Εταιρίες που αναλαμβάνουν ΚΑΙ την εγκατάσταση

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20184 από Pri
Δυστυχώς δεν μπορούσα στον τίτλο του θέματος να το γράψω όπως ήθελα λόγω περιορισμού γραμμάτων.

Ψάχνω για εταιρίες που πέρα από την πώληση αναλαμβάνουν και την εγκατάσταση αλλά και την τεχνική υποστήριξη.
Αυτός θα ήταν ο τίτλος του θέματος που θα έβαζα αν μπορούσα.

Δεν μ' ενδιαφέρει για όλη την Ελλάδα (ίσως βέβαια να ήταν χρήσιμο γενικά), αλλά για την περιοχή της Τρίπολης.

Να πω ότι ψάχνω για λέβητα πέλετ.

Κι επειδή μάλλον απογοητεύτηκα από τις επαφές που είχα με τους τοπικούς εμπόρους (μικρή γκάμα- "τσιμπημένες" τιμές και λίγο αφ' υψηλού θεώρηση), λέω να κοιτάξω λίγο ευρύτερα.

Είδα μια πρώτη αναφορά για την Starfire ( εδώ ). Θα πάρω και τηλέφωνο να δω τι γίνεται.

Ποιοι άλλοι αναλαμβάνουν τέτοιες δουλειές, γνωρίζουμε;

Ευχαριστώ!

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20197 από Τάκης

Pri έγραψε: ....

Ψάχνω για εταιρίες που πέρα από την πώληση αναλαμβάνουν και την εγκατάσταση αλλά και την τεχνική υποστήριξη.
Αυτός θα ήταν ο τίτλος του θέματος που θα έβαζα αν μπορούσα.
.....


Όταν αγόρασα τον λέβητα είχα παρόμοιες ανησυχίες, μιας και κατοικώ μακριά από τα μεγάλα αστικά κέντρα όπου οι μαστόροι έχουν κάποια σχετική εμπειρία. Στην πορεία διαπίστωσα ότι η εγκατάσταση είναι τόσο απλή που μπορεί να την κάνει ο οιοσδήποτε υδραυλικός και ηλεκτρολόγος που έχουν συνδέσει κάποιους λέβητες πετρελαίου. Τώρα όσον αφορά στην τεχνική υποστήριξη δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένεις, τις όποιες απορίες που είχα μου τις έλυσε ο προμηθευτής τηλεφωνικά και με πληρότητα, ίσως επικοινωνούσε και με την κατασκευάστρια εταιρία. Νομίζω ότι αν επέμεινα στις δικές σου απαιτήσεις θα μούχαν φύγει κάποια χρήματα άνευ λόγου.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Τάκης.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Pri

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20199 από Pri

Τάκης έγραψε: Όταν αγόρασα τον λέβητα είχα παρόμοιες ανησυχίες, μιας και κατοικώ μακριά από τα μεγάλα αστικά κέντρα όπου οι μαστόροι έχουν κάποια σχετική εμπειρία. Στην πορεία διαπίστωσα ότι η εγκατάσταση είναι τόσο απλή που μπορεί να την κάνει ο οιοσδήποτε υδραυλικός και ηλεκτρολόγος που έχουν συνδέσει κάποιους λέβητες πετρελαίου.

Γενικά αυτό το κομμάτι της εγκατάστασης το φοβάμαι.

Έχω διαβάσει κι ακούσει πολλά και αντικρουόμενα στο κατα πόσο η εγκατάσταση είναι απλή ή σύνθετη. Τείνω να πιστέψω (και λέω πιστέψω γιατί δεν μπορώ να γνωρίζω) ότι μάλλον δεν είναι και τόσο απλή, όσο ας πούμε (μια και το ανέφερες) ενός λέβητα πετρελαίου. Και πάλι όμως πιστεύω ότι αν τηρηθούν κάποιες βασικές αρχές (για τους καυστήρες στερεών καυσίμων) δεν είναι και τόοοσο σύνθετη.

Το δύσκολο είναι να βρεις κάποιον στην περιοχή σου που να γνωρίζει και να εφαρμόζει αυτές τις βασικές αρχές. ;) Κι εγώ ακόμα δεν γνωρίζω κάποιον. Αν γνωρίζει κανείς από Τρίπολη μεριά (ή έστω από εδώ κοντά) κάποιον που να αναλαμβάνει τέτοιες δουλειές θα χαρώ και με το παραπάνω να μάθω ποιος είναι!

Τάκης έγραψε: Τώρα όσον αφορά στην τεχνική υποστήριξη δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένεις, τις όποιες απορίες που είχα μου τις έλυσε ο προμηθευτής τηλεφωνικά και με πληρότητα, ίσως επικοινωνούσε και με την κατασκευάστρια εταιρία.

Ναι αυτό εννοώ, αν έχω πρόβλημα να μπορώ να μιλήσω με κάποιον ή αν επιμένει το πρόβλημα να έρθει κάποιος να το δει από κοντά. Όχι να πάρω το μηχάνημα και μετά να μιλάω σε τηλεφωνητές και να ξεπαγιάζω!

Τάκης έγραψε: Νομίζω ότι αν επέμεινα στις δικές σου απαιτήσεις θα μούχαν φύγει κάποια χρήματα άνευ λόγου.

Το γνωρίζω ότι ίσως αυτό αυξήσει την τιμή, αλλά φοβάμαι (ακόμα) να πάρω το ρίσκο να λειτουργήσω ανεξάρτητα.

Ευχαριστώ.

There is nothing more uncommon than common sense.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by Pri.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #20575 από Pri
Τίποτα δεν υπάρχει; Ή απλά έπεσα σε Αύγουστο διακοπών; :(

Για βοηθάτε ρε παίδες λίγο μπας και προλάβουμε όσο έχουμε ακόμα το καλοκαιράκι...

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23704 από stratri1
Γειά σου πατριώτη. Ομοιοπαθής και εγώ, ψάχνω ΜΑΛΛΟΝ για λέβητα για 120τμ σπίτι και έχω τις ίδιες ανησυχίες.
Βρήκες τίποτα τελικά;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23709 από Pri

stratri1 έγραψε: Γειά σου πατριώτη.

Μένεις Τρίπολη ή απλά είσαι από εδώ;

stratri1 έγραψε: Βρήκες τίποτα τελικά;


www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...7&id=22023&Itemid=53

Ελπίζω από αύριο να έχω περισσότερα να γράψω, έχω σχετικά καταλήξει, αλλά τρέχω με άλλα τώρα.

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ