Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27719 από Janluca.
Είμαι κάτοχος ενός 8KWp από τις αρχές του 2012. Για να δείτε την λειτουργία αρκετών συστημάτων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό καθώς και τις ετήσιες αποδόσεις των δείτε εδώ sunnyportal.com/Templates/Start.aspx?ReturnUrl=%2f Με την τιμή στα 0,55 πραγματικά άξιζε. Με τις καινούργιες τιμές της ΔΕΗ αλλά και τις νέες μειωμένες τιμές των πάνελς ίσως ακόμα και τώρα να αξίζει. Αν μη τι άλλο ο ήλιος σου πληρώνει το χαράτσι και όχι μόνο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27799 από YIANM
Απαντήθηκε από YIANM στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Εγώ τα έκανα όλα μόνος μου . Από σκιάσεις , χωροθέτηση , παραγγελία και εγκατάσταση 10Kw . Συνδέθηκα τον Ιούλιο με 0,495/Kwh. Μέχρι σήμερα πάει αρκετά καλά .Χρήματα βεβαία δεν πήρα ακόμη . Ελπίζω τέλη Οκτωβρίου με τον εκκαθαριστικό λογαριασμό.
Γιάννης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27810 από ELECTRICALCHIEF
Εγω ξεκιναω τωρα. Αυριο παω για την υπογραφη συμβασης. ΜΕ 0,25€/kwh :blush: .
Αλλα εστω αυτο το λιγο οικονομικο οφελος που θα εχω ειναι αρκετο για να καλυψει καποια ετησια εξοδα, πρώτα το κράτος ( κατα το "πρωτα ο θεος"). Ολα "δικα μου" και ετσι θα περιορισω αρκετα το κοστος.

la nordica svezia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27829 από YIANM
Απαντήθηκε από YIANM στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Αρκεί να μη φορολογήσουν τα οικιακά . Αυτοί δεν παίζονται.
Μάλλον θα πάρουμε τα παλούκια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27891 από erimitis

ELECTRICALCHIEF έγραψε: Εγω ξεκιναω τωρα. Αυριο παω για την υπογραφη συμβασης. ΜΕ 0,25€/kwh :blush: .
Αλλα εστω αυτο το λιγο οικονομικο οφελος που θα εχω ειναι αρκετο για να καλυψει καποια ετησια εξοδα, πρώτα το κράτος ( κατα το "πρωτα ο θεος"). Ολα "δικα μου" και ετσι θα περιορισω αρκετα το κοστος.


0,25 η kwh φιλε αξιζει με τοσο λιγα.Αν το συστημα κοστιζει 17000 ποτε θα κανεις αποσβεση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #27927 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τοποθέτηση φωτοβολταϊκών σε στέγη
Σε 8+ χρόνια και μερικούς χειμώνες μπορεί να χρειαστεί και να τσοντάρεις στο δάνειο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ