EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69078 από printways
Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει όλες τις ρυθμήσεις της σόμπας γιατί μου βγάζει συνεχώς alarm no fire γιατί μου τις άλλαξε κάποιος τεχνικός.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69240 από veziris

pianoteacher έγραψε: Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό με τον εξωτερικό θερμοστάτη, διότι τώρα έχω "τραβήξει" με καλώδιο τον αισθητήρα (aria) μεσα στο σπίτι και είναι μια μπούρδα μέσα στο σαλόνι!

Αν ισχύει ακόμα η απορία και όταν λες για εξωτερικό θερμοστάτη εννοείς τον εσωτερικού χώρου για την σόμπα εξωτερικού χώρου (ρόϊδο το έκανα το συντακτικό...) να πω οτι εγώ σύνδεσα το άσπρο πλακέ καλωδιάκι που φεύγει πίσω απο τη σόμπα σε δύο ρελέ (για αυτονομία με ηλεκτροβάνες σε δύο ορόφους μεζονέτας) και λειτουργεί τέλεια μέσω των θερμοστατών χώρου. Οι οδηγίες μου δόθηκαν απλόχερα απο τεχνικό του Αναγνωστόπουλου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69241 από ALEXANDROS77

Panos έγραψε: έχω βάλει ζητούμενη θερμοκρασία χώρου 22c, μόλις την πιάσει και πάει στο 23c πέφτει η ισχύς από το 9 στο 1, όπου και δουλεύει για μισή ώρα. Η θερμοκρασία χώρου πέφτει στούς 19c και κρυώνουμε(αυτό διαρκεί γι άλλη μιση ώρα). Μετά από μια ώρα και με παγωμένο σπίτι ξανανεβαίνει η ισχύς στο 9 και περιμένουμε να πιάσουμε πάλη 22c στο σπίτι. πια ρύθμιση πρέπει να αλλάξω ώστε να μην πέφτει η θερμοκρασία χώρου κάτω από τους 20 βαθμούς c? (τελικά δεν μάθαμε τι κάνει το PR 12)

I

Βάλε ένα θερμόστατη χώρου Siemens να λύσεις το προβλημα σου με ακρίβεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69312 από kostaspas
Ξερει κανεις τι ειναι το ''cleaning fire-pot''? Μου το βγαζει που και που.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69363 από veziris

kostaspas έγραψε: Ξερει κανεις τι ειναι το ''cleaning fire-pot''? Μου το βγαζει που και που.


Είναι το αυτόματο καθάρισμα της καμινάδας.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kostaspas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69762 από pianoteacher
Προς ecospar!
Αφού κατάφερα να συντονίσω μια χαρά την auriga 23kw τώρα έχω ένα νέο θεματάκι και αγχώνωμαι. Αρχίζει και κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας που είναι δίπλα στην καμινάδα έξω έξω. Το κακό είναι ότι ο θόρυβος μεγαλώνει με τον καιρό και φοβάμαι μην τα παίξει εντελώς μες το καταχείμωνο. Άρχισε διακριτικά να κάνει θόρυβο και σιγά σιγά με τον καιρό μεγαλώνει. Πρόσεξα μην έχει ξεβιθωθεί και συντονίζει τίποτα αλλά...μάταια. ό,τι και να του κάνω κάνει θόρυβο. Αυτό τώρα το καλύπτει η εγγύηση ή θα πρέπει να περιμένω να με αφήσει; Δεν με απασχολεί η τοποθέτηση, θα βρώ άκρη, το ανταλλακτικό και η εγγύηση με απασχολεί. Αν θέλετε για ευκολία να ανεβάσω βίντεο να το ακούσετε και εσείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.101 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ