Viadrus 32kW by KERBEROS

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22738 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Kerberos εχεις τον DUO ή τον woodpell ???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #22739 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS

georgebest έγραψε: Kerberos εχεις τον DUO ή τον woodpell ???


Τον woodpell.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36253 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Πρώτη έναυση για θέρμανση.
Καλό χειμώνα να έχουμε.

Θυμάμε τα περσινά άγχη και γελάω...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36622 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Τελικά, ο Αλέξανδρος συνεχίζει κανονικά τη συνεργασία με τη Viadrus.

Οι Τσέχοι ετοιμάζουν νέο καυστήρα με φωτοσένσορα, αντί για αισθητήρα θερμοκρασίας καυσαερίων.

Το πιθανότερο είναι να επανακυκλοφορήσει ο λέβητας με νέο καυστήρα.

Επίσης, πιθανότατα οι ήδη υπάρχοντες λέβητες, όπως κι ο δικός μου, θα 'δεχτούν' το νέο καυστήρα σε λίγους μήνες.
Λεπτομέρειες προσεχώς.

Άρα δε θα έχω συλλεκτικό κομμάτι... :P

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42703 από KERBEROS
Απαντήθηκε από KERBEROS στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Εδώ και 24 ώρες έχω έναν 'άλλο' λέβητα!!!

Τι εννοώ;

Εδώ και 24 ώρες έχω καινούρια καμινάδα! Μονωμένη, inox λεία Φ-150! Η προηγούμενη χτιστή καμινάδα, την οποία ο εγκαταστάτης μου θεώρησε ικανοποιητική για το λέβητα :angry: , γκρεμίστηκε στα γρήγορα...

Σε παλιότερα ποστ έγραφα για μικροεκρήξεις με πετάγματα στάχτης και για υπερθερμάνσεις του λέβητα τις ζεστές μέρες. Γενικότερα ο λέβητας απέδιδε, αλλά 'ζοριζόταν' χαρακτηριστικά.

Ευτυχώς όμως ο θεός βοήθησε να μπλέξω μ' αυτό το φόρουμ και να γνωρίσω ανθρώπους και μάστορες σαν τον Χρήστο8. Αυτός εντόπισε το πρόβλημα, αυτός με συμβούλεψε να το κάνω, αυτός μου εγκατέστησε και την καινούρια καμινάδα, κάνοντας κι άλλες καίριες παρεμβάσεις μέσα στο λεβητοστάσιο.

Χρήστο, σ' ευχαριστώ δημοσίως. :P
Χρήστο, σε διαφημίζω χωρίς κανένα δισταγμό. :P

Ηθικά διδάγματα:
1) Μέσα σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν άνθρωποι και τεχνίτες που γνωρίζουν καλύτερα από τους εγκαταστάτες οτιδήποτε έχει σχέση με το πέλλετ και το ξύλο. Κι αυτοί οι άνθρωποι έχουν διάθεση να βοηθήσουν μέσα από την καρδιά τους. Αυτός είναι κι ένας από τους λόγους που θα γιγαντωθεί ακόμα περισσότερο αυτό το φόρουμ, που πλέον είναι ΚΙΝΗΜΑ!

2) Ο εγκαταστάτης μου θα ακούσει πολλά! Πάρα πολλά! Μπορεί να έδειχνε και δείχνει αληθινό ενδιαφέρον, αλλά πλέον οφείλει να μάθει ότι η άγνοια 'σκοτώνει' επαγγελματικά.

ΥΓ: Ο Τσέχος 'κελαηδάει' αγόγγυστα. Ευτυχώς άντεξε την ταλαιπωρία ενός χρόνου. Αν του 'φορέσουν' και το νέο καυστήρα με τον αισθητήρα φωτός θα είναι άπαιχτος.
Εδώ κι ένα χρόνο απέφευγα να προτείνω το μηχάνημα σε κάποιον ανεπιφύλακτα. Πλέον, το προτείνω, ιδίως αν έρθει κι ο νέος καυστήρας. Και με την κατάλληλη καμινάδα. ;)

Χρήστο, μ' έσωσες...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by KERBEROS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8, DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42712 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Viadrus 32kW by KERBEROS
Καλόκαυτη η καμινάδα. Καλές ζέστες Πέτρο ;)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": KERBEROS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ