Radijator Tkan 2

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #60718 από sdsf33
Radijator Tkan 2 δημιουργήθηκε από sdsf33
Ειμαι κατοχος ενος radijator tkan 2. Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να ανοιξουμε καινουριο θεμα. Θα παρακαλουσα οποιος εχει τον ιδιο λεβητα και γνωριζει, να μας δωσει τα φωτα του για την λειτουργια του λεβητα καθως και τις ρυθμισεις αναλυτικα. Επισης αν γνωριζει κανεις αν εχει νυχτερινη λειτουργια και οτι αλλο τελος παντων κανει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62616 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Radijator Tkan 2
Κανείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #86042 από Stolis
Απαντήθηκε από Stolis στο θέμα Radijator Tkan 2
Καλημέρα, κάλλιο αργά παρά ποτέ...
Λοιπόν έχω κι εγώ τον TKAN2 και καίω πέλλετ Bioenergy Point. Στην αρχή είχα κάψει και λίγο schweighofer. Ανάμεσα στα δύο παραπάνω δεν μπορώ να πω ότι είδα κάποια διαφορά στην απόδοση εκτός βέβαια από το γεγονός ότι το Bioenergy αφήνει λίγο περισσότερη στάχτη. Αναφορικά με τις ρυθμίσεις, αυτές είναι οι εργοστασιακές εκτός από τον αέρα, όπου τον ανέβασε στο 33 ο εγκαταστάτης, μάλλον επειδή η καμινάδα μου πάσχει λίγο από άποψη ελκυσμού. Επίσης ανέβασα τη θερμοκρασία του κυκλοφορητή στους 55 βαθμούς διότι έβλεπα ότι είχε αρχίσει να κάνει υγροποιήσεις και να δημιουργεί πίσσα στα τοιχώματα. Το μόνο που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι το εξής: τα καυσαέρια σας σε τι θερμοκρασία φτάνουν? Διότι στο manual βλέπω ότι λέει μέχρι 170 βαθμούς, αλλά εμένα φτάνει μέχρι και 240 και φοβάμαι ότι έχω απώλειες. Βέβαια σε πρόσφατη επικοινωνία με τον εγκαταστάτη και προμηθευτή μου, με διαβεβαίωσε ότι η θερμοκρασία είναι σωστή και μπορούν να φτάνουν μέχρι και 250 βαθμούς κάποιες φορές.
Περιμένω τη γνώμη και τις εμπειρίες σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #168966 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Radijator Tkan 2
Μου τηλεφώνησε φίλος-φίλου απο απομακρυσμένο χωριό, που έχει ΤΚΑΝ 2 και του βγάζει μερικές φορές καπνούς μέσα στο λεβητοστάσιο.
Δεν παρατήρησε αν το κάνει όταν φυσάει. Απλά βρίσκει μυρωδιές έντονες και λίγο καπνό όταν κατεβαίνει.

Του είπα να καθαρίσει καλά όλες τις διαδρομές της καμινάδας - και να δανειστεί ένα φουρφούρι για 1-2 μέρες...
Εχω καιρό να δω αυτόν τον λέβητα και δεν θυμάμαι.
Μήπως στο πίσω μέρος - εκεί που ξεκινάει η καμινάδα - έχει κανένα θάλαμο που έχει στουπώσει ?
Δεν κατέχει (ηλικιωμένος σχετικά) - και δεν μπορώ να κάνω τόσα χιλιόμετρα να πάω.

Αν μπορεί κάποιος - αν είχε ίδιο πρόβλημα- ας βοηθήσει σας παρακαλώ.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ