Viadrus 32kW by KERBEROS

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #838 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Ήρθε ο μάστορας και φόρτωσε τελικά νέο πρόγραμμα, προκειμένου ο κοχλίας να ρίχνει λιγότερο πέλλετ κατά την έναυση. Επιμένει ότι το κλίνκερ είναι θέμα ελληνικού πέλλετ και μου πρότεινε να καθαρίζω πιο συχνά το σημείο της αντίστασης. Πάντως, παράπονο δεν έχω, πρωί τον κάλεσα, το απόγευμα ήρθε.
Περιμένω να δω τελικά αν το κλίκερ μειωθεί με τις νέες ρυθμίσεις ή όχι.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #856 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

KERBEROS έγραψε: Ήρθε ο μάστορας και φόρτωσε τελικά νέο πρόγραμμα, προκειμένου ο κοχλίας να ρίχνει λιγότερο πέλλετ κατά την έναυση. Επιμένει ότι το κλίνκερ είναι θέμα ελληνικού πέλλετ και μου πρότεινε να καθαρίζω πιο συχνά το σημείο της αντίστασης. Πάντως, παράπονο δεν έχω, πρωί τον κάλεσα, το απόγευμα ήρθε.
Περιμένω να δω τελικά αν το κλίκερ μειωθεί με τις νέες ρυθμίσεις ή όχι.

Δηλ. ποιάς χώρας πέλλετ δεν δημιουργεί κλίνκερ; Εμάς γιατί δεν μας το κάνει;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #859 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε:

KERBEROS έγραψε: Ήρθε ο μάστορας και φόρτωσε τελικά νέο πρόγραμμα, προκειμένου ο κοχλίας να ρίχνει λιγότερο πέλλετ κατά την έναυση. Επιμένει ότι το κλίνκερ είναι θέμα ελληνικού πέλλετ και μου πρότεινε να καθαρίζω πιο συχνά το σημείο της αντίστασης. Πάντως, παράπονο δεν έχω, πρωί τον κάλεσα, το απόγευμα ήρθε.
Περιμένω να δω τελικά αν το κλίκερ μειωθεί με τις νέες ρυθμίσεις ή όχι.

Δηλ. ποιάς χώρας πέλλετ δεν δημιουργεί κλίνκερ; Εμάς γιατί δεν μας το κάνει;

Του το είπα και μίλησε κι αυτός για διαφορετικές ποιότητες ανάλογα με την εποχή παραγγελίας. Εγώ περιμένω να δω και θα δούμε αν έχει δίκιο. Με τη ρύθμιση που φόρτωσε πέφτει μια χούφτα πέλλετ για να γίνει η έναυση και μετά ο κοχλίας αρχίζει να ξαναρίχνει , όταν παίρνει μπρος ο καυστήρας. Αν και τώρα παρουσιαστεί κρυστάλλωση δεν μπορώ να φανταστώ τι άλλο θα φταίει πλην του πέλλετ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #861 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Σίγουρα δεν φταίει το πέλλετ! Μπορεί να είναι ακριβή η Alfa Wood, και να της τα ρίχνουμε για αυτό με το δίκιο μας, αλλά το πέλλετ της είναι καλό! Ίσως να υπάρχουν κι άλλα καλά και φτηνότερα! Αυτά ψάχνουμε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #905 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Με τη νέα ρύθμιση για την έναυση όποια κάπνα έβγαινε από την καμινάδα ελαχιστοποιήθηκε.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #995 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

KERBEROS έγραψε: Ήρθε ο μάστορας και φόρτωσε τελικά νέο πρόγραμμα, προκειμένου ο κοχλίας να ρίχνει λιγότερο πέλλετ κατά την έναυση. Επιμένει ότι το κλίνκερ είναι θέμα ελληνικού πέλλετ και μου πρότεινε να καθαρίζω πιο συχνά το σημείο της αντίστασης. Πάντως, παράπονο δεν έχω, πρωί τον κάλεσα, το απόγευμα ήρθε.
Περιμένω να δω τελικά αν το κλίκερ μειωθεί με τις νέες ρυθμίσεις ή όχι.


Κύριε Εγγλέζε παρά τις τελευταίες ρυθμίσεις κατά την έναυση εξακολουθώ να βρίσκω κλίνκερ (λιγότερο πάντως από πριν) στην αντίσταση του λέβητα. Επειδή έγινε θέμα συζήτησης αν δείτε και σ' αυτό το topic και σ' αυτό για την κακή καύσιμη ύλη, μπορείτε να μου πείτε σε τι οφείλεται τελικά αυτό το φαινόμενο; Στο πέλλετ ή σε κάποια ρύθμιση του λέβητα;

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ