OPOP BioPel 30kW by fotisbasm

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164376 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
πλακετα και 500ε δεν πανε μαζι , κατι φουσκωνεις στην τιμη , 500ε εχει ο full touch controller που εχει και τι δεν εχει επανω .
ξανα εγραψα και βεβαια δεν ξερω για τον φιλο pri οτι ποτε δεν βγαζουμε την πριζα απο τον λεβητα ακομα και εαν δεν το χρεισιμοποιουμε ,ο λογος ειναι οτι εαν αποσυνδεθει απο AC τοτε κραταει στην μνημη τις ρυθμησεις με την βοηθεια της μπαταριας η οποια διαρκει 4-5 μερες σερι , μετα σβηνουν ολα , φιλε Pri ξανα δες τις ρυθμησεις σου εαν ειναι αποθηκευμενες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164379 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Καινούριο controller εννοώ προφανώς γιατί η επισκευή δεν ήταν δυνατή
Αλλαγή εγκεφάλου έγραψα παραπάνω
Δεν θυμάμαι ακριβώς αν ήταν "καμένη πλακέτα" η αιτιολόγηση, αλλά η επισκευή δεν ήταν δυνατή
Η οθόνη έμεινε κενή και δεν ήταν θέμα αντίθεσης
Και πού να μάθετε και την αιτιολόγηση για την ανεπανόρθωτη βλάβη (σε pm μόνο) που οδήγησε στην αντικατάσταση του controller
Last edit: 5 Χρόνια 6 Μήνες πριν by petrosp13.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164391 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Το προγραμμα δεν χανεται ακομα και να το αφησεις εκτος ρευματος διοτι ειναι περασμενο σε memory card eprom(το εχω ηδη δοκιμασει καθε χρονο!).οσο αφορα την μπαταρια ειναι για την ωρα και την ημερομηνια και ειναι μπαταρια λιθιου κουμπι.αν αυτο το κοντρολερ την χρησιμοποιει (και το ξερετε) για την μνημη για το προγραμμα δεν το γνωριζω!!!!!! :( εγω την εχω ηδη 6 χρονια χωρις να εχω αλλαξει μπαταρια στο κοντρολερmicronova I023. απλα οταν δινω ρευμα για αρχη σεζον βαζω παλι ωρα και ημερομηνια).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164392 από Pri
Απαντήθηκε από Pri στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Κι εγώ τα ίδια. 6 χρόνος φέτος που κλείνω το ρεύμα το καλοκαίρι και οι ρυθμίσεις δεν χάνονται. Τι να πω?

There is nothing more uncommon than common sense.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164393 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm
Πιστευω πως ειναι αδυνατον να αποθηκευεται προγραμμα λειτουργιων και να στηριζεται σε μια μπαταρια λιθιου!!!!!!!!!! :woohoo: στην επρομ δεν χανεται ποτε ;) και δεν απαιτειται ρευμα για να υπαρχει το προγραμμα σε αυτη!!!!!!!! ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 6 Μήνες πριν #164394 από Johnpropoman
Απαντήθηκε από Johnpropoman στο θέμα OPOP BioPel 30kW by fotisbasm

petrosp13 έγραψε: Καινούριο controller εννοώ προφανώς γιατί η επισκευή δεν ήταν δυνατή
Αλλαγή εγκεφάλου έγραψα παραπάνω
Δεν θυμάμαι ακριβώς αν ήταν "καμένη πλακέτα" η αιτιολόγηση, αλλά η επισκευή δεν ήταν δυνατή
Η οθόνη έμεινε κενή και δεν ήταν θέμα αντίθεσης
Και πού να μάθετε και την αιτιολόγηση για την ανεπανόρθωτη βλάβη (σε pm μόνο) που οδήγησε στην αντικατάσταση του controller[/quote]

Θα ήθελα να μάθω για την αιτιολόγηση της βλάβης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ