κι αλλα πολλα αλλα δεν υπαρχει λογος να σε φορτωσω με λεπτομερειες.
Η εγκατασταση ειχε 200 ευρω υλικα σε αυτον τον λεβητα που εβαλα εγω...οσο για την αμοιβη του υδραυλικου υπολογισε το ιδιο ποσο που θα εδινες για να συνδεσεις εναν λεβητα πετρελαιου...
Αν θες την γνωμη μου απλα μαθε περισσοτερα για αυτον τον λεβητα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16074 από mourgos
χρηστο καλο δεν ειναι να περιμενουμε τισ πιστοποιησεις. το εχω δει το μηχανημα αλλα???? ξερεις και καταναλωσεις καυσιμου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16075 από mixalisss
συμφωνω με τοτ μουργο αφου δεν εχει παρει ακομα πιστοποιησεις
θα το ψαξω παντως οπως επισης τι σωματα να βαλω για το σπιτι
θελει ειδικα ;
εχω 3 σωματα και μια πετσετοκρεμαστρα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16076 από mourgos
δεν χρειαζεται να αλλαξεις σωματα. κανενας δεν μου ειπε κατι τετοιο. βγαζεις πετρελαιο βαζεις πελλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16077 από χρηστος8

mourgos έγραψε: χρηστο καλο δεν ειναι να περιμενουμε τισ πιστοποιησεις. το εχω δει το μηχανημα αλλα???? ξερεις και καταναλωσεις καυσιμου?



Για μενα που το ειδα και το συνδεσα οχι γιατι με επεισε, η ποιοτητα δεν κρυβεται,αλλωστε με εγγυηση θα το παρεις οχι γουρουνι στο σακι...οι καταναλωσεις αναγραφονται στην σελιδα που εδωσε ο Μιχαλης στο αντιστοιχο μοντελο ξεχωριστα.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ