Επιλογή λεβητα(?) pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153641 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet
Φώτη,
καταρχάς ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου και τον χρόνο σου.
Mια καλή προσφορά για καινούργιο biopel 30KW ετους 2013 (controler μάλλον 6ης γενιας) στα λεφτά του Waterland Bioenergy S40 αξίζει ???
Μήπως υπήρχε κάποιο θέμα με τους παλιοτερους biopel, το οποιο στην συνέχεια το εργοστασιο το ελυσε ???
Αλλαγη του controler μπορει να γίνει και να μπει ο controler 7ης γενιας ???? ή το κοστος ειναι απαγορευτικό ???

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153650 από BIOPEL
Απαντήθηκε από BIOPEL στο θέμα Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet
jstam : ο καινούριος BIOPEL 2015 είναι αυτός που έχω σαν άβαταρ, δεν υπάρχει κοντρόλερ 6ης γενιάς όπως τον ονομάζεις, ονομάζεται Control unit v8 και καμία σχέση με τα κοντρόλερ προηγουμένων γενεών.
Ασφαλώς και ξεφεύγει στην τιμή αλλά μετά απο εντατική και εκτεταμένη χρήση του 1,5 χρόνο είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος και με το παραπάνω.
Εαν θέλεις λεπτομέρειες μου γράφεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153657 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet

jstam έγραψε: Φώτη,
καταρχάς ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου και τον χρόνο σου.
Mια καλή προσφορά για καινούργιο biopel 30KW ετους 2013 (controler μάλλον 6ης γενιας) στα λεφτά του Waterland Bioenergy S40 αξίζει ???
Μήπως υπήρχε κάποιο θέμα με τους παλιοτερους biopel, το οποιο στην συνέχεια το εργοστασιο το ελυσε ???
Αλλαγη του controler μπορει να γίνει και να μπει ο controler 7ης γενιας ???? ή το κοστος ειναι απαγορευτικό ???

Ευχαριστώ

Τν έχω 5 χρονια δεν ξερω τι τιμές παιζουν . Πες μου λεφτα να σου πω .για το Controler βαλε φωτο γιατι δεν καταλαβα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153663 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Re:Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet

fotisbasm έγραψε:

jstam έγραψε: Φώτη,
καταρχάς ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου και τον χρόνο σου.
Mια καλή προσφορά για καινούργιο biopel 30KW ετους 2013 (controler μάλλον 6ης γενιας) στα λεφτά του Waterland Bioenergy S40 αξίζει ???
Μήπως υπήρχε κάποιο θέμα με τους παλιοτερους biopel, το οποιο στην συνέχεια το εργοστασιο το ελυσε ???
Αλλαγη του controler μπορει να γίνει και να μπει ο controler 7ης γενιας ???? ή το κοστος ειναι απαγορευτικό ???

Ευχαριστώ

Τν έχω 5 χρονια δεν ξερω τι τιμές παιζουν . Πες μου λεφτα να σου πω .για το Controler βαλε φωτο γιατι δεν καταλαβα


Μιλάμε για 2300 για τον 30kw biopel, (όχι τον biopel line με τους επιβραντηρες) και έχει control v6.5 με επιφύλαξη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153665 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet
Με κλειστα ματια . Απλα να σου βαλουν τις νεες αντιστασης . Ο biopel line ποσο σου βγαινει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153669 από jstam
Απαντήθηκε από jstam στο θέμα Re:Επιλογή λεβητα(?) pellet

fotisbasm έγραψε: Με κλειστα ματια . Απλα να σου βαλουν τις νεες αντιστασης . Ο biopel line ποσο σου βγαινει;


Ο biopel line μου είπε πάνω 3000 σίγουρα....βέβαια κάνοντας ένα googlaρισμα βλέπω ότι μπορώ να τον βρω γύρω στα 2800 - 2900. Αν η αναβάθμιση του control δεν είναι ακριβή ίσως να μην αξίζει η διαφορά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ