Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25723 από geokatsa
Καλησπέρα σε ολους σα νέο μέλος. Είμαι απο ΔΡΑΜΑ και θελω να παρω καυστηρα πελλετ για λεβητα 40000 θερμηδων της halcotherm 5 διαδρομων. Το σπιτι ειναι με κελυφος μονωμενο και 180 τετραγωνικα καθαρα. Ποιον καυστηρα μου προτείνετε; Τα ορθογραφικά καντε πως δεν υπαρχουν.
. :(
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25725 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;
Πόσα Kw θέλεις να σου αποδίδει ο καυστήρας? Γιατί με βάση το σπίτι σε βλέπω για 20kw
O λέβητας είναι πετρελαίου?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25760 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;
ο λεβητας ειναι πετρελαιου.φτανουν 20κw!.30-35 δεν ειναι καλλα; ακουο σινεχια για ferolli7 αλλα βλεπο οτι εχει πολλα προβληματα.εγω βρηκα απο βουλγαρια το p7 670 ευρω ,αλλα εδω στην ΔΡΑΜΑ μου λενε οτι δεν θα βρω ανταλακτικα αν χρειαστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25767 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;
Εαν είναι αυτός που βλεπω
www.halcotherm.gr/5_diadromonL.html

Θέλει να ανοίγεις την πόρτα με 4 μπουλόνια για να τον καθαρίζεις, αλλά το βασικότερο είναι οτι δεν βλέπω να εχει χωρο για να παει η στάχτη κάτω. Αυτό σημαίνει κάθε 2-3 ημέρες απομάκρυνση στάχτης. Σωστά?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25780 από geokatsa
Απαντήθηκε από geokatsa στο θέμα Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;
σωστα.το ξεβηδομα δεν με πηραζι,το πετρελαιο με καιη.τον χειμωνα του 2011 εκαψα 3300 λυτρα σε 5μηνεσ και 17 ημερες με 21-21,5 βαθμου θερμοκασια μεσα στο σπιτι,και εξω ΄-5 εωσ 10 αλλα με αλλον λεβητα που ειχα,τον βιοσωλ 60000 θερμηδες ,και καυτηρα riello 47kw-103kw,αυτον τον εβαλλα τον μαιο με το σκευτηκο να βαζω οποτε θελω πελλετ η πετρελεο,γιατη εχω μικρο λεβητοστασιο,2,2μ x 1,6μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25787 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Ποιον καυστήρα pellet να πάρω;
Εγώ πάντως έχω τον Viking BIO της VarmeBaronen αλλά μιλάμε για υπερδιπλάσια χρήματα από αυτά που είπες του ferroli

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ