Pelletech 25 by tzistsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65427 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

Sp4wN έγραψε: Κατάλαβα είσαι για πετροβάμβακα και μονώσεις :( Πάρε ένα θερμομετράκι 0-500 βαθμούς κελσίου και πήγαινε άν έχεις πρόσβαση πάνω στο τελείωμα της καμινάδας .Βάλε με ένα σκοινάκι το θερμόμετρο κάπου ένα μέτρο βαθιά και δές θερμοκρασίες ...

Εννοείται τώρα για την καύση πως ή μειώνεις καύσιμο και διατηρείς αέρα μέχρι να γίνει λαμπερή η φλόγα ή διατηρείς το καύσιμο και ανεβάζεις αέρα άν έχεις περιθώρια μέχρι πάλι να δείς λαμπερή φλόγα !!

Το πέλλετ εκτός άν μιλάμε για χάλια κατάσταση σπάνια φταίει .Τις περισσότερες φορές φταίνε οι ρυθμίσεις μας δυστυχώς .

Αυτά εννοείται τα έχω συμπεράνει μόνος μου και δε μπορεί να πεί κανείς πως είμαι έμπειρος .Να βοηθήσω προσπαθώ . Μπορεί να λέω και μέγιστες χαζομάρες :blush:


Θερμόμετρο για να βάλω είναι ένα θέμα, πρέπει να βγάλω καπέλο μάλλον :S Αερα ανέβασα, αλλά πρέπει να έχω κατεβάσει και λίγο τον κοχλία. Θα τον επαναφέρω στα "κανονικά" επίπεδα.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65428 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

tzistsam έγραψε: αλλά την να τον κάνω που είμαστε και φίλοι. Είπαμε να μου βγεί οικονομικά αλλά να την το πληρώσω χρυσό μετά...


Να έχεις εμπιστοσύνη στον εγκαταστάτη σου, πόσο μάλλον εάν αυτός είναι και φίλος. Απο μια πρόχειρη ματιά που είδα στις φώτο, σου έκανε πολύ περιποιημένη δουλειά......μακάρι όλοι να είχαν την ίδια τύχη με εσένα.

Η καμινάδα σου είναι μια χαρά, και μην προβληματίζεσαι με αυτήν. ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tzistsam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65436 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

stergiosbik έγραψε: ΩΧ!!!


Εντάξει ξεμπλοκάρισα και πάει σφαίρα. 110 τα καπναέρια, καλά είμαστε.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tzistsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65439 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

mastoras έγραψε:

tzistsam έγραψε: αλλά την να τον κάνω που είμαστε και φίλοι. Είπαμε να μου βγεί οικονομικά αλλά να την το πληρώσω χρυσό μετά...


Να έχεις εμπιστοσύνη στον εγκαταστάτη σου, πόσο μάλλον εάν αυτός είναι και φίλος. Απο μια πρόχειρη ματιά που είδα στις φώτο, σου έκανε πολύ περιποιημένη δουλειά......μακάρι όλοι να είχαν την ίδια τύχη με εσένα.

Η καμινάδα σου είναι μια χαρά, και μην προβληματίζεσαι με αυτήν. ;)


Οτι το εμπιστεύομαι τον εμπιστεύομαι. 20 χρόνια στον χώρο είναι το παιδί, δεν είναι χθεσινός. Γενικά είμαι τυχερός με τα μαστόρια. Και ο ηλεκτρολόγος μου είναι τζιμάνι. Προσέξαν γιατί έχω και πιτσιρικά (3,5 χρονών) και τους είπα ότι τα θέλω όσο το δυνατόν πιο μαζεμένα για να μην έχω ντράβαλα.

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65448 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Nice! Μ'αρέσει η εγκατάσταση! Είναι προσεγμένη, to the T που λένε και οι ξένοι!

Μακάρι να έχεις απροβλημάτιστη θέρμανση χωρίς άλλα errors!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tzistsam

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65455 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Μακάρι Βαγγέλη Παναγιώτη. Θα δείξει, ακόμα στις δοκιμές είμαι :whistle: Τώρα έπιασε το σπίτι 22 βαθμούς και ο λέβητας τους 58 από τους ζητούμενους 65 βαθμούς. Αρα χαλαρά πάω και 23 μέσα. Να δω από κατανάλωση τι θα γίνει. Ευελπιστώ στο 1,5 τσουβάλι βαριά την μέρα, μιας και οι χώροι μου είναι μικροί (70 τμ καθαρά)

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by tzistsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ