Αγορά από Βουλγαρία

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27421 από umeca74
Αγορά από Βουλγαρία δημιουργήθηκε από umeca74
Πολλοί εδώ μιλάνε για αγορές εξοπλισμού πολύ φθηνότερα από βουλγαρία. Αλλά από πού ακριβώς; Με είπαν ότι υπάρχει ένα μεγάλο μαγαζί κοντά στα σύνορα και μιλάνε ελληνικά. Έχει κανένας εμπειρία;

Έπειτα τί θα πρέπει να προσέξω; (ενδιαφέρομαι για τον πυρολυτικό ξυλολέβητα της ΑΤΜΟΣ). Υπάρχει θέμα με την εγγύηση;

Το κακό με τη βουλγαρία είναι πως είναι από τις λίγες ευρωπαικές χώρες όπου το όλο σύστημα είναι πιο διεφθαρμένο κι από την ελλάδα :)

αν έχετε πληροφορίες για φερέγγυα μαγαζιά, τηλέφωνα, website θα ήμουν ευγνώμων. Αν υπάρχουν θέματα δεοντολογίας στείλτε μου email στη διεύθυνση του forum (forum username + hotmail.com)

thanks
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27423 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Αγορά από Βουλγαρία
Να σου πω την δική μου εμπειρία της προηγούμενης Δευτέρας.
Επειδή θα πήγαινε ένας φίλος στην Σόφια ο οποίος ψάχνει και το θέμα του λέβητα στο σπίτι του, του έγραψα σε ένα χαρτί έναν συγκεκριμένο λέβητα που βρίσκω ενδιαφέρον για να δει τιμή και αν υπάρχει διαθέσιμος(γιατί ακουσα οτι δεν υπάρχει).
Πήγε λοιπον σε ενα μαγαζί κοντά στα συνορα που μου είπε οτι είχε και αρκετούς πωλητες κλπ και μου είπε οτι γινοταν ενας τρελλος χαμός.
Στην ερώτηση αν εχουν τον συγκεκριμένο λέβητα του είπε οτι αυριο ερχονται κατι κομμάτια αλλά δεν ξέρει πιο μοντελο ακριβώς είναι, όμως τιμή μπορούσε να του δώσει.
Βεβαια ο λέβητας που του εδινε δεν ηταν αυτός που ζητούσε αλλά καποιος αλλος μια και το μοντελλο φτάνει μεχρι 40Κw και αυτός του εδινε εναν 70Κw. Μπορεί ομως να ηταν της ιδιας μάρκας :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27437 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Αγορά από Βουλγαρία
γιατι δε κοιτας μεσω ebay;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27444 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Αγορά από Βουλγαρία
Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια έρευνα αγοράς πρώτα στα καταστήματα της περιοχής σου, και ύστερα να επισκεφτείς ένα μαγαζί της γείτονας χώρας.

Ετσι θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για αυτό που θέλεις να αγοράσεις.....και δεν μιλάμε για αλλαντικά, ρούχα, κτλ αλλά για συσκευή θέρμανσης, που σε αυτήν χρειάζεσαι την εγγύηση, το εγχειρίδιο χρήσης στα Ελληνικά, και την τεχνική υποστήριξη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27449 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Αγορά από Βουλγαρία
Στα δικα τους προιοντα υπαρχει αρκετη διαφορα αλλα οχι σε ολα,π.χ στα Σοφια τα πριτυ εχουν σχεδον μιση τιμη απ'οτι εδω,σε αυτον που λεει ο jnet και ετυχε να αγορασω και'γω απο'κει(ενας πραγματικος χαμος γινετε και υπαρχει συνενοηση μπουζουκι) και τα πριτυ τα εχει τσιμπημενα,τον Μαιο που πηγαμε με τον αδελφο μου και πηρε το τζακι απ'αυτον ειχε εναν υπαλληλο και πιναμε καφε 2 ωρες,τωρα εχει 8 και τρεχουν πανικοβλητοι,απο τον Μαιο εως σημερα εχει ανεβασει 2 φορες τις τιμες,τα burnit ομως τα δινει σε καλυτερη τιμη απ'ολους γιατι παιρνει εξτρα εκπτωση και χτυπαει τις τιμες αλλα μην φανταστεις τρελη διαφορα,τον λεβητα μου εδω τον δινουν απο 1200 εως 1450 απο εκει τον πηρα με τα μεταφορικα 995 και στο μπαφερ αλλα 100 ευρω διαφορα δηλ. 300 ευρω κερδος.
Στα atmos που ειδα εχει σχεδον ιδιες τιμες με εδω ισος και πιο ακριβες!
Γενικα κοντα στα συνορα μας πηραν χαμπαρι και βαρανε στο κεφαλι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27454 από umeca74
Απαντήθηκε από umeca74 στο θέμα Αγορά από Βουλγαρία

valsam έγραψε: τον Μαιο που πηγαμε με τον αδελφο μου και πηρε το τζακι απ'αυτον ειχε εναν υπαλληλο και πιναμε καφε 2 ωρες,τωρα εχει 8 και τρεχουν πανικοβλητοι


πού είναι αυτό το μαγαζί; έχεις τηλέφωνο;
Έχω τιμή από ελλάδα, θέλω να συγκρίνω στη βουλγαρία τί παίζει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ