Ξυλολέβητας με ανοικτό ή κλειστό κύκλωμα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23845 από kosmidis80
Ενδεικτικά βάζω λίνκ να δείτε μερικα

www.amarad.gr/full_product.php?prod_id=1114025591

www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=UPS&category2=ONLINE



Το προηγουμενο λινκ (που διεγραψα) μετα προσεξα οτι δεν ηταν online UPS, οποτε δεν εκαναν ουσιαστικα!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23847 από valsam
Θοδωρε λες το Βουλγαρικο που αγορασε ο αδελφος μου να ειναι ΠΛΗΡΕΣ ή αλλιώς ΚΑΘΑΡΟΥ ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιαυτο και κοστισε τοσο , αυτο που πηρε απο το κομπιουτεραδικο δεν κανει δηλαδη?
Ποση ωρα κρατανε τα ups που αναφερεις,δηλ. ποσο μπορουν να γυρνανε τον κυκλοφορητη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23850 από kosmidis80

valsam έγραψε: Θοδωρε λες το Βουλγαρικο που αγορασε ο αδελφος μου να ειναι ΠΛΗΡΕΣ ή αλλιώς ΚΑΘΑΡΟΥ ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιαυτο και κοστισε τοσο , αυτο που πηρε απο το κομπιουτεραδικο δεν κανει δηλαδη?
Ποση ωρα κρατανε τα ups που αναφερεις,δηλ. ποσο μπορουν να γυρνανε τον κυκλοφορητη?


Αγνωστο! Δεν μπορω να σου απαντησω χωρις να ξερω.

Εξαρταται τα VA και την καταναλωση που βαζουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23880 από mastoras
Το όποιο UPS καλής ποιότητας κοστίζει ακριβά. Το ίδιο ακριβά κοστίζουν και οι σερπατίνες ασφαλείας.

Επίσης μια γεννήτρια με αυτόματη σύνδεση με το ρεύμα του σπιτιού και αυτή κοστίζει.

Αρα ελάχιστοι θα τα εγκαταστήσουν.

Φτηνές είναι οι ασφαλιστικές βαλβίδες, αλλά εάν δεν δώσει νερά ο αυτόματος πληρωτής....πάλι η ζημιά θα γίνει. Σπάνια αλλά έχω δει χαλασμένους αυτόματους πληρωτές.

Το ανοιχτό δοχείο διαστολής κοστίζει ελάχιστα. Προϋποθέτει όμως να έχεις και τον κατάλληλο χώρο να το τοποθετήσεις. Και νομίζω ότι ελάχιστοι τον έχουν αυτόν τον χώρο.

Επαγγελματίας κατασκευαστής με περίπτερο στην έκθεση, πουλάει λέβητα νερού για τοποθέτηση σε τζάκι, και επιμένει ότι το ανοιχτό δοχείο διαστολής δεν είναι απαραίτητο......ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΏΡΑ :(

Μακελειό θα γίνει φέτος τον χειμώνα, και πολύ φοβάμαι ότι θα θρηνήσουμε θύματα. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23951 από Nasikas

kosmidis80 έγραψε:

valsam έγραψε: Θοδωρε λες το Βουλγαρικο που αγορασε ο αδελφος μου να ειναι ΠΛΗΡΕΣ ή αλλιώς ΚΑΘΑΡΟΥ ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιαυτο και κοστισε τοσο , αυτο που πηρε απο το κομπιουτεραδικο δεν κανει δηλαδη?
Ποση ωρα κρατανε τα ups που αναφερεις,δηλ. ποσο μπορουν να γυρνανε τον κυκλοφορητη?


Αγνωστο! Δεν μπορω να σου απαντησω χωρις να ξερω.

Εξαρταται τα VA και την καταναλωση που βαζουμε...

Θόδωρε λες το Βουλγάρικο UPS που πηρα και γω να είναι για τα μπάζα ;
Όταν ανεβω στο χωριό θα βάλω φωτό να με πεις.

Το ανοιχτό δοχείο διαστολής κοστίζει ελάχιστα.

Στον συν/μό Υδρ. Λαρισας πουλάνε κάποια φτηνά απλά πλαστικά μπετόνια για ανοικτό δοχείο. Κάνουν δουλειά με είπανε και είναι ασφαλή

Καληνυχτα σε όλους


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #23980 από kosmidis80

Nasikas έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

valsam έγραψε: Θοδωρε λες το Βουλγαρικο που αγορασε ο αδελφος μου να ειναι ΠΛΗΡΕΣ ή αλλιώς ΚΑΘΑΡΟΥ ΗΜΙΤΟΝΟΥ γιαυτο και κοστισε τοσο , αυτο που πηρε απο το κομπιουτεραδικο δεν κανει δηλαδη?
Ποση ωρα κρατανε τα ups που αναφερεις,δηλ. ποσο μπορουν να γυρνανε τον κυκλοφορητη?


Αγνωστο! Δεν μπορω να σου απαντησω χωρις να ξερω.

Εξαρταται τα VA και την καταναλωση που βαζουμε...

Θόδωρε λες το Βουλγάρικο UPS που πηρα και γω να είναι για τα μπάζα ;
Όταν ανεβω στο χωριό θα βάλω φωτό να με πεις.

Το ανοιχτό δοχείο διαστολής κοστίζει ελάχιστα.

Στον συν/μό Υδρ. Λαρισας πουλάνε κάποια φτηνά απλά πλαστικά μπετόνια για ανοικτό δοχείο. Κάνουν δουλειά με είπανε και είναι ασφαλή

Καληνυχτα σε όλους


Οκ! Οταν μπορεσεις βαλε φωτο και θα σου πω αν βγαινει ακρη.

Ναι για οποιον θελει να κανεις ανοιχτο δοχείο μπορει να βάλει και απλη πλαστικη δεξαμενη και φυσικα να την μονωσει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ