Λέβητας OPOP 30kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #44202 από plat
Λέβητας OPOP 30kW δημιουργήθηκε από plat
Γεια σας εχω βαλει ενα λεβητα της ΟΠΟΠ 30kw για 2 διαμερισματα ενα 90 1ος και ενα 80 2ος με ηλεκτροβανες και εχω διαπιστωσει οτι δεν μπορει να ζεστανει ολοκληρα τα σωματα με τιποτα ακομη και οταν δουλευει για το ενα το διαμερισμα.Τα σωματα ειναι μεγαλα και ο αριθμος και των 2 ειναι15 και 2 οι γραμμες για τους θερμοσιφωνες. Περιτο να πω οτι δουλευει συνεχεια στο φουλ δινοντας ολη την ενεργεια του. Αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω φτανει τα νερα στους 70 ανοιγοντας ο κυκλοφορητης στελνει ουτε 1 βαθμο με ζεστα και αμεσως κλεινει.Τοσο μικρο διαφορικο εχει εχω απογοητευτει ο εμπορος δεν με υποστηριζει λεγοντας μου οτι απο την στιγμη που ανεβαζει θερμοκρασια ο λεβητας οτι δεν ειναι δικο του θεμα, παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44204 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Με τόσο λίγο που δουλεύει ο κυκλοφορητής δεν θα μπορούσες να δεις τίποτα καλύτερο.

Βρες με ποιον τρόπο μπορεί να δουλεύει ο κυκλοφορητής από ποιο χαμηλά.

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44210 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Εγω αυτο που αρχιζω να πιστευω ειναι οτι δεν επαρκει ο λεβητας και δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να το διορθωσω.Καποιος μου ειπε για δοχειο αδρανειας αλλα εγω σκεφτομε οτι αυτο δεν μπορει να δοσει ενεργεια για να ζεστανει 150 λιτρα νερου που κυκλοφορουν στα σωματα θα ζεστανει δοχειο 1000 λιτρων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44217 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW

plat έγραψε: Γεια σας εχω βαλει ενα λεβητα της ΟΠΟΠ 30kw για 2 διαμερισματα ενα 90 1ος και ενα 80 2ος με ηλεκτροβανες και εχω διαπιστωσει οτι δεν μπορει να ζεστανει ολοκληρα τα σωματα με τιποτα ακομη και οταν δουλευει για το ενα το διαμερισμα.Τα σωματα ειναι μεγαλα και ο αριθμος και των 2 ειναι15 και 2 οι γραμμες για τους θερμοσιφωνες. Περιτο να πω οτι δουλευει συνεχεια στο φουλ δινοντας ολη την ενεργεια του. Αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω φτανει τα νερα στους 70 ανοιγοντας ο κυκλοφορητης στελνει ουτε 1 βαθμο με ζεστα και αμεσως κλεινει.Τοσο μικρο διαφορικο εχει εχω απογοητευτει ο εμπορος δεν με υποστηριζει λεγοντας μου οτι απο την στιγμη που ανεβαζει θερμοκρασια ο λεβητας οτι δεν ειναι δικο του θεμα, παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε.




Φιλε η λυση στο προβλημα σου ειναι οι διακοπτες εξωτερικου βρογχου που εχεις...κανουν by bass μια σημαντικη ποσοτητα ζεστου νερου που δινει ο λεβητας στα σωματα ξανα πισω στον λεβητα, με αποτελεσμα να διαβαζει το modulation του λεβητα υψηλες θερμοκρασιες επιστροφων και να κατεβαζει ισχυ μεχρι να σβησει.

Απλα τους αλλαζεις με γωνιακους η ισιους απλους που δεν κανουν by bass.

Εχω βαλει καμια 25αρια λεβητες της opop και ειμαι σε θεση να το γνωριζω.

Σε ποιο μερος βρισκεσαι;;;



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by χρηστος8.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": plat

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44241 από plat
Απαντήθηκε από plat στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW
Φιλε απο ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ ΠΙΕΡΙΑΣ αυτο δουλευει με 30KW συνεχεια τα σωματα μαζι με τους θερμοσιφωνες πλησιαζουν τις 50000 θερμιδες αυτοι που εχω ρωτησει μου λενε πως καλυπτει εγω ομως εχω την αισθηση πως με δουλευουν.Ειμαι στο 2 χρονο χρησης εχω φερει υποτιθεται ειδικους αλλα γιατρεια καμμια. Η χρηση του μου ειπαν οτι ειναι σωστη γιατι με μεγαλυτερο διαφορικο θα γονατιζε ο λεβητας.Παιδια βοηθηστε,Χρηστο αν αυτο ειναι το προβλημα εχει μεγαλο κοστος γιατι εχω δωσει αρκετα και τωρα ημαστε ασχημα οικονομικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44242 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Λέβητας OPOP 30kW

plat έγραψε: Γεια σας εχω βαλει ενα λεβητα της ΟΠΟΠ 30kw για 2 διαμερισματα ενα 90 1ος και ενα 80 2ος με ηλεκτροβανες και εχω διαπιστωσει οτι δεν μπορει να ζεστανει ολοκληρα τα σωματα με τιποτα ακομη και οταν δουλευει για το ενα το διαμερισμα.Τα σωματα ειναι μεγαλα και ο αριθμος και των 2 ειναι15 και 2 οι γραμμες για τους θερμοσιφωνες. Περιτο να πω οτι δουλευει συνεχεια στο φουλ δινοντας ολη την ενεργεια του. Αλλο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω φτανει τα νερα στους 70 ανοιγοντας ο κυκλοφορητης στελνει ουτε 1 βαθμο με ζεστα και αμεσως κλεινει.Τοσο μικρο διαφορικο εχει εχω απογοητευτει ο εμπορος δεν με υποστηριζει λεγοντας μου οτι απο την στιγμη που ανεβαζει θερμοκρασια ο λεβητας οτι δεν ειναι δικο του θεμα, παρακαλω αν μπορειτε βοηθηστε.


Μυρίζει λάθος συνδεσμολογία - ρύθμιση. Μην στεναχωριέσαι για τον λέβητα επαρκεί σίγουρα για τα τμ σου. Ο κυκλοφορητής στους πόσους βαθμούς ανοίγει;

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ