Πυρηνολέβητας Σαμαράς ΜΙΛΕ Π35 by ftspetro

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73103 από karamb22
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΙΛΕ Π 50000 ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΗΜΕΡΕΣ. ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ?ΤΙ ΧΩΡΟΥς ΖΕΣΤΕΝΕΙΣ?ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73228 από ftspetro
Φίλε μου ‘’ συμπολεμιστή’’ σε χαιρετώ. (χαχα). Επιτέλους μετά από αρκετές ημέρες, δέχομαι με χαρά απάντηση από κάποιον που χρησιμοποιεί καυστήρα ΜΙΛΕ της εταιρείας Σαμαρας. Λοιπόν εγώ όπως έχω ξαναπεί ανοίγοντας το θέμα στο φόρουμ, έχω τον καυστήρα ΜΙΛΕ Π 35 και οι χώροι που ζεσταίνω είναι 120 τετραγωνικά στην περιοχή της Ακράτας Αχα’ι’ας και μάλιστα σε ένα σπίτι που είναι ελεύθερο από όλες τις πλευρές του. Φίλε μου, αν και εγώ λειτουργώ τον καυστήρα μου για μικρό σχετικό διάστημα, (ξεκίνησα την λειτουργία του στις αρχές Νοεμβρίου 2012), οι εντυπώσεις μου προς το παρόν είναι πάρα πολύ θετικές και πρόκειται για ένα πολύ εύχρηστο μηχάνημα που κάνει πολύ καλά την δουλειά για την οποία είναι κατασκευασμένο.
Εσύ σε ποια περιοχή είσαι? Θα σου βάλω και εγώ φωτο του μηχανήματος αύριο πρωί. Βλέπω και εσύ πως άφησες εφεδρικό το μηχάνημα του πετρελαίου, αλλά μάλλον πιστεύω πως σύντομα θα καταλάβεις πως θα σου πιάνει άχρηστο χώρο, γιατί εγώ ήδη το κατάλαβα, από θέμα ζέστης και από οικονομία. Χαχαχα. Το πυρηνόξυλο σε τι τιμή το προμηθεύεσαι και σε ποιες ποσότητες? Έχω ανοίξει και άλλο θέμα για την μεταφορά του πυρηνόξυλου, καθώς και ένας άλλος φίλος άνοιξε θέμα για την χρήση πριονιδιού στον καυστήρα πυρηνόξυλου. Βρες αυτά τα θέματα και ενημερώσου και θα ξαναμιλήσουμε. Εύχομαι καλή ζέστη τους χαλεπούς καιρούς που περνάμε. Με τιμή Φώτης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73247 από karamb22
φιλε εγω ειμαι σ'ενα χωριο που λέγετε πλαγια νοτια της λεσβου(αντε τρεχα γυρευαι τωρα).ναι η αληθεια σε σχεση με αλλα μηχανηματα ειναι παρα πολυ απλο.
λοιπον το πυρινοξυλο εδω το περνουμε 109ευρω τον τονο με φπα σε τσουβαλάκια τον 20 κιλών δηλ περνεις 50 τσουβαλακια.
εσενα ποσο σου καίει το 24ωρο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73425 από ftspetro
ελα φιλε μου καλημερα και παλι. μπηκα για λιγο να δω μερικα μηνυματα και χαιρομαι που βρεθηκαμε. εγω φιλε μου δυστυχως εδω στην περιοχη μου δεν εχω πυρηνοξυλο και προς το παρον παιρνω σκετο πυρηνα αλλά με τον τονο χυμα. μπακαλίστικα πράγματα, αλλά ειναι η πρώτη χρονιά όπως εσυ και ψαχνομαι και εγω. και το παιρνω το υλικο ετσι, γιατι για να παρω απο Πατρα ή Αργος- Ναυπλιο πρεπει να αγορασω μαζεμενα 5 τονους για να με συμφερει, γιατι για να μου φερουν εδω μια παρτιδα ξεκινουν τα μεταφορικα απο 150 ευρω και πανω. αστα να πανε. βρηκαν και μας εκμεταλευονται. για να αγορασω σακιασμενο το πυρηνοξυλο θελουν 110 ευρω περιπου πλεον ΦΠΑ. εμενα προσωπικα προς το παρον δεν με συμφερει το σακιασμενο γιατι το σακιαζω μονος μου λογω της μικρης ποσοτητος που παιρνω προς το παρον, τονο-τονο. ομως το ψαχνω και με την εταιρεια Σαναρας μηπως βρω αντλια κενου που να μπορει να μεταφερει τον πυρηνα σε δεξαμενη που θα αποθηκευω 5 τονους περιπου. εμενα φιλε προς το παρον θελω περιπου λιγοτερο απο ενα τονο τον μηνα και μαλιστα υπολογισμενο αυτο τον καιρο που εχει πολυ κρυο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73429 από karamb22
με το 24ωρο το εχεις υπολογισει ποσο περιπου σου καιει?και γω σκετη πυρηνα το δουλευω.το πυρηνοξυλο τι διαφορα εχει?ειναι καλυτερο?εδω περυσι η πυρινα ειχε 63ευρο ο τονοσ χυμα και φετοσ ανεβηκε.εντομεταξυ περιση μπορουσεσ να μπεισ στο εργστασιο και να το σακιασεις εσυ.φετοσ ομως που εχει ζητιση το απαγορευσαν και το δινουν χυμα καπου στα 93 ευρο και σε τσουβαλακια 109

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73437 από ftspetro
επειδη δεν μενω ολες τις ημερες εδω, αλλα σχεδον 5 ημερες την εβδομαδα υπολογισα πως μου καιει περιπου ενα τονο τον μηνα, αλλά και παλι πολύ σου λεω. όμως οταν ερχομαι συνηθως βραδυ και βρισκω το σπιτι μου περιπου στους 12 βαθμους κελσιου, για να το παω στους 21 βαθμους κελσιου θελω περιπου 100 κιλα πυρηνα και αυτη η ποσοτητα ειναι μεχρι την άλλη ημερα το πρωι που ξαναγεμιζω το σιλο, αλλά μετα πηγαινει πολυ χαλαρα. ο πυρηνας σε γενικες γραμμες ειναι οτι μενει απο το λιωσιμο των ελιων στο ελαιοτριβείο και εχει αρκετη ποσοτητα λαδιου σαν περιεκτικοτητα. το πυρηνοξυλο ειναι το υλικο που μενει μετα απο χημικη επεξεργασια του πυρηνα στα πυρηνουργεία που ανακτουν το πυρηνέλαιο και μενει το υλικο με μικρη περιεκτικοτητα σε λαδι. εδω περισι φερνανε το πυρηνοξυλο 60 ευρω και φετος 100. εσυ το μηχανημα απο που το πηρες και ποσα τετραγωνικα ζεσταινεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.098 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ