Pelletech 25 by tzistsam

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65409 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Στέργιο άν δεν είχα ακούσει και γώ για το προβληματικό Service και είχα 600 ευρώ παραπάνω άνετα θα ήταν επιλογή μου . Ωραίο μηχάνημα και κυρίως ελληνικό !! Ελπίζω με τον καιρό το δίκτυο πωλήσεων να εξειδικευτεί και να πέσει από πάνω να το μάθει και να το υποστηρίζει και ανάλογα .Γιατί πολύ απλά του αξίζει :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65413 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
καλο για πρωτοχρονιατικο δωρο :)
καλες καυσεις ναχεις και απροβληματιστες .

κανε ομως κακα ελεγχο οπτικο στο τελειωμα της καμιναδας ..μπας και δεις τιποτα
κι αν ο πετρελαιου εχει κανα ταμπερ κλειστο
αλλα βρε μεγαλε τοσο καιρο στο φορουμ..κακως δεχτηκες αυτες τις πατεντες στις καμιναδες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65420 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

stergiosbik έγραψε: Καλοριζικος. :cheer:
Ευχομαι να συνεχισει να λειτουργει απροβληματιστα για να χορτασετε ζεστη κ κυριως γιατι ειναι Ελληνικος κ εχουμε αναγκη απο καλα Ελληνικα μηχανηματα. ;)


Δυστυχώς μόλις τώρα τον επανεκκίνησα λόγω σφάλματος με χαμηλές θερμοκρασίες καυσαερίων :angry: 3 φορά το κάνει. Εντωμεταξύ το σπίτι πιάνει θερμοκρασία και αργεί να κατέβει. Τον έχω βάλει να μπαίνει στην συντήρηση και όχι στην αναμονή γιατί δεν αφήνει πολύ χρόνος ο θερμοστάτης να είναι ανοικτός ο λέβητας :unsure: 5 λεπτά βαριά 10....

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65422 από tzistsam
Απαντήθηκε από tzistsam στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

dimlyk έγραψε: καλο για πρωτοχρονιατικο δωρο :)
καλες καυσεις ναχεις και απροβληματιστες .

κανε ομως κακα ελεγχο οπτικο στο τελειωμα της καμιναδας ..μπας και δεις τιποτα
κι αν ο πετρελαιου εχει κανα ταμπερ κλειστο
αλλα βρε μεγαλε τοσο καιρο στο φορουμ..κακως δεχτηκες αυτες τις πατεντες στις καμιναδες :)


Οπτικό συνέχεια κάνω γιατί είναι φρέσκα η εγκατάσταση και τσεκάρω συνέχεια για ανοίγματα και απώλειες. Οσο για την καπνοδόχο έχεις δίκιο, αλλά την να τον κάνω που είμαστε και φίλοι. Είπαμε να μου βγεί οικονομικά αλλά να την το πληρώσω χρυσό μετά... Η μικρότερη διατομή μπορεί να επηρρεάσει την θερμοκρασία μειωτικά? Γιατί αλλιώς μάλλον το πέλετ φταίει αν και δεν μου κάνει κλινγκερ καθόλου, απλά αρκετή στάχτη και προφανώς κάπνα. Να ανεβάσω αέρα?

πετρέλαιο? μακρυά και αγαπημένοι.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65423 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam
Κατάλαβα είσαι για πετροβάμβακα και μονώσεις :( Πάρε ένα θερμομετράκι 0-500 βαθμούς κελσίου και πήγαινε άν έχεις πρόσβαση πάνω στο τελείωμα της καμινάδας .Βάλε με ένα σκοινάκι το θερμόμετρο κάπου ένα μέτρο βαθιά και δές θερμοκρασίες ...

Εννοείται τώρα για την καύση πως ή μειώνεις καύσιμο και διατηρείς αέρα μέχρι να γίνει λαμπερή η φλόγα ή διατηρείς το καύσιμο και ανεβάζεις αέρα άν έχεις περιθώρια μέχρι πάλι να δείς λαμπερή φλόγα !!

Το πέλλετ εκτός άν μιλάμε για χάλια κατάσταση σπάνια φταίει .Τις περισσότερες φορές φταίνε οι ρυθμίσεις μας δυστυχώς .

Αυτά εννοείται τα έχω συμπεράνει μόνος μου και δε μπορεί να πεί κανείς πως είμαι έμπειρος .Να βοηθήσω προσπαθώ . Μπορεί να λέω και μέγιστες χαζομάρες :blush:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65424 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Pelletech 25 by tzistsam

tzistsam έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Καλοριζικος. :cheer:
Ευχομαι να συνεχισει να λειτουργει απροβληματιστα για να χορτασετε ζεστη κ κυριως γιατι ειναι Ελληνικος κ εχουμε αναγκη απο καλα Ελληνικα μηχανηματα. ;)


Δυστυχώς μόλις τώρα τον επανεκκίνησα λόγω σφάλματος με χαμηλές θερμοκρασίες καυσαερίων :angry: 3 φορά το κάνει. Εντωμεταξύ το σπίτι πιάνει θερμοκρασία και αργεί να κατέβει. Τον έχω βάλει να μπαίνει στην συντήρηση και όχι στην αναμονή γιατί δεν αφήνει πολύ χρόνος ο θερμοστάτης να είναι ανοικτός ο λέβητας :unsure: 5 λεπτά βαριά 10....


ΩΧ!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ