Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145810 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Διαπίστωσα ότι όταν κατέβαινε από τους 210 βαθμούς λόγο Διαμόρφωσης έως τους 180 βαθμούς όπου έμπαινε σε κανον.λειτουργία ξανά , τότε έσπαγε. Έβαλα κόκκινη σιλικόνη 300άρα, έβαλα 1000άρα σιλικόνη μαύρη,δεν του έσφιγγα τις βίδες πολύ,ούτε το άφηνα να ακουμπάει στο μέταλλο , εντούτοις έσπασα 3 τζάμια και έχω ακόμα ένα στην άκρη.Στο τέλος έβαλα Inox και ησύχασα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145811 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Καλησπέρα παιδια...
Ηθελα να φραψω αρκετο καιρο αλλα ειχα πρόβλημα με τον Mozilla .
Μου εβγαζε πρόβλημα νουμερο 500 και να γυρισω στο menu.(αν θελει ας το ψαξει λιγο ο Jnet!)
Δεν μπορω να συνδεθω και συνδεθηκα με explorer...

Βλεπω λεβητα στο μπαλκονι!!! Καλη φαση!!! Θα ελεγα ότι χρειαζοντε αλλαγη οπου εχει γυαλοβαμβακα με πετροβαμβακα ετσι για καλυτερη μονωση

Οσο για τα τζαμακια και εγω 3 εσπασα και σπασμενο εχω επανω...
Νομιζω ότι θελει να βαζουμε πιο μικρα στο μέγεθος τζαμακια και να γεμιζουμε σιλικονη γύρω-γύρω ώστε να αντεχει στις συστολες-διαστολες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145812 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Δήμο καλησπέρα ,μόλις γύρισα από το υπόγειο,πήγα να φορτώσω πέλλετ το δοχείο, λόγο κρύου καίω 4 τσουβαλάκια το 24ωρο και είδα ότι ο κοχλίας αν και γύριζε δεν έριχνε πέλλετ.Πήρα ένα μικρό σφυρί και έδωσα 2-3 σφαλιάρες στον κοχλία και ξεκόλησε.
Αυτό με τον κοχλία που κολάει το είδα φέτος σε πολλούς και εδώ στο φορουμ και γείτονες....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145818 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
και μια φωτο από μέσα πως είναι και πως στερεωνεται παρακαλω? :cheer:

Εδώ σε ξυλόσομπες δεν παθαίνουν τιποτα, σε εσας δηλαδη συνεχεια σπανε? Τα ανταλλακτικα τζαμακια τα αγοραζετε απο την Progetto ή τα φτιαχνεται σε τζαμαδες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145822 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Όλα από τη Proggetto Pellets.Αν θυμάμαι καλά τα πρώτα 2 μου τα έστειλαν δωρεάν και τα άλλα 2 αγορά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145825 από dimospsy
Απαντήθηκε από dimospsy στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Και εμενα κολλησε μια φορα ο κοχλιας... Αδειασα το πελλετ και εβαλα σκουπα για να ρουφιξω σκονες και τα λοιπα... και μετα δουλεψε.. το καλυτερο ειναι να βγαζοθμε τον κοχλια που και που για καθαρισμο πραμα που δεν μπορεσα να κανω ποτε εγω... αλλα πληρωσα μαστορα να το κανει.. (αν και ειναι ευκολο απο οτι ειδα απο τον κωστα)

τα τζαμακια εγω 2 απο proggeto και ενα κεραμικο απο τζαμα... ολα σπασαν!!

οσο για καταναλωσεις και εγω παναγιωτη στα 2.5 με 3 ειμαι... 4 ποτε δοξα τον θεο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.177 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ