Ξυλολέβητας πυρόλυσης Effecta Lambda 60kW by dvaitsakos

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73886 από pandel
dvaitsakos νομιζω οτι εχει γινει φοβερη δουλεια στο λεβητοστασιο σου! Αντε και στα δικα μας που λενε! Κι εγω αυτη τη στιγμη μαζευω πληροφορίες, ο τεχνικος που εχω δεν εχει τοποθετησει ποτε τετοιο συστημα και οι φωτογραφιες σου και η περιγραφη θα ειναι πολυ χρησιμη βοηθεια..Τον λεβητα τον περιμενω σε καμια δεκαρια μερες απο την panthermica (Θεσ/νικη)και οι ανθρωποι της εταιριας θα μας εχουν οδηγιες και τεχνικη υποστηριξη. Ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις ηλεκτροβανες για τα διαφορα μερη που ζεσταινεις και αν εχεις αντισταθμιση με εσωτερικη και εξωτερικη θερμοκρασια. Εγω θα εχω τον κινητηρα αντισταθμισης που προτεινει και η effecta και εκει θα θελει μαλλον πολυ προσοχη στη συνδεσμολογια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73929 από χρηστος8
"dvaitsakos" ΣΥΝΟΛΟ: 320 τ.μ. και η κατανάλωση φέτος που έναρξη λειτουργίας κάναμε την 20/10/2012 και μέχρι τα τέλη Απριλίου, να δούμε και πως θα πάνε οι επόμενοι μήνες ευελπιστώ να μην ξεπεράσω τους 25 με 28 τόνους ξύλα (Έχω αγοράσει 20 τόνους δρυ και 5 τόνους οξιά) : 2600 ευρώ συνολικά. Με τον πετρελαιολέβητα είχα κατανάλωση επειδή ήταν και λίγο μικρότερος από όσο χρειάζονταν περίπου 6,5 με 7 τόνους πετρέλαιο.



Πολυ ωραια δουλεια, συγχαρητηρια για την επιλογη του λεβητα και καλες ζεστες.
Επιβεβαιωνεις οτι με super λεβητα οι αναλογιες καταναλωσεων πετρελαιου - ξυλου ειναι στην καλυτερη στο 1 προς 4.
Το φωναζω εδω και καιρο...



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GeoTa

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #73998 από dvaitsakos

pandel έγραψε: dvaitsakos νομιζω οτι εχει γινει φοβερη δουλεια στο λεβητοστασιο σου! Αντε και στα δικα μας που λενε! Κι εγω αυτη τη στιγμη μαζευω πληροφορίες, ο τεχνικος που εχω δεν εχει τοποθετησει ποτε τετοιο συστημα και οι φωτογραφιες σου και η περιγραφη θα ειναι πολυ χρησιμη βοηθεια..Τον λεβητα τον περιμενω σε καμια δεκαρια μερες απο την panthermica (Θεσ/νικη)και οι ανθρωποι της εταιριας θα μας εχουν οδηγιες και τεχνικη υποστηριξη. Ηθελα να σε ρωτησω αν εχεις ηλεκτροβανες για τα διαφορα μερη που ζεσταινεις και αν εχεις αντισταθμιση με εσωτερικη και εξωτερικη θερμοκρασια. Εγω θα εχω τον κινητηρα αντισταθμισης που προτεινει και η effecta και εκει θα θελει μαλλον πολυ προσοχη στη συνδεσμολογια.


Φίλος και εγω απο την panthermica τα πήρα...με ποιον μιλάς από κει με τον Νίκο? Περιμένω να μου στείλει μια τετράοδη με αντιστάθμιση,ναι τα διαμερίσματα ειναι με ηλεκτροβάνες που προυπήρχαν.-

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74005 από dvaitsakos

lefteris έγραψε: Καλησπέρα και από εμένα και καλές καύσεις να έχουμε.

Έχω αντίστοιχα εγκαταστήσει
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...1&id=52865&Itemid=53

Ήθελα να σε ρωτήσω με τη laddomat 21-100 χρειάστηκε να βάλεις το έλασμα λόγω Knocking noise ή όχι?

και η κατανάλωση σε κιλά ανα μέρα μέχρι τώρα που κυμαίνεται?


Δεν έχω υπολογίσει ακόμα ημερησία κατανάλωση,μηνιαία κυμαίνομαι απο 3 1/2 μέχρι 4 1/2 τόνους ξύλα μέχρι αναλογα τον μηνα...θόρυβο απο το laddomat δεν έχω και η πίεση του δικτύου σε κατάσταση λειτουργίας είναι γύρω στα 2,8 εώς 2,9 bar...χωρίς να γνωρίζω, ο υδραυλικός τι πλήρωση είχε κάνει στο δίκτυο. το δοχείο διαστολής 300 λίτρα έχει προρύθμιση 2,5 bar...ίσως λίγο να την ρίξαμε στα 2,2 δεν θυμάμαι..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74022 από LEONAS
Συγχαρητηρια και απο εμενα για την επιλογη σου και την
τοποθετηση που εγινε για να βλεπει ο κοσμος πως ειναι τα
καλα μηχανηματα που μπορεις να βασιστεις να καις ξυλα.

Το ζητας το τσιπας !!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dvaitsakos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #74049 από pandel
Ναι Δημητρη με το Νικο μιλαω. Αυτη η συνδεση με τις ηλεκτροβάνες την αντισταθμιση και τον κυκλοφορητη ειναι κατι που δεν ξερει και ο τεχνικος μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ