Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5061 από jnet
Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο δημιουργήθηκε από jnet
Δείτε το παρακάτω Link

www.ergogreenenergy.gr/images/stories/do...%20green%20house.pdf

Είναι μάλιστα ο δευτερος που ακουσα να δραστηριοποιείται με τον ιδιο τύπου επιχειρηματικό σχέδιο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5076 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο
Aν ειναι κατι αντιστοιχο με αυτο που εχει καποια κατασκευαστικη στη πολη μου (Λαρισα) ειναι κατα καποιο τροπο "πακετο".
Δλδ
Ξεροντας περιπου την αποδοση του συστηματος 10KW για ενα χρονο χρηματοδοτει η τραπεζα (δανειο) στο ονομα του αγοραστη το ποσο που αντιστοιχει για καποια χρονια λειτουργιας του φωτοβολταικου συστηματος.
Στην ερωτηση μου γιατι εφοσον το κερδος που υπαρχει απο τη συμβαση με τη ΔΕΗ ειναι σιγουρο, να μην παιρνεις ουσιαστικα το σπιτι δωρεαν κ η κατασκευαστρια εταιρεια να πληρωνει μεσω του συστηματος το ποσο, μου ειπαν οτι δε γινεται γιατι αν καποια χρονια π,χ, δεν αποδωσουν αυτα που υπολογιζουν ποιος θα πληρωσει τη διαφορα κ τετοια.
Τοτε ρε παιδια γιατι παραπλανητε τον κοσμο για "δωρεαν" σπιτια?
Επισης το συνολικο ποσο που προκυπτει ειναι εξωφρενικα μεγαλο οποτε αν καποιος θελει να "χαρισει" χρηματα σε τραπεζα κ κατασκευαστικη ας προχωρησει.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5081 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο
Επίσης τίποτα δεν σε προστατεύει αν η ΔΕΗ κάποια στιγμή αποφασίσει ότι τα 0.55€ η kW είναι πάρα πολλά (το οποίο πιθανολογώ ότι θα γίνει όταν η ΔΕΗ πουληθεί σε στρατηγικό επενδυτή) και αποφασίσει να πάει δικαστικά για αλλαγή όρων συμβολαίου. Για το διάστημα αυτό μπορεί να μην παίρνεις ούτε cent/δραχμή, και θα πρέπει να έχεις καβάντζα να πληρώνεις την τράπεζα για το στεγαστικό που θα τρέχει. Κοινώς δεν εμπιστεύομαι με τίποτα ότι η ΔΕΗ θα συνεχίσει να με πληρώνει κανονικά για το σύνολο των 25 ετών, κάποια στιγμή θα αρχίσει τις ματσακονιές. Οπότε δεν θα ήθελα να έχω κρεμασμένο πάνω της την αποπληρωμή δανείου και να είμαι έρμαιο των ορέξεών της...
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #5463 από thwdorisp
Απαντήθηκε από thwdorisp στο θέμα Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο
Ξέρω για δάνεια που σε καλύπτουν για να κάνεις την επένδυση και να τα καλύπτεις-σε 5 χρονάκια κέρδος,,
Αλλά ποιός να το κάνει όλο αυτό....
Είχα δώσει στοιχεία για το σπίτι μου να μπει στην οροφή αλλά δεν το προχώρησα γιατί είχε τρελή διαδικασία για το δάνειο...Λες να το ξανασκευτώ?

κουφετο ειναι δεν ειναι λουκανικο
θα παρεις και για τον γαμο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #9464 από sv2hoa
Απαντήθηκε από sv2hoa στο θέμα Δωρεάν σπίτια από τον ήλιο
Σίγουρα τίποτε δεν είναι σίγουρο, εάν όμως κάνεις μια αναδρομή στο παρελθόν, θα διπιστώσεις ότι ο βέβαιος κίνδυνος είναι σε 10 η λιγότερο χρόνια να αγοράζεις το ρεύμα 0,60€ και να το πουλάς 0,55€ στην ΔΕΗ, τότε τι γίνεται; άστα να πάνε. Για μένα όλη η ιστορία είναι να είσαι ευέλικτος στα συμβάντα, σίγουρα δε έχε ένα 5λιτρο βαζελίνη στην αποθήκη σου άνθρωποι είμαστε, Έλγληνες άνθρωποι θα έλεγα για την ακρίβια, τα ίδια λαμόγια θα προσκυνάμε, οπότε μην περιμένεις λογικές απαντήσεις σε λογικά ερωτήματα.
Ότι σου κατέβει κάνε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.122 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ