Farmer bio 24kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115107 από vasiliskb
Farmer bio 24kw δημιουργήθηκε από vasiliskb
Χθες ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση του farmer στο διαμ/σμα μου 115τμ. Ο συγκεκριμένος ειναι με αισθητήρα λ και έχει συνδεθεί με 2 κυκλοφορητές τρίοδη και αντιστάθμιση. Ο farmer δεν έχει αντίσταση αλλά ανάβει χειροκίνητα την πρώτη φορά και έπειτα συντηρείται με αυτόματη τροφοδοσία και φύσημα αέρα άνα τακτά διαστήματα (ρυθμίζονται ανάλογα). Στη συντήρηση 2 μέρες τώρα θέλει 150-200 gr/h με τα νερά του λέβητα μόνιμα 55-65 C και ζνχ στους 50C μόνιμα. Το μηχάνημα έχει πολύ τεχνολογία επάνω του ώστε καλύπτει και τον πιο απαιτητικό χρήστη. Τα πάντα και το εννοώ ελέγχονται απο την κεντρική μονάδα πάνω στο λέβητα. Ο Θερμοστάτης εσωτ. Χώρου αυξομειώνει +-3C τη θερμοκρασία σε σχέση με αυτή στην που ζητάμε κεντρικά απο το λέβητα . Αυτά προς το παρόν


vasiliskb

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115124 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Farmer bio 24kw
Καλορίζικος και καλό χειμώνα να έχουμε, πάντα με υγεία

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115132 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Farmer bio 24kw
Καλορίζικος και καλές καύσεις να έχεις .
Κι εγώ εγκατέστησα τον δικό μου Πολωνό αγρότη από τον Σεπτέμβριο και έχουμε κάνει κάποιες δοκιμαστικές εναύσεις . Η περιοχή που μένω είναι η Μαγούλα - Αττικής και το σπίτι είναι 75 τμ.
Αν ξεπεράσουμε τον σκόπελο της χειροκίνητης έναυσης από εκεί και πέρα πρόκειται για δυνατό μηχάνημα και όπως προείπες με πολύ τεχνολογία και ενσωματομένη αντιστάθμιση .
Κι εμένα η εγκατάσταση μου είναι με 2 κυκλοφορητές αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν ορίσω το Timeline ώστε να κρατάω χαμηλότερη θερμοκρασία ΖΝΧ όσο λείπουμε από το σπίτι (40C) και να ανεβαίνει μετά τις 18:00 στους 55-60C .
Όπως και να έχει θα έχουμε επικοινωνία στο παρών θέμα για να ανταλάσουμε απόψεις και εμπειρίες για τον FarmerBio .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115137 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Farmer bio 24kw
Ποιο ήταν το κριτηριο επιλογης;Περιμένουμε εντυπώσεις χρήσεις

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115194 από kyriazisg
Απαντήθηκε από kyriazisg στο θέμα Farmer bio 24kw
Το κριτήριο επιλογής προσωπικά ήταν να καίει και βιομάζα , να κοστίζει μέχρι 3000€ και φυσικά σαν εταιρεία να έχει καλό background στα μηχανήματα της (βλ. Fuzzy Logik).
Αυτά που με κέρδισαν ήταν τα παρακάτω :
1) Αντιστάθμιση
2) Ο επιβραδυντήρας καυσαερίων
3) Μεγάλη χωρητικότητα δεξαμενής
4) Ο περιστροφικός καυστήρας
5) Οι αυτοματισμοί του λέβητα
6)Η τιμή
7)Η τεχνολογία της ασαφούς λογικής
8) Και τέλος ο συνεργάτης του αποκλειστικού αντιπροσώπου(δεν γράφω επωνυμία μην θεωρηθεί διαφήμιση) στην Αθήνα , ο Θέμης ,όπως και ο κύριος Ρόρρης που μου έλυσε όλες τις απορίες μου , χαζές και μή !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": theoilia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #115227 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Farmer bio 24kw
Καλοριζικος κ καλες καυσεις!!
Κριμα που δεν βγαινει με περισσοτερες kw, πες μας καποια στιγμη αν σε καλυπτει ο λεβητας στα 115τμ, ή ποσο καλα ειναι μονωμενο το σπιτι.
Αν ηταν να επελεγα τωρα λεβητα, κ μου εδινε ο μηχανολογος εμπεριστατωμενα το ok οτι με καλυπτουν οι 24kw του λεβητα, τοτε σιγουρα χωρις 2η σκεψη θα τον επελεγα!
Κ συμφωνω απολυτα με τα παραπανω κριτηρια επιλογης σου!
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Jole.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ