BURNiT WBS Active 30kW by valsam

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134770 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Re:BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Θα χεις θεμα με τα χοντρα, θα πρεπει να τα σκιζεις

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134777 από nikospep
Απαντήθηκε από nikospep στο θέμα Re:BURNiT WBS Active 30kW by valsam
θα το περασω απο την καρδια μου αυτο για μια σεζον του χρονου θα ξερω τι θα κανω. που θα πρεπει να απευθηνθω για να μου πουν ποσα kw χρειαζομαι;
και κατι ασχετο εστειλα mail στην sunsystem για να μαθω ποιος ειναι ο κεντρικος αντιπροσωπος στην ελλαδα και ουτε που μπηκαν στον κοπο. απο προσφορες ξερει κανεις αν παιζει τιποτα;;;;


ευχαριστω!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134778 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Re:BURNiT WBS Active 30kW by valsam

nikospep έγραψε: θα το περασω απο την καρδια μου αυτο για μια σεζον του χρονου θα ξερω τι θα κανω. που θα πρεπει να απευθηνθω για να μου πουν ποσα kw χρειαζομαι;
και κατι ασχετο εστειλα mail στην sunsystem για να μαθω ποιος ειναι ο κεντρικος αντιπροσωπος στην ελλαδα και ουτε που μπηκαν στον κοπο. απο προσφορες ξερει κανεις αν παιζει τιποτα;;;;


ευχαριστω!!!

Φιλε θεωρητικα θελεις τον 40ρη,αν πας σε μαγαζι θα σου πουν να βαλεις τον 50ρη(για να ειναι καλυμενοι γιατι τα βαφτησια 30-40-50 ειναι τσαμπα και το φαινομενο οτι θελω το ονομαζω σε πολλες μαρκες ειναι πολυ συχνο!),εγω π,χ αν θυμαμαι καλα ειχα 27,000 θερμιδες και λεβητα πετρελαιου για 40,000(αν διαβασεις στο φορουμ θα δεις οτι η υπερδιαστασιολογηση ηταν και ακομη ειναι πολυ της μοδας και οχι οτι καλυτερο για την τσεπη μας!) με τον 30ρη ισα ισα που καλυπτωμουν συμφωνα με τις θερμιδες των σωματων και του μποιλερ πηρα το ρισκο και ειδα τελικα οτι με καλυπτει τελικα ο 30ρης αν ξαναεβαζα ομως θα εβαζα τον 40ρη για τον μεγαλυτερο θαλαμο και την μεγαλυτερη πορτα τροφοδοσιας ,εσυ που οπως ειπαμε θες τον 40ρη αν πας στον 50ρη θα κερδισεις μονο στο οτι χωραει περισσοτερα ξυλα η πορτα ομως και στον 40ρη και τον 50ρη ειναι ιδιας διαστασης,εγω αντε να σου πω να πας στον 40ρη αλλα υπαρχει το αλλα ,ο μικρος λεβητας μεγαλος γινετε(πιο συχνα γεμισματα στα πολλα τα κρυα) ο μεγαλος μικρος ομως δεν γινετε με αποτελεσμα να ειναι πιο φαγανος,αν δεν σε πειραζει η λιγο πιο μεγαλη καταναλωση πανε στον 50ρη για να'σαι σιγουρος με τα 40 κιλα χωρητικοτητας ξυλα θαλαμο χτυπα και δυο μπαφερ των 1000 λιτρων και αν εχεις ξερα ξυλα η βαζεις και καμια μπριγκετα μαζι με τα ξυλα θα εισαι τζετ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134780 από nikospep
Απαντήθηκε από nikospep στο θέμα Re:BURNiT WBS Active 30kW by valsam
η αληθεια ειναι οτι απο το μεγαλο ποτε δεν χανεις το θεμα ειναι να μην το παρακανουμε ομως. κοιτα φιλε για μπαφερ φετος ειναι δυσκολο για του χρονου ομως θα ειναι στις αμεσες εργασιες μου. απο τιμες τι παιζει;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #138690 από SHERIF
Απαντήθηκε από SHERIF στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
valsam εάν θές στείλε μου το τηλεφωνό σου
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161756 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα BURNiT WBS Active 30kW by valsam
Η καλυτερη αγορα μου ever!!!!!!!!
4 χειμωνες μετα και η σουμα είναι 1500 ευρω καυσόξυλα!
Βρε ο τζαμπας ο ιδιος σας λεω, και μιλαμε για ζεστη όχι αστεια!
Και αν δεν ηταν για τον περσινο χειμωνα που ηταν βαρης (γιατι εκαψα 5 τονος ολοκληρους περσι αντι των τεσσαρων συνηθος !) το νουμερο θα ηταν ακομη πιο κατω!
Το συμπερασμα μου για την τοσο μικρη καταναλωση και την τοσο καλη αποδοση μετα από 5 χρονια χρησης πιστευω οφειλετε στην μονωση της αποθήκης οπου στεγάζεται ο λέβητας ,στο ότι χρησιμοποιώ την καμιναδα του λεβητα πετρελαιου που περναει μεσα από το σπιτι και ζεσταινει τα ντουβάρια(μπανια) ,και στο ότι καιω θεοστεγνα ξυλα!
Τελικα πολύ απλα πραγματα που για έναν που δεν το κατεχει του φαινονται βουνο(όπως και'γω που δεν το ειχα αλλα μου'κατσε!)!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": giannis35

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ