Eλεγκτής (Pellet controller) micronova

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150634 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Eλεγκτής (Pellet controller) micronova
Δημο μου κανει κατι κολπα βλεπω.τη μια φορα μπηκε σε κρυωμα σε 27 λεπτα και το απογευμα μπηκε σε κρυωμα σε 55 λεπτα.εννοειται οτι εριχνε πελλετ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .εχω σκεφτει μια πατεντα αλλα επειδη μιλησα με τον Αντωνη στην εταιρια δεν του εχει ξανατυχη και δεν μπορεις να μπεις στο μενου των Ιταλων να πειραξεις κατι απο το προγραμμα που ειναι στην επρομ μνημη.θα στειλει ο Αντωνης μαιλ στη micronova.φυσικα τα εχω ελενξει ολα και μεχρι χτες δεν ειχα καποιο θεμα και δεν αλλαχτηκε κατι.τωρα σχολασα και το ελενχω.θα δουμε!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #150647 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Eλεγκτής (Pellet controller) micronova
Καλησπέρα.σε απάντηση στο εμαιλ που έστειλε ο Αντωνης(από την εταιρία)στην micronova του είπανε ότι κάποιο επαγωγικό ρεύμα το μπερδεύει και να βγάλω τις γειώσεις που εχει η πλακέτα .οταν λένε κλείνει ο θερμοστάτης (δηλαδή ανοίξει η επαφη no) κανει πολύ λίγα δευτερόλεπτα -λεπτά και μπαίνει σε wait cooling.και λέω εγώ έως προχτές δούλευε έτσι όπως λένε ΔΕΝ άλλαξα καμία παράμετρο ούτε αλλάχτηκε κάτι σε θέμα καλωδίων η οτιδήποτε άλλο μιας και δεν είχα προβλήματα!!!!!!!!!! ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΕΝΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑ Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΧΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!!!ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ Η ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΡΥΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΠΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΨΕΙ!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158996 από panos.papas21
Απαντήθηκε από panos.papas21 στο θέμα Re:Eλεγκτής (Pellet controller) micronova
Καλησπερα. Θα σε παρακαλουσα πολυ αν μπορεις να μου πεις τις ρυθμισεις πελλετ 1,2,3,4,5 της εξατμισης 1,2,3,4,5 και του αερα 65U 75U 85U 95U ετσι οπως τις εχεις στον λεβιτα σου, δεν βγαζω ακρη με τον δικο μου,εχω ενα προβλημα οταν ριχνει πελλετ μου χαλαει την φλογα, σχεδον την σβηνει και μετα ξαναπαιρνει. Ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158997 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Eλεγκτής (Pellet controller) micronova
Φιλε να σου πω αλλα ο δικος μου ειναι ο 40KW ισχυ.δοκιμασε τες ομως και δες τη συμπεριφορα.P1=0.7 P2=1.3 P3=1.9 P4=2.4 P5=3.1...ΙΣΧΥ Βεντιλατερ φυσητηρα ισχυ1=80U ισχυ2=85U ισχυ3=90U ισχυ4=95U ισχυ5=95U....Μοτερ καυσαεριων ισχυ1=2200 ισχυ2=2400 ισχυ3=2600 ισχυ4=2700 ισχυ5=2750.ΚΟΙΤΑ εαν εχεις αλλαξει πελλετ μπορει να σου κανει κενα ο κοχλιας ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΙ ΙΔΙΑ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.ΟΤΙ αλλο θες πες μου να βοηθησω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 10 Ώρες πριν #159010 από mikel
Απαντήθηκε από mikel στο θέμα Eλεγκτής (Pellet controller) micronova

ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ έγραψε: Καλησπέρα.σε απάντηση στο εμαιλ που έστειλε ο Αντωνης(από την εταιρία)στην micronova του είπανε ότι κάποιο επαγωγικό ρεύμα το μπερδεύει και να βγάλω τις γειώσεις που εχει η πλακέτα .οταν λένε κλείνει ο θερμοστάτης (δηλαδή ανοίξει η επαφη no) κανει πολύ λίγα δευτερόλεπτα -λεπτά και μπαίνει σε wait cooling.και λέω εγώ έως προχτές δούλευε έτσι όπως λένε ΔΕΝ άλλαξα καμία παράμετρο ούτε αλλάχτηκε κάτι σε θέμα καλωδίων η οτιδήποτε άλλο μιας και δεν είχα προβλήματα!!!!!!!!!! ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΤΕΝΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΑ Ο ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΧΛΙΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ!!!!!ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΠΟ ΦΙΛΟΤΙΜΟ Η ΑΠΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΕ ΚΡΥΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΠΟ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΨΕΙ!!!!!!!!

καλά ειναι να μην κάνεις καμιά πατέντα . καλύτερα είναι να δεις αν έχεις κανένα ουδέτερο χαλαρό. Και αφού μιλάς με τον Αντώνη θα σου δώσει λύση .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 11 Μήνες πριν #159013 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Eλεγκτής (Pellet controller) micronova
MIKEL ηδη εχω κανει την πατεντα εδω και ενα χρονο χωρις κανενα προβλημα.δεν βγαλαμε ακρη με τον Αντωνη και με την Ιταλια τελικα.εχω ελεγξει τα παντα εως και θωρακισμενο καλωδιο εχω βαλει για το ON/OFF και δεν πανε αλλα καλωδια μαζι για τυχον επαγωγικα ρευματα γι αυτο και εκανα την πατεντα με 12v DC και με ρελε 3 επαφων.Στις 2 επαφες περναω τα καλωδια απο την πλακετα που πηγαιναν προς το μοτερ και στις ανοιχτες το μοτερ στην αλλη επαφη περναω την ψυχρη on/off λεβητα.Φυσικα και ετσι ΔΕΝ τον δουλευω standby ΜΟΝΟ ON/OFF ;) . δες φωτο
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.093 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ