Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54885 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Το δοχείο ανεβάστηκε πιό ψηλά , τα ασφαλιστικά στα εξερχόμενα του λέβητα και είμαστε έτοιμοι για την τοποθέτηση μονώσεων στις σωληνώσεις και στην καπνοδόχο .


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54886 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Σ αυτό το στάδιο είμαστε μέχρι τώρα και σε αναμονή ,(με 10 σακκιά Golden Nuggets και άλλα 10 Forest enterprises), του αντιπροσώπου από Θεσσαλονίκη για ηλεκτρικές συνδέσεις και το 1ο άναμμα !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, AntonisK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54893 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Άν και έχω σκοπό να αναφερθώ εκτενώς μετά το τέλος όλης της ιστορίας ,ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους που συνέβαλαν στο να κάνω τον 13ο άθλο του Ηρακλή (για την εγκατάσταση του λέβητα μιλάω ναι).

Αντώνης Κρητικός (θα μου τη λέει αν δεν τον αναφέρω ,ψοφάει για δημοσιότητα ) :P
Χρήστος 8 (για ένα κάρο ερωτήσεις και ένα κάρο μετρημένες και σοβαρές απαντήσεις)
Aithio - Γρηγόρης (για το χρόνο που μου διέθεσε ,μέσα στο βεβαρημένο προγραμμά του να ασχοληθεί με μερικές ανησυχίες μου )
Γιάννης - Δράμα (γιατί είναι ο χορηγός θετικής ενέργειας και golden nuggets)
Κοσμίδης Θοδωρής (γιατί είναι η ψυχάρα του φόρουμ και ο Bob Ο Μάστορας )
Θοδωρής ο Υδραυλικός ,που έκανε πράξη όλο το Project
Όλα τα φιλαράκια μου από το φόρουμ ,που ήταν τα ανθρώπινα μου υπογλώσσια κάθε που έτρωγα φρίκες.
Μάκης - Ιωάννα (μου συνέστησε τον υδραυλικό και από κει ξεκίνησε όλη η ιστορία)
Δημήτρης (αντιπρόσωπος από θεσσαλονίκη Thermodomus ,τον οποίο τον έπρηξα με ένα κάρο άσχετες εώς ηλίθιες ερωτήσεις και είχε την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει υπομονετικά σε όλες και για όλη του τη συνεργασία μέχρι τώρα )
Και τελευταίο μα καθόλου ελάχιστης σημασίας τον Διαχειριστή του Φόρουμ μας που από το 1ο μου πόστ με βοήθησε στην επιλογή για το υπάρχον μικρό μου Budget και με καθοδήγησε στην πορεία σοφά !
Γιώργο Κυργίδη σ'ευχαριστώ :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": γιαννης-δραμα, χρηστος8, kostis11, DOOM_NX, AntonisK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54902 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Υπόψην όποιος μου πεί : είναι πολύ στριμωχτά ,η καμινάδα από αμίαντο δεν κάνει για στερεά καύσιμα,η δεξαμενή είναι κοντά με τους λέβητες , οι αποχετεύσεις τι δουλειά έχουν στο λεβητοστάσιο ,τα καλώδια γιατί κρέμονται ... Έχει δίκιο !! :P :lol: :woohoo: :whistle:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX, AntonisK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54916 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Εύγε, Sp4wN, τέκνο μου, για την παρουσίαση! Επιτέλους εισακούστηκαν οι προσευχές μας! :lol:

Εγώ το μόνο στραβό που παρατήρησα ήταν το σπιράλ που συνδέεται στην καπνοδόχο. Αφ'ενός νομίζω αντενδείκνυται για πέλλετ, αφ'ετέρου έχει κλίση ανηφορική και δε βοηθά στην αποστράγγιση. Ας μιλήσουν οι ειδικότεροι.

Κατά τ'άλλα, φαίνεται ότι έκανες πολύ καλή δουλειά! Κοίτα, τώρα, να ρυθμίσετε σωστά την αναλογία αέρα/καυσίμου και καλές ζέστες να έχεις! :woohoo:

ΥΓ: Επιτέλους θα βρει χρήση η πολυσυζητημένη σκούπα! :P
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54921 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Waterland Bioenergy S40 by Sp4wN
Σ ευχαριστώ Παναγιώτη ,εννοείται είσαι και σύ μέσα στις ευχαριστίες !! :whistle:
Το σπιράλ είναι ατσάλινο - μονωμένο και νομίζω δε θά χει πρόβλημα αλλά αυτό δεν είναι τίποτε αλλάζει πανεύκολα άν υπάρξει πρόβλημα.Η ανηφορική κλίση δέ ,ήταν προτροπή των παιδιών της εταιρείας για να ανεβαίνουν καλύτερα τα καυσαέρια . Σωστό - λάθος θα δείξει ...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ