Pelletech 15-50 by tileolo

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48778 από akis kyriakidis
Απαντήθηκε από akis kyriakidis στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
Δύο ερωτήσεις ...

Επειδή καταλαβαίνω 'οτι "σφίγγει" το μοτέρ ..

1. Ποιό pellet χρησιμοποιήσες στο πρώτο σου άναμμα .
2. Αν και μετά την αλλαγή του μοτέρ συνεχίζεις να χρησιμοποιείς την ίδια παρτίδα pellet με το αρχικό σου άναμμα .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.promitheas.org.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48956 από tileolo
Απαντήθηκε από tileolo στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
με διαφορετικο πελλετ τα δυο περιστατικα. Με schweigehofer το πρωτο, με bionergy point το δευτερο. Δε νομιζω οτι εχει σχεση το πελλετ. Ακουγεται σαν να εχει μεταλικες τριβες. Κυριως την ωρα που ανεβαζει Θ. Διαστολες ισως;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49458 από mtsag
Απαντήθηκε από mtsag στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
Σήμερα σταμάτησε να δουλέυει ο κοχλίας και στον δικό μου 50-110. Πατώντας το κουμπί του κοχλία ακούγεται ένας ήχος (μπζζζζζζζζζ) αλλά ο κοχλίας δεν κουνάει. Αυτό σημαίνει ότι κάηκε το μοτέρ ή μπορεί και να έχει απλά κολλησει και να θέλει καθάρισμα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #49975 από tileolo
Απαντήθηκε από tileolo στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
αν ακουγεται ηχος μαλλον ειναι κολλημενος ο κοχλιας χωρις να εχει καει το μοτερ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55907 από tileolo
Απαντήθηκε από tileolo στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
μετά 2 σχεδον εβδομάδες εγινε η εξης επισκευη απο τον σαμουκατζιδη: αλλαγή του μοτερ του κοχλια με ενα μεγαλύτερο... πολυ μεγαλυτερο :)
Προλαβε και αυτο να καψει την 5αμπ ασφαλεια που ειχε αντικαταστησει την καμμενη 4αμπ του πτοηγουμενου μοτερ μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας. Αυτη βτην φορά ομως ημουν προετοιμασμενος και ειχα αγορασει ασφαλειες. Εβαλα μια καινουρια 5αμπ και μεχρι στιγμης δουλευει οκ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56044 από DIM
Απαντήθηκε από DIM στο θέμα Pelletech 15-50 by tileolo
Καλημέρα σε ολα τα μελη.Ειμαι και εγω ενας κατοχος ενος Peletech 15-50 και απο αυτα που διαβασα παραπάνω, τ` αντιμετωπισα και εγω.Αλλαχτηκε το μοτερ η καμμενη ασφαλεια των 4ΑΗ και τωρα δουλεύει με 5ΑΗ.Επισης αντικατασταθηκε και ο καυστηρας διοτι δεν εκαιγε σωστα,λογω κατασκευαστικου λαθος.Τώρα δουλευει κανονικά.Μερικες φορές ομως ακουγεται ο θορυβος οταν ο κοχλιας δουλευει(ο θορυβος αυτος ειναι μεταλλικος και δεν ξερω εαν πρεπει να ακουγεται ετσι.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ